:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
„Kłamstwo, oszczerstwo i draństwo”. Jakub Hardie-Douglas przemawia na sesji powiatu
Temat Szczecinecki 19/07/2019 08:54

Draństwo, draństwo i jeszcze raz draństwo! Kłamstwo, oszczerstwo i draństwo - krzyczał w trakcie sesji Rady Powiatu wyraźnie wytrącony z równowagi starosta Krzysztof Lis. Słowa skierowane były do Jakuba Hardie-Douglasa, który jako radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego skorzystał z możliwości zabrania głosu na obradach.

Draństwo, draństwo i jeszcze raz draństwo! Kłamstwo, oszczerstwo i draństwo - krzyczał w trakcie sesji Rady Powiatu wyraźnie wytrącony z równowagi starosta Krzysztof Lis. Słowa skierowane były do Jakuba Hardie-Douglasa, który jako radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego skorzystał z możliwości zabrania głosu na obradach. Jakub Hardie-Douglas w odczytanym oświadczeniu wyraził swoją opinię dotyczącą obecnej sytuacji w szpitalu. Znany w mieście między innymi z posługiwania się dość specyficznym językiem, syn byłego burmistrza zarzucił staroście m.in. to, że podjęte ostatnio przez powiat działania zmierzają do zdyskredytowania miasta, jego ojca - Jerzego Hardie-Douglasa i są “prywatną wendettą” Krzysztofa Lisa. Z ust radnego wojewódzkiego padły też słowa ostrzegające, że miasto może zablokować możliwość współfinansowania szpitala. 

Radny stawia zarzuty

Ale od początku. Temperatura obrad Rady Powiatu, która zebrała się w czwartek, 18.07 już na początku sięgnęła zenitu. Wszystko spowodowało wystąpienie radnego Sejmiku, Jakuba Hardie-Douglasa. 

Radny rozpoczął od nawiązania do obecnej sytuacji Miasta Szczecinka i powiatu szczecineckiego, która jak wskazał, wydaje się wręcz “wymarzona”. Wszystko przez to, że oba samorządy, poprzez parlamentarzystów, czy choćby radnego Sejmiku, mogą być reprezentowane “na każdym szczeblu”. Według Jakuba Hardie-Douglasa, to jednak utopia i mrzonka, ponieważ jego zdaniem dla niektórych “współpraca to jedynie słowo wytrych”. Radny mówił o tym, że w niektórych sytuacjach przynależność polityczna determinuje wszelkie działania. Padły też takie słowa, jak „sympatie”, „antypatie” czy „rewanżyzm”. Jakub Hardie-Douglas mówił także o “brutalnym politycznym koniunkturalizmie”, który wziął górę nad rozsądkiem.

Zamiast współdziałania, są przejawy arogancji i próba wkraczania jednego z właścicieli szpitala w kompetencje zarządu spółki - zaznaczył radny Sejmiku. 

Według radnego za złą kondycję finansów szpitala odpowiada “nieudana reforma PiS-u”, która spowodowała “zapaść szpitalnych placówek”. Jego zdaniem, spółka w 2014 i 2015 roku notowała zadowalający wynik. Oba samorządy - miasto i powiat - natomiast skutecznie współpracowały i według radnego, mogły skupić się na rozwoju szpitala. Jak wskazał Jakub Hardie-Douglas, te „dobre czasy” się właśnie skończyły. 

Radny nadmienił dalej, że w różnych formach na przestrzeni lat miasto i powiat zainwestowały w szpital ponad 30 mln zł. Jego zdaniem, samorządy powinny “subsydiować te obszary, gdzie państwo zawodzi”. Jakub Hardie-Douglas podkreślił, że miasto w większym stopniu niż powiat zasilało finansowo szpital. 

 • Nieprawdą są rozpowszechnione przez jedne z mediów informacje, że miasto nie przekazało pieniędzy do szpitala - mówił Jakub Hardie-Douglas. - W tym roku miasto przekazało 1,5 mln zł. 

Radny, odczytując oświadczenie zaznaczył, że niepokoją go działania Zarządu Powiatu i odczytuje je jako próbę “deprecjonowania roli miasta”. Określił te działania mianem “szkodliwych”. 

 • Nie może być tak, że strategiczne decyzje są podejmowane przy ignorowaniu zdania współwłaściciela - mówił Jakub Hardie-Douglas. 

To, według niego, prowadzi do tarć. Zdaniem radnego złą praktyką było również wymienienie prezesa szpitala bez porozumienia z miastem. Jakub Hardie-Douglas nazwał to “absurdalną decyzją”. Zwrócił uwagę, że potrzebny jest konsensus pomiędzy właścicielami szpitala. I od razu wskazał, że również złą praktyką było to, że rola burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa jako pełnomocnika Daniela Raka ds. Szpitala, jest kwestionowana przez starostę. 

 • Nie sposób nie odnieść przykrego wrażenia, że szpital stał się areną prywatnej wendety wobec Jerzego Hardie-Douglasa. Z początkiem września to może być jedyny onkolog przyjmujący w szpitalu. 

W pewnym momencie Jakub Hardie-Douglas wspomniał o rzekomej prywatnej rozmowie, do której miało dojść pomiędzy starostą Krzysztofem Lisem a burmistrzem Danielem Rakiem. Według radnego, starosta miał powiedzieć burmistrzowi, że to, co obecnie się dzieje jeśli chodzi o szpital, to “prywatne rachunki jakie Krzysztof Lis ma z Jerzym Hardie-Douglasem do wyrównania”. 

 • Mam szczerą nadzieję, że te słowa wypowiedziane były w emocjach! - mówił Jakub Hardie-Douglas. - Mam nadzieję, że to jedynie moje subiektywne i mylne odczucie co do tej sprawy. Nie stać nas na to, aby jeden wspólnik wycofał się z finansowania szpitala - dodał radny, wskazując, że miasto jako współwłaściciel, który ma “zerowy wpływ” na decyzje powiatu, może mieć “zbyt mało argumentów do wydawania publicznych pieniędzy”. 

Kończąc swoje wystąpienie Jakub Hardie-Douglas zwrócił uwagę, że powiat powinien skorzystać z nowego rozdania funduszy unijnych. 

 • Chciałbym szczerze zaapelować o rozwagę, porozumienie i współdziałanie. Szpital powinien być strefą zdemilitaryzowaną, jeśli chodzi o tarcia polityczne. Potrzebny jest spokój. Osobiście deklaruję pomoc - zakończył radny. 

“To draństwo!”

Do słów początkującego radnego Sejmiku odniósł się po chwili starosta Krzysztof Lis. Zwykle opanowany, tym razem na zarzuty postawione przez Jakuba Hardie-Douglasa odpowiedział bardzo emocjonująco. Zapowiedział też zwołanie specjalnej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, poświęconej tematyce szpitala. 

Na początku starosta przypomniał poprzednią 4-letnią współpracę z Jakubem Hardie-Douglasem, który był członkiem Zarządu Powiatu. Jak podkreślił, obecny radny KO doskonale wiedział, jakie wówczas działania były podejmowane. 

Krzysztof Lis w krótkich słowach zdementował informacje podane przez Jakuba Hardie-Douglasa. 

 • To próba wyrażenia poglądu Jakuba Hardie-Douglasa. Mówił pan, że powiat wprowadzał tylko aport do szpitala. Nie do końca to jest prawda. Oprócz aportu przeznaczaliśmy duże środki na inwestycje. Od 2010 roku do końca 2018 roku to ponad 22 mln zł! W tym czasie miasto w porozumieniu z powiatem dokapitalizowało szpital, obejmując udziały spółki. Przez kilka lat będziemy spłacać zaciągnięte pożyczki i kredyty, które były udziałem własnym na inwestycje i do środków z RPO oraz do dotacji z rezerwy Ministerstwa Finansów. Myśmy te pieniądze przekazywali w formie inwestycji. Gdyby ich nie było, moglibyśmy o wiele więcej przekazywać. Szpital ma również użyczony majątek przez powiat, wg cen z czerwca z ub roku - na sumę ok. 20 mln zł. Podwyższaliśmy wartość obiektów, który nieodpłatnie użytkuje szczecinecki szpital - tłumaczył Krzysztof Lis.

 • W roku ubiegłym i bieżącym samorządy widziały potrzebę dokapitalizowania szpitala. Mieliśmy jednak różne zdania. Według mnie to powinno być monitorowane i kontrolowane. Miasto w marcu pożyczyło spółce - z marżą i odsetkami - 1,2 mln zł, w grudniu przekształciło tę pożyczkę na dokapitalizowanie i objęło udziały. W tym roku zarezerwowano w budżecie miasta - 2 mln zł, a w budżecie powiatu - 1 mln zł na dokapitalizowanie. Miasto przekazało 1,5 mln zł, a powiat 1 mln zł. Zgodnie z uchwałą wspólników każdy samorząd miał przekazać po 500 tys. zł. Miasto do chwili obecnej nie przekazało tych pieniędzy. Po spotkaniu, jakie tymczasowy prezes Marek Kotschy odbył z burmistrzem Danielem Rakiem, usłyszał, że do do 31 XII miasto ma czas na przekazanie tych pieniędzy. Szpital wystąpił więc do Urzędu Miasta z wezwaniem przedsądowym do wpłaty tych 500 tys. zł. 

 • Prywatna wendetta Lisa... Nie chcę tego komentować. Niezręcznością jest że Jakub Hardie-Douglas. mówi o czymś takim w stosunku do swego ojca... Trudno to zrozumieć. Kłamstwo, oszczerstwo i draństwo. Nigdy nic takiego do burmistrza Daniela Raka nie powiedziałem! Nigdy takich słów nie było! Każdemu można takie coś wmawiać! To draństwo draństwo i jeszcze raz draństwo! - krzyczał wyraźnie zbulwersowany słowami o rzekomej rozmowie z obecnym burmistrzem starosta Krzysztof Lis.

W tym momencie Jakub Hardie-Douglas próbował starostę przekrzyczeć.

Emocje studził przewodniczący rady Cezary Jankowski: 

- Pan naruszył zasady „wolnej trybuny” dla parlamentarzystów. Nikt wcześniej w taki sposób nie korzystał z tego przywileju! Nie doprowadzajmy do takich sytuacji... Bardzo proszę bez osobistych wycieczek… Ale pan sam zaczął. Proszę o spokój. Ja wiem, że pan może mnie przekrzyczeć. Pan starosta dostał możliwość odpowiedzi, ze względu na to, że wielokrotnie osobiście się pan do niego zwracał - odpowiadał ciągle mówiącemu gościowi powiatu Jakubowi Hardie-Douglasowi Cezary Jankowski.

Krzysztof Lis nadmienił dalej, że zgodnie z opinią prawną, jaką otrzymał w sprawie możliwości reprezentowania miasta w sprawach szpitala przez Jerzego Hardie-Douglasa, nie utrudniał mu brania udziału w posiedzeniach Rady Nadzorczej. 

 • Jeśli używa pan takiej terminologii, że ja kogoś dyskredytuję, to jest to nieprawda - odpierał starosta. 

 • Nie chcę się wypowiadać na ten temat, że niby nie chcę pozwolić pracować Jerzemu Hardie-Douglasowi w szpitalu. To nieprawda. Nieprawdą jest też to, że lata temu to Krzysztof Lis zwolnił Jerzego Hardie-Douglasa. W stosownym czasie przedstawię dokumenty. Nie jest w moim interesie to, by szpital był sprawą polityczną. Udowodniłem to wielokrotnie moimi i działaniami zabiegami. Współpraca z byłym burmistrzem była wzorcowa, choć nieraz rezygnowałem z mojego spojrzenia na pewne sprawy. Wielokrotnie na wiele rzeczy przystawałem. Przedstawię państwu za jakiś czas, jak pewne działania wyglądają - dodał na koniec Krzysztof Lis. Myślę że ta sesja nadzwyczajna rozwiąże wiele wątpliwości. 

“Opowieści syna o dokonaniach taty”

“Zszokowany poziomem wypowiedzi” Jakuba Hardie-Douglasa był radny Grzegorz Poczobut, który pod koniec sesji skomentował wystąpienie syna byłego burmistrza. 

 • Te personalne wycieczki i niczym nie poparte oskarżenia - to dla mnie przerażające. Wiele osób jest zainteresowanych informacją na temat szpitala. A mnie w tej wypowiedzi zadziwiło jedno. Radny miał dobrze przygotowane wystąpienie na kartce. Ale to były takie… opowieści syna o dokonaniach taty. Nie akceptuję tego. Zabrakło mi tej dbałości o pacjenta, o mieszkańca. Zamiast tego słyszałem troskę o to, że tak źle traktujemy jednego z głównych konstruktorów i zarządzających szpitalem.

 • Cieszę się na informację, że zostanie zwołana sesja nadzwyczajna poświęcona szpitalowi. Dziś za wcześnie, by o tym mówić, jak ten szpital był zarządzany przez ostatnie 10, 12 lat. Dowiemy się tego na sesji nadzwyczajnej. Jestem przekonany, że niektórzy będą musieli wtedy posypać głowy popiołem - zakończył radny Grzegorz Poczobut.

Wypowiedź i “insynuacje” radnego Grzegorza Poczobuta zbulwersowała radnego Jerzego Hardie-Douglasa, który do tej pory nie odniósł się do słów wygłoszonych na sesji przez Jakuba Hardie-Douglasa. Podkreślił też, że treści wystąpienia przygotowanego przez swojego syna “nie znał”. Jak zaznaczył były burmistrz, radny Poczobut próbował dać do zrozumienia, jak negatywna była rola Jerzego Hardie-Douglasa przez ostatnie 10 lat w szpitalu. Na koniec zaznaczył, że również jest ciekawy sesji nadzwyczajnej poświęconej szpitalowi, gdzie na pewno poruszona będzie kwestia, o jakich sprawach na temat finansów szpitala “starosta wiedział”. 

Reklama

sesja rada powiatu radny jakub hardie douglas oszczerstwo draństwo kłamstwo krzysztof lis szpital - komentarze opinie

 • gość 2019-07-19 10:18:34

  Jeszcze trochę , a dowiemy się ze to nie KOLUMB odkryl AMERYKE \n a nijaki JHD,i co w tym będzie najśmieszniejsze że będą TACY CO W TO UWIERZA.

 • gość 2019-07-19 10:23:03

  i tak się buduje wiarygodność klasy politycznej. na podstawie informacji zasłyszanych w... maglu? Zwykła peowska szczujnia.

 • gość 2019-07-19 10:59:31

  Prawda jest taka, że od 2015 roku szpital ma długi i z roku na rok większe i odpowiada za to polityka rządów PiS bo to PiS dzieli pieniądze na szpitale.

 • gość 2019-07-19 11:03:39

  Pomijam wszelkie wzakemne zarzuty ale jedno jest niezaprzeczalne Pan Lis dokonał zmian personalnych tak jak PiS to czyni mając wiekszośc.A dobry zwyczaj nakazuje chociaż przedyskutowac to z mniejszym udziałowcem anie po cichu szybki i znienacka.Jest to nastepny dowód ze działania starosty w pełni pokrywają się ze stosowanymi przez PIS. Nie powinno to jednak dziwić bo starosta z każdym zawsze się dogadywał byle zachować stołek ale Poczobut przechodzi sam siebie i zasługuje na mistrza kameleonów .

 • gość 2019-07-19 11:10:26

  „dobre czasy” się właśnie skończyły.\n\nW końcu syn tatusia powiedział coś mądrego D

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 11:41:03

  Jakub HD dla dobra swojego ugrupowania powinien jak najmniej się odzywać. Jeszcze nie wie co zostawił Niemiec w szpitalu, a broni go.
  Stary JHD przynajmniej wiedział o czym mówi, a młodszy nie bardzo.
  Prawdą jest, że pisowski NFZ bardzo słabo finansuje szpitale powiatowe.
  Jednak prezes szpitala powinien współpracować z właścicielami i radą nadzorczą, jeśli nie mial nic do ukrycia.
  W tym aspekcie starosta podjął słuszną decyzję.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 12:16:06

  Zadziwiające, ze w swoim odczycie radny pominął osobę pana Niemca i nie twierdził, ze to dobry manager ... Czyżby cos wiedział wiecej ?

 • gość 2019-07-19 12:28:40

  Najlepszą obroną jest atak. pamiętam jak JHD bronił ś.p. B.S jak niepodległości. A młody, synek tatusia, bez tatusia byłby nikim.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 12:47:38

  Żenujące wystąpienie Pana radnego sejmiku, pogrąża całe PO KO. Jeszcze nie zrozumiał że rządy tatusia się skończyły, stopniowo w mieście wpływy starego też maleją, taka kolej rzeczy. Miejmy nadzieję że już więcej nie będzie zabierał głosu.

 • gość 2019-07-19 12:52:30

  O to mlodszy JHD broni tatusia jak Olka Kwasniewska swojego ojca w TVN / choroba goleni / . Też były zapewnienia ,że jest ok. .

 • gość 2019-07-19 13:07:52

  obaj są siebie warci, partyjniactwo pełną gębą

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 13:53:47

  To, że w komentarzach ludzie w internecie piszą bzdury, to już norma. Kiedy przeczytałem tekst to myślałem, że padnę. - "Pomijam wszelkie wzakemne zarzuty ale jedno jest niezaprzeczalne Pan Lis dokonał zmian personalnych tak jak PiS to czyni mając wiekszośc.A dobry zwyczaj nakazuje chociaż przedyskutowac to z mniejszym udziałowcem anie po cichu szybki i znienacka"
  Odniose się do tego, co dzieje się w PWiK spółki wspólnej wszystkich samorządów naszego powiatu, w którym większość ma Szczecinek, czyli PO. Ma większość, nie dlatego, że ma tyle udziałów, ale dlatego, że ma uprzywilejowane głosy. I co się tam dzieje? Ano zawsze decyzję podejmował PO, bez pytania i zgody innych. Nikt nigdy nie wie, co się wydarzy, bo nawet Rak nie raczy powiadomić wspólników o swoich planach. Także wolność Tomku w swoim domku. Krytykujecie Lisa ,że mając większość realizuje swoje prawa, a chamstwa PO jako właściciela większościowego PWiK już nie widzicie, jak od lat kosztem wszystkich robią, co chcą, bo mają większość.
  Dzisiaj burmistrzowie i wójtowie nie chcą j zdzic na posiedzenia spółki, bo są traktowani jak piąte koło u wozu. To też ukryta opcja PiS ? No chyba zasiadła do władzy wiele lat temy i siedzi do dziś w urzędzie miejskim w Szczecinku.

 • gość 2019-07-19 14:28:06

  \"Wart Pac pałaca, a pałac Paca\" i tyle w temacie

 • Erin Brockovich 2019-07-19 14:45:25

  Jeden z komentujących napisał tu, że PIS dokonuje zmian personalnych nie licząc się z opinią innych. Rozumiem, że PO liczyła się ze zdaniem opozycji zwalniając Pana Ogara i mianując na prezesa PGK wybitnego specjalistę, którego nie wiem czemu, przezywają \"kurczak\". A może wtedy, gdy zwalniali Pana Szkiłądzia z KM i desygnowali na to stanowisko Pana Merka? A może zwalniając Pana Dudzia z muzeum i zatrudniając Ireneusza Markanicza, który jak sam twierdził zna się na prowadzeniu muzeum, bo w szkole lubił przedmiot Historia Sztuki. Dobra, koniec tego znęcania. Niech młody JHD zapyta się tatusia, którego tak broni, za czyją sprawą musieli \"odejść\" ze szpitala tacy lekarze jak dr Zaręba, dr Tabiszewski, dr Wiśniewski i wielu wielu innych.

 • gość 2019-07-19 15:39:42

  Rachunki które zaciągnął JHD winny być uregulowane. Popieram Panie Lis

 • gość 2019-07-19 15:40:50

  Fachowiec od traktorów na 500 tys. strat Ha ha ha

 • gość 2019-07-19 15:41:15

  Pytając wujka googla kim był były prezes wyskakuje że prokurentem w podimedzie. Prokurent to inaczej pełnomocnik. Ciekawe czyj, no chyba że to jakaś tajemnica to proszę nie odpowiadać.?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 18:40:07

  Coś niesamowitego. Od prawie 20 lat ciągle to samo! Chcą zwolnić że szpitala doktora Douglasa i ma to podłoże polityczne :D Tak było kiedyś i znowu :D A ten biedny apolityczny JHD to oczywiście brzydzący się polityką społecznik ;) Swoją drogą, nawet jeśli Lis dogada się jakimś cudem z JHD (bo wszyscy wiemy, jaką rolę w tej układance odgrywa Rak, a raczej jakiej nie odgrywa), to mam pewność, że bez 'politycznych ofiar' się nie obędzie. JHD po prostu nie wolno się przeciwstawiać.

 • gość 2019-07-19 19:50:47

  Prezes Pgk, zwany kurczakiem, bo wcześniej pracował w hurtowni drobiu, później trafił na OSIR. taki awans z pucybuta na milionera....... Mnie akurat nurtuje jakie wykształcenie posiada i kiedy się doszkolił, ale to tajemnica.

 • gość1 - niezalogowany 2019-07-19 22:12:08

  Pisanie oficjalnego wystąpienia na podstawie zasłyszanej od znajomego plotki , świadczy tylko o poziomie Pana Jakuba.

 • ciao - niezalogowany 2019-07-19 22:35:47

  Nosz k...a, włosy dęba stają. "Rewanżyzm" , "prywatna wendeta" , "strefa zdemilitaryzowana" - normalnie Sycylia.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-20 06:26:57

  Pan Niemiec był tez nauczycielem. Ciekawe czego i kogo nauczył skoro sam ma ciagle problemy.

 • gość 2019-07-20 09:56:50

  JHD to cwaniak który zawsze dziwne decyzje kazał podejmować innym sam będąc czystym, jednak młody JHD to inna bajka. Młody zadufany w sobie człowiek i jest raczej pewne że ta buta go zgubi i wcześniej czy później wyląduje za kratami

 • gość 2019-07-20 10:45:00

  A skąd tyle paniki i krzyku , wyciąganie tego co kto kiedys powiedzial , tzn, ze jest strach , stres ......ale dlaczego. \nMłody JHD liczyl na to ,że się nagle wszyscy go przestraszą i faktycznie zrobią mu wolna przestrzeń i tatusiowi też . PanowieJHD upust można sobie dac na basenie , silowni , albo mniej slodyczy , bo też podrazniaja i wygaduje sie wtedy glupoty .

 • Mirek - niezalogowany 2019-07-20 12:46:55

  A ja znowu nie dostanę umowy o pracę od.starosty bo nie mam pieniędzy tylko na miesiąc kpina że zwykłych ludzi.

 • gość 2019-07-20 13:35:37

  czasami mam przyjemność jechać rannym pociągiem do Szczecina, pełno chorych osób, które jadą do Szczecina do lekarza, a w Szczecinku kłótnie...

 • gość 2019-07-20 20:14:25

  W końcu bańka pękła i zmowa milczenia została przełamana. Jest zadyma ale idzie ku lepszemu, oby tak dalej. Trzeba oczyścić tę stajnię dag Las uff.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-20 21:27:30

  Czytał z kartki, DOBRE, DOBRE. Krezus intelektu.

 • gośćas - niezalogowany 2019-07-21 11:02:15

  CBA i prokuratura powinny sprawdzić wszystkie podległe miastu spółki i inne instytucje podległe burmistrzowi (obecnemu i poprzedniemu), tam też dzieją się różne dziwne rzeczy!!!

 • gość 2019-07-21 17:33:34

  .\nFachowiec od traktorów na 500 tys. strat.... \nnie tylko od traktorów.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 06:37:26

  Daglas był do działki za kursy językowe?

 • gość 2019-07-23 08:31:19

  Dziwi mnie, jak ci panowie zdobyli głosy dla siebie w wyborach, skoro z komentarzy wynika zupełnie coś przeciwnego. Nie mają wsparcia w społeczeństwie na poziomie głosów które im przypisano w wyborach. To jakim cudem brylują w przestrzeni publicznej udając przedstawicieli mieszkańców - Narodu? Czyżby wybory nadal były fałszowane?

 • gość 2019-07-23 13:02:54

  To nie tak z tym poparciem. W wyborach wygra PO, bo chociaż anonimowo narzeka się na forum, to jak przyjdzie do głosowania i atak wygra PO, niestety.....Za dużo ludzi i ich rodziny są zależne od miasta. Będą głosować ze strachu bojąc się zmian, utraty pracy itd. Syndrom sztokholmski i tyle.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"