:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kierowcy w PKS znowu będą strajkować. W poniedziałek przez kilka godzin nie wyjadą autobusy

Kierowcy w PKS znowu będą strajkować. W poniedziałek przez kilka godzin nie wyjadą autobusy
Temat Szczecinecki 22/02/2019 12:42

Kolejne widmo strajku kierowców wisi nad szczecineckim PKS-em. To wyjątkowo trudna sytuacja dla spółki, wobec której w najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszona upadłość. Nieoficjalnie wiadomo, że restrukturyzator, który zarządza PKS-em w Szczecinku w postępowaniu sanacyjnym, uznał planowany protest za nielegalny z powodu niezgodności z Ustawą o Sporach Zbiorowych. Z kolei według starosty Krzysztofa Lisa, pracownicy spółki zachowują się tak, jakby byli oderwani od rzeczywistości. Sam protest kierowców ma cały czas charakter płacowy.

 

Jak się dowiedzieliśmy, protest kierowców szczecineckiego PKS-u, zrzeszonych w związkach zawodowych “Solidarność”, zaplanowano na najbliższy poniedziałek (25.02). Z utrudnieniami komunikacyjnymi pasażerowie muszą się liczyć w godzinach porannych. Związkowcy odmówili komentarza w tej sprawie.

Według naszych informacji, w poniedziałek na trasę może nie wyjechać około 18 kierowców. Strajk ma trwać przez 3 godziny od godz. 5.30.

Na kursach szykują się opóźnienia, ale transport dzieci zostanie zabezpieczony - dowiadujemy się w firmie.

O tym, że protestująca załoga PKS to dodatkowy problem dla spółki, która nie jest w stanie na siebie zarobić i wobec której wszczęte zostało sądowe postępowanie restrukturyzacyjne, mające zakończyć się upadłością przedsiębiorstwa, informowaliśmy nie raz. W jednej z ostatnich rozmów z “Tematem” o protestujących kierowcach wypowiedział się Przemysław Jedliński, zarządca w postępowaniu sanacyjnym PKS Szczecinek.

 • Zaczęły się “gry i zabawy” związkowców. Jednym z dwóch powodów, dla których firmy zainteresowane odstąpiły od kupna PKS-u, było zachowanie związków zawodowych. Nikt nie chce sobie kupować problemów - podkreślił zarządca.

Dodajmy. W tej chwili spółka zatrudnia 50 osób. Firma jest zadłużona na około 14 mln zł.

Reklama

strajk pks protest kierowców płace pasażerowie opóźnienia - komentarze opinie

 • gość 2019-02-22 13:50:47

  Ale przeciwko komu oni strajkują? Przecież zaraz PKS ogłosi upadłość i fora ze dwora, to kogo oni chcą szantażować? O co oni walczą? O podwyżki w upadającej firmie? Czy może o to, że powiat (czyt. podatnicy) ma wciąż płacić za ich leniwy tryb pracy? Po części sami doprowadzili do takiej sytuacji więc teraz niech sobie staną przed lustrem i podziękują za skuteczne rozwalenie firmy. Życzę intensywnej pracy u prywaciarzy, może wtedy zrozumieją, że mieli dobrze.

 • gość 2019-02-22 13:51:19

  Ale przeciwko komu oni strajkują? Przecież zaraz PKS ogłosi upadłość i fora ze dwora, to kogo oni chcą szantażować? O co oni walczą? O podwyżki w upadającej firmie? Czy może o to, że powiat (czyt. podatnicy) ma wciąż płacić za ich leniwy tryb pracy? Po części sami doprowadzili do takiej sytuacji więc teraz niech sobie staną przed lustrem i podziękują za skuteczne rozwalenie firmy. Życzę intensywnej pracy u prywaciarzy, może wtedy zrozumieją, że mieli dobrze.

 • gość 2019-02-22 16:47:43

  Do "gościa" powyżej. Jeżeli powiat zatrudnia pracowników, to należy im się godziwe wynagrodzenia, zgodnie z Kodeksem pracy. A, że mają " leniwy tryb pracy" to przecież nie ich wina. Jeśli pracodawca nie potrafi zapewnić załodze odpowiedniej ilości pracy, to znaczy, że jest niezdolny do prowadzenia firmy i może restrukturyzację i dokształcenie powinien zacząć od siebie. Gościom takim jak ty życzę, aby sami zaznali dobrodziejstwa leniwej pracy za najniższą krajową w upadającej firmie, gdzie ludzie traktowani są jak śmieci.

 • gość 2019-02-22 17:30:03

  gość 2019-02-22 16:47:43 to jaki problem skoro jest tak źle to czemu nie poszukają innej roboty? W sektorze prywatnym? Mam nieodparte wrażenie, że komentarz powyżej pisał jeden z leniwców PKSowych. A życzeń nie przyjmuję, bo sam pracuję w prywatnej firmie, wiem jak muszę tyrać, rozliczany jestem z każdej minuty i nawet nie w głowie mi takie numery jakie oni wyczyniają. Każdy by chciał pracować tylko 3h dziennie dlatego zapraszam towarzystwo do sektora prywatnego wtedy poznają co to prawdziwa praca.

 • gość 2019-02-22 19:15:36

  Najwięcej "dobrego" zrobiła pani prezes, która nie miała żadnej wizji i planów na rozwój... od jej rządów to już równia pochyła... To są skutki piastowania takich stanowisk przez niekompetentne osoby. Pan Szymonik jak zobaczyła z kim ma do czynienia, to uciekł z tonącego okrętu, chcoć wydaje się, że chciał dobrze. Ale ze związkami jeszcze nikt nie wygrał, dlatego koniec jest bliski...

 • gość 2019-02-22 20:13:57

  Błędem było wzięcie PKS-u od Ministra Skarbu. Błędem był pomysł likwidacji Komunikacji Miejskiej i wchłonięcie tego przedsiębiorstwa przez PKS. Błędem było postawienie na prezesa osób, które nie miały pojęcia o transporcie. Błędem było powierzenie jakichś prac w PKS dla juniora J.H.D i wprawdzie Jego wynagrodzenie nie powaliło firmy, to było katastrofą wizerunkową. Błędem było rozbudowanie zaplecza warsztatowego do monstrualnych rozmiarów, jakby tam miały zjeżdżać się do napraw pojazdy z połowy Polski, nie mając rozeznania jaki jest rynek tych usług. Błędem było uruchomienie "linii włoskiej" która dla firmy dała straty a dla Francji była prz-y-woźnikiem imigrantów. ....i tak jeszcze można by było dawać więcej przykładów błędów, to błędem było chyba największym zajęcie się transportem i budowanie wizji dla tej firmy przez ludzi nie mających pojęcia co to jest transport. Myślę, że gdyby Pan Szymonik był zaproszony w roku 2010, to wszystko byłoby inaczej. Tyle, że On nie mógł wtedy tu być, bo był w tej sprawie mądrzejszy od decydentów. A strajkujący kierowcy... niech nie zapominają, że mają nazwiska i przyszli pracodawcy będą widzieć wcześniejszą "pracę" w PKS.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 22:47:23

  Największy błąd to Szymoniuk położył PKS przez leasing 15 ciągników siodłowych oraz 3 autobusów 3 osobowych na Wiedeń. Ten zniszczył PKSy mazowieckie które wziął od Państwa aktualnie jest prezesem Autosanu jego wizję można usłyszeć w radio Rzeszów gdzie usprawiedliwia opóźnienie w dostawie autobusów dla KM Krosno mówiąc że te które odda będą jeździły 15 20 lat i dalej dodaje może nawet 100 bo są nierdzewne samoreklama jego pod tytułem Szczecinek maly wzrastający pks na infobusie w roku ubiegłym.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-23 10:46:15

  Na Wiedeń autobusy 3 osiowe, za Szymoniuka było powołanych przez niego nawet pięciu Dyrektorów Fanansowy.ds.Przewozów pasażerskich ds Przewozów zagranicznych ds. Przewozów ciężarowych ds. Technicznych i jeszcze jakiś inny. A kto kazał postawić prymitywny cieknący zbiornik to wykaże dochodzenie w tej sprawie

 • gość 2019-02-23 11:12:55

  Firma upada brak kasy zadłużenie 14 mln a leniwi kierowcy chcą podwyżki płac ,to chyba jest żart !!!!! Zwolnić strajkujących !!!!!!!!!!!!!!

 • MT-prywaciarz - niezalogowany 2019-02-23 21:23:32

  Zapraszam do mnie, do pracy. Mechaników, ślusarzy potrzebuję. Bardzo ciężka praca za godziwe wynagrodzenie. Łukasiewicza 3 , eM-Projekt.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-24 09:04:04

  Pierwsze co sie nasuwa to połączenia jakie oferuje Pks . To jest kpina żeby nie dojechać np do szczecina. Najlepiej kolejny prezes z układu. Może by trzeba bylo by zrobic sonde popytać co ludzie oczekuje bo mimo dużej ilości samochodów ludzie dalej dojeżdżają ale zostaje tylko pkp bo pks nic nie oferuje

 • gość 2019-02-25 10:39:59

  Coś się przyczepił do leniwych kierowców .Obowiązuje 8 godzinny dzień pracy.za które wynagrodzenie powinno zagwarantować miesięczne przeżycie pracownikowi na takim poziomie,które zapewni mu siły i zdrowie do dalszej pracy.Starosta niech sobie , swoim urzędnikom i nauczycielom obniży tak zarobki aby w ciągu ośmiu godzin nie byli leniwi i ze stoperem w ręku powinien płacić im za efektywną pracę.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"