:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kierowcy w PKS znowu będą strajkować. W poniedziałek przez kilka godzin nie wyjadą autobusy

Kierowcy w PKS znowu będą strajkować. W poniedziałek przez kilka godzin nie wyjadą autobusy
22/02/2019 12:42

Kolejne widmo strajku kierowców wisi nad szczecineckim PKS-em. To wyjątkowo trudna sytuacja dla spółki, wobec której w najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszona upadłość. Nieoficjalnie wiadomo, że restrukturyzator, który zarządza PKS-em w Szczecinku w postępowaniu sanacyjnym, uznał planowany protest za nielegalny z powodu niezgodności z Ustawą o Sporach Zbiorowych. Z kolei według starosty Krzysztofa Lisa, pracownicy spółki zachowują się tak, jakby byli oderwani od rzeczywistości. Sam protest kierowców ma cały czas charakter płacowy.

 

Jak się dowiedzieliśmy, protest kierowców szczecineckiego PKS-u, zrzeszonych w związkach zawodowych “Solidarność”, zaplanowano na najbliższy poniedziałek (25.02). Z utrudnieniami komunikacyjnymi pasażerowie muszą się liczyć w godzinach porannych. Związkowcy odmówili komentarza w tej sprawie.

Według naszych informacji, w poniedziałek na trasę może nie wyjechać około 18 kierowców. Strajk ma trwać przez 3 godziny od godz. 5.30.

Na kursach szykują się opóźnienia, ale transport dzieci zostanie zabezpieczony - dowiadujemy się w firmie.

O tym, że protestująca załoga PKS to dodatkowy problem dla spółki, która nie jest w stanie na siebie zarobić i wobec której wszczęte zostało sądowe postępowanie restrukturyzacyjne, mające zakończyć się upadłością przedsiębiorstwa, informowaliśmy nie raz. W jednej z ostatnich rozmów z “Tematem” o protestujących kierowcach wypowiedział się Przemysław Jedliński, zarządca w postępowaniu sanacyjnym PKS Szczecinek.

 • Zaczęły się “gry i zabawy” związkowców. Jednym z dwóch powodów, dla których firmy zainteresowane odstąpiły od kupna PKS-u, było zachowanie związków zawodowych. Nikt nie chce sobie kupować problemów - podkreślił zarządca.

Dodajmy. W tej chwili spółka zatrudnia 50 osób. Firma jest zadłużona na około 14 mln zł.

Reklama

strajk pks protest kierowców płace pasażerowie opóźnienia - komentarze opinie

 • gość 2019-02-22 13:50:47

  Ale przeciwko komu oni strajkują? Przecież zaraz PKS ogłosi upadłość i fora ze dwora, to kogo oni chcą szantażować? O co oni walczą? O podwyżki w upadającej firmie? Czy może o to, że powiat (czyt. podatnicy) ma wciąż płacić za ich leniwy tryb pracy? Po części sami doprowadzili do takiej sytuacji więc teraz niech sobie staną przed lustrem i podziękują za skuteczne rozwalenie firmy. Życzę intensywnej pracy u prywaciarzy, może wtedy zrozumieją, że mieli dobrze.

 • gość 2019-02-22 13:51:19

  Ale przeciwko komu oni strajkują? Przecież zaraz PKS ogłosi upadłość i fora ze dwora, to kogo oni chcą szantażować? O co oni walczą? O podwyżki w upadającej firmie? Czy może o to, że powiat (czyt. podatnicy) ma wciąż płacić za ich leniwy tryb pracy? Po części sami doprowadzili do takiej sytuacji więc teraz niech sobie staną przed lustrem i podziękują za skuteczne rozwalenie firmy. Życzę intensywnej pracy u prywaciarzy, może wtedy zrozumieją, że mieli dobrze.

 • gość 2019-02-22 16:47:43

  Do "gościa" powyżej. Jeżeli powiat zatrudnia pracowników, to należy im się godziwe wynagrodzenia, zgodnie z Kodeksem pracy. A, że mają " leniwy tryb pracy" to przecież nie ich wina. Jeśli pracodawca nie potrafi zapewnić załodze odpowiedniej ilości pracy, to znaczy, że jest niezdolny do prowadzenia firmy i może restrukturyzację i dokształcenie powinien zacząć od siebie. Gościom takim jak ty życzę, aby sami zaznali dobrodziejstwa leniwej pracy za najniższą krajową w upadającej firmie, gdzie ludzie traktowani są jak śmieci.

 • gość 2019-02-22 17:30:03

  gość 2019-02-22 16:47:43 to jaki problem skoro jest tak źle to czemu nie poszukają innej roboty? W sektorze prywatnym? Mam nieodparte wrażenie, że komentarz powyżej pisał jeden z leniwców PKSowych. A życzeń nie przyjmuję, bo sam pracuję w prywatnej firmie, wiem jak muszę tyrać, rozliczany jestem z każdej minuty i nawet nie w głowie mi takie numery jakie oni wyczyniają. Każdy by chciał pracować tylko 3h dziennie dlatego zapraszam towarzystwo do sektora prywatnego wtedy poznają co to prawdziwa praca.

 • gość 2019-02-22 19:15:36

  Najwięcej "dobrego" zrobiła pani prezes, która nie miała żadnej wizji i planów na rozwój... od jej rządów to już równia pochyła... To są skutki piastowania takich stanowisk przez niekompetentne osoby. Pan Szymonik jak zobaczyła z kim ma do czynienia, to uciekł z tonącego okrętu, chcoć wydaje się, że chciał dobrze. Ale ze związkami jeszcze nikt nie wygrał, dlatego koniec jest bliski...

 • gość 2019-02-22 20:13:57

  Błędem było wzięcie PKS-u od Ministra Skarbu. Błędem był pomysł likwidacji Komunikacji Miejskiej i wchłonięcie tego przedsiębiorstwa przez PKS. Błędem było postawienie na prezesa osób, które nie miały pojęcia o transporcie. Błędem było powierzenie jakichś prac w PKS dla juniora J.H.D i wprawdzie Jego wynagrodzenie nie powaliło firmy, to było katastrofą wizerunkową. Błędem było rozbudowanie zaplecza warsztatowego do monstrualnych rozmiarów, jakby tam miały zjeżdżać się do napraw pojazdy z połowy Polski, nie mając rozeznania jaki jest rynek tych usług. Błędem było uruchomienie "linii włoskiej" która dla firmy dała straty a dla Francji była prz-y-woźnikiem imigrantów. ....i tak jeszcze można by było dawać więcej przykładów błędów, to błędem było chyba największym zajęcie się transportem i budowanie wizji dla tej firmy przez ludzi nie mających pojęcia co to jest transport. Myślę, że gdyby Pan Szymonik był zaproszony w roku 2010, to wszystko byłoby inaczej. Tyle, że On nie mógł wtedy tu być, bo był w tej sprawie mądrzejszy od decydentów. A strajkujący kierowcy... niech nie zapominają, że mają nazwiska i przyszli pracodawcy będą widzieć wcześniejszą "pracę" w PKS.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 22:47:23

  Największy błąd to Szymoniuk położył PKS przez leasing 15 ciągników siodłowych oraz 3 autobusów 3 osobowych na Wiedeń. Ten zniszczył PKSy mazowieckie które wziął od Państwa aktualnie jest prezesem Autosanu jego wizję można usłyszeć w radio Rzeszów gdzie usprawiedliwia opóźnienie w dostawie autobusów dla KM Krosno mówiąc że te które odda będą jeździły 15 20 lat i dalej dodaje może nawet 100 bo są nierdzewne samoreklama jego pod tytułem Szczecinek maly wzrastający pks na infobusie w roku ubiegłym.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-23 10:46:15

  Na Wiedeń autobusy 3 osiowe, za Szymoniuka było powołanych przez niego nawet pięciu Dyrektorów Fanansowy.ds.Przewozów pasażerskich ds Przewozów zagranicznych ds. Przewozów ciężarowych ds. Technicznych i jeszcze jakiś inny. A kto kazał postawić prymitywny cieknący zbiornik to wykaże dochodzenie w tej sprawie

 • gość 2019-02-23 11:12:55

  Firma upada brak kasy zadłużenie 14 mln a leniwi kierowcy chcą podwyżki płac ,to chyba jest żart !!!!! Zwolnić strajkujących !!!!!!!!!!!!!!

 • MT-prywaciarz - niezalogowany 2019-02-23 21:23:32

  Zapraszam do mnie, do pracy. Mechaników, ślusarzy potrzebuję. Bardzo ciężka praca za godziwe wynagrodzenie. Łukasiewicza 3 , eM-Projekt.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-24 09:04:04

  Pierwsze co sie nasuwa to połączenia jakie oferuje Pks . To jest kpina żeby nie dojechać np do szczecina. Najlepiej kolejny prezes z układu. Może by trzeba bylo by zrobic sonde popytać co ludzie oczekuje bo mimo dużej ilości samochodów ludzie dalej dojeżdżają ale zostaje tylko pkp bo pks nic nie oferuje

 • gość 2019-02-25 10:39:59

  Coś się przyczepił do leniwych kierowców .Obowiązuje 8 godzinny dzień pracy.za które wynagrodzenie powinno zagwarantować miesięczne przeżycie pracownikowi na takim poziomie,które zapewni mu siły i zdrowie do dalszej pracy.Starosta niech sobie , swoim urzędnikom i nauczycielom obniży tak zarobki aby w ciągu ośmiu godzin nie byli leniwi i ze stoperem w ręku powinien płacić im za efektywną pracę.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"