:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre
Kłopoty z młodzieżą na Winnicznej. „Palą, przeklinają, obmacują się”
Temat Szczecinecki 04/09/2019 12:06

W Szczecinku nie brak ulic które - delikatnie mówiąc - nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Z bardzo różnych powodów. Ostatnio na portalach społecznościowych zrobiło się głośno od ulicy Winnicznej w Szczecinku.

Mieszkańcy narzekają na dzieci i młodzież, która zachowuje się tam - według ich relacji - mocno niewłaściwie. Jak udało nam się ustalić, problemów przysparzają od dłuższego czasu te same dzieci "są zaniedbane, brak im wychowania, pohamowania i ogłady" - pisze na Facebooku jeden z mieszkańców. Jak informuje autor wpisu, dzieci rysują kamieniami samochody, co potwierdzają także inne osoby mieszkające w okolicy. Jakby tego było mało, bawią się w niebezpieczne gry, narażając przy tym siebie i innych. W zaparkowanych samochodach, oprócz niszczenia lakieru, wyrywają także... lusterka, dodatkowo zaśmiecając teren ulicy. Nie przejmują się nikim i niczym.

- Zabawy kijami, kamieniami i piłką pod oknami... A gdy się zwróci uwagę, to zero szacunku dla dorosłych. Te dzieci mają góra po 12 lat (najmłodsze dziecko bez opieki ma może 4 lata, nie więcej!). Te w wieku ok. 9-12 lat palą papierosy, dziewczynki obmacują się z chłopcami i niestety wcale tu sprawy nie upiększam ani nie koloryzuję. Tak, obmacują się, całują i nie mają przy tym żadnego wstydu i pohamowania

- pisze mieszkaniec.

Jak donoszą inni z kolei mieszkańcy, w okolicach ul. Winnicznej dzieci potrafią biegać po podwórku z dużymi metalowymi rurkami, kijami, przeklinać i zaczepiać przechodniów. Gdzie są rodzice? Zdaniem komentujących osób, problemem w tym wszystkim jest przede wszystkim alkohol i mają między sobą o tym mówić nawet same dzieci. Na Winnicznej nie ma dnia i nocy, by było spokojnie i cicho. Dzieci i młodzież zamieszkująca te tereny ma coraz więcej "do powiedzenia".

Problemów jest niestety więcej.

- Pytanie do rodziców, czy jesteście dumni z wychowania swoich dzieci i tego, jak wasze małe jeszcze córki (bo wiek 12 lat  to przecież jeszcze mało), bez żadnego nadzoru spotykają się z o wiele starszymi od siebie chłopcami i czynią takie rzeczy, do czego ten świat zmierza? Rodzice ocknijcie się póki macie jeszcze szansę

- kończy druzgocącą opinię jeden z mieszkańców.

Według informacji Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, pozyskanych na podstawie rozmów z mieszkańcami, w tym rejonie Szczecinka dochodzi do największych liczby zgłoszeń dot. zakłócenia porządku publicznego. 


- Ustalono też, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenia się młodzieży i zjawisko demoralizacji na terenie „Rynku Miejskiego” położonego przy ul. Winnicznej 34.

Konstrukcja wiaty sprzedażowej pozwala na grupowanie się młodzieży w kilku miejscach jednocześnie oraz szybkie ukrywanie alkoholu. Ponadto wewnątrz budynku uniemożliwiony jest ruch pojazdów co powoduje, iż podejmowanie interwencji przez patrole interwencyjne oraz Straż Miejską jest utrudnione lub/i charakteryzuje się niską skutecznością represji. Grupująca się tam młodzież to małoletni w wieku około 13-17 lat, głównie płci męskiej. W większości przypadków posiadają plecaki, rowery, torby przerzucone przez ramię. Grupy liczą około 5-7 osób, rzadko mniejsze.

Widywane są osoby zdemoralizowane społecznie i pochodzące z ubogich rodzin. W pojedynczych przypadkach przechodnie zwracają uwagę na e-papierosy i alkohol niskoprocentowy, z uwagi na położenie placu rzadko informują dzielnicowego o nieprawidłowościach.

Podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem" - czytamy w policyjnej informacji dotyczącej tego rejonu miasta.


Patryk Witczuk
Reklama

winniczna młodzież portale społecznościowe opinie mieszkańcy rysowanie samochodów - komentarze opinie

 • gość 2019-09-04 13:00:50

  Rodzicom dać więcej jeszcze niż 500+ a wychowaniem dzieci i tak zajmie się ulica a nie oni.

 • gość 2019-09-04 13:28:24

  Ale mają 500+ na ewentualny mandat. Tylko który policjant tam, pójdzie?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 13:42:58

  Może jakby dzieci miały miejsce do zabawy typu plac zabaw to by nie było aż takiego problemu

 • gość 2019-09-04 13:50:18

  500+

 • Młody człowiek - niezalogowany 2019-09-04 14:07:55

  TYLE LAT MY MŁODZI LUDZIE PROSIMY O DOM KULTURY DLA MŁODZIEŻY TAKI ŻEBY MŁODZI LUDZIE MIELI MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z WSZYSTKICH MOŻLIWOŚCI ROZWOJU I WYCHOWANIA KULTURY, WŚRÓD ZNAJOMYCH. NIE NA ULICACH I PRZYSTANKACH. ALE KTO MYŚLI W URZĘDZIE MIASTA O MŁODZIEŻY. MYŚLĄ TYLKO O WYBORACH I O TYM ŻEBY WYGRAĆ, NIE MYŚLĄ O TYM ŻE TO MŁODZIEŻ TO TEŻ WYBORCY.

 • Obudźcie się - niezalogowany 2019-09-04 14:20:54

  Ludzie to nie wina 500+ tylko patologicznych rodziców jeśli raz by dostał/a gnojek gowniara po tyłku albo jakieś prace społeczne typu sprzątanie zamiatanie tej ulicy to by chodzili jak w zegarkach mają za dużo czasu i swobody z tad te ich zachowanie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 14:54:17

  To wina rodziców .te dzieciaki kradna i niczego się nie boją.gdzie kurator i mops ??

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 15:17:27

  Kogoś żal ściska że rodzice mają 500+. Ja też mam na syna A nie jesteśmy absolutnie żadną patologią. Kiedyś był modny tekst "wina Tuska " teraz za całe zło obwinia się 500+

 • gość 2019-09-04 15:30:55

  tak zawsze jest gdzie gromadzi się ludzi z tzw marginesu ! Oni zamiast integrować się z ludźmi lepiej sobie radzącymi tworzą swoje środowisko, a dzieci nie mają z kogo brać pozytywnych wzorców, bo w okół nich tacy sami sąsiedzi i rodzice kolegów . Gdyby ludzi z problemami rozpraszać po mieści to ich dzieci integrowały by się z innymi dziećmi i miały by inne wzorce
  i widziały by , że wcale nie muszą żyć tak jak ich rodzice !!!

 • Gosść - niezalogowany 2019-09-04 15:40:18

  Obudzcie się bardzo dobrze powiedziane

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 16:33:06

  Domy kultury nic nie pomogą , te dzieci nawet nam nie pójdą. Uważam , że pracę społeczne są fajnym rozwiazaniem np : sprzątanie zaniedbanych grobów. Oczywiście pod nadzorem straży miejskiej. Zabranie rodzicom 500 plus , jeżeli nie umieją wychować dzieci. Współczuję porządnym ludziom tam mieszkać.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 17:25:53

  Sądzę że małe pałowanko rozwiązałoby problem. Tylko żeby niebieskie i czarne to umiało robić a nie wymyślać dyrdymały n/t obiektywnych trudności. Jaka policja i straż miejska taka prewencja.

 • gość 2019-09-04 17:58:43

  Tam zawsze patologia była odkąd pamiętam...to pewnie kolejne pokolenia,strach było tamtędy przechodzić,lata temu

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 18:47:26

  Na placu targowym w Szczecinku dziecieca konsumpcja alkoholu jest duza. Sklepy wkolo powinny byc kontrolowane, czy nie sprzedaja nieletnim alkoholu. Sierpien byl miesiacem trzezwosci. Nalezy szanowac ksiezy, nauczycieli i rodzicow, 90% z nich zasluguje na pelen szacunek. To on nich nalezy pobierac nauki i dobre wzorce.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 19:25:58

  Jeżeli dzieci nie wyniosą z domu zasad dobrego wychowania i kultury osobistej to wątpię, że zrobi to dom kultury.Teraz jest moda na chowanie dzieci a nie na wychowanie. Co niektórzy rodzice znaleźli sposób na takie życie,Mops da wszystko a oni ograniczają się tylko do prokreacji. 500+powinni dostawać tylko dzieci pracujacych rodziców, bo to idzie poniekąd z ich podatków. A resztę nierobów zagnać do sprzatania ulic i rowów, niech zapracuja na świadczenia z Mopsu

 • gość 2019-09-04 20:48:11

  Dać im tera 1000+ HAHA mlode matki nie rozumieją ze 500+ a dziecka utrzymanie 1500+ Patologia na maxa ZAKONCYZC TĄ PRODUKCJE DZIECI

 • gość 2019-09-04 21:24:53

  Dziś dzieci - jak nie patologia, to mali bogowie, równie zepsuci co pozbawieni empatii i wyobraźni. Normalnych dzieciaków/nastolatków jest garstka... Wystarczy wejść do jakiejkolwiek podstawówki albo przysłuchać się hiper wulgarnym licealistom (!). Podziękujmy rodzicom - liberalne wychowanie, brak wzorców, głębokich więzi rodzinnych i rówieśniczych, zepsucie, dostęp do ścieków moralnych w internecie, brak zasad i dyscypliny już dawno zaczęło niszczyć naszą cywilizację...........

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 22:03:04

  Bezwzglednie nalezałoby sie im dobrać do tyłków.Zalatuje mi tu patologią rodzinną więc na pomoc ich rodzicow nie ma co liczyć.Trzeba działać i to natychmiast i zdecydowanie.Za 2-3 lata będzie napewno za późno.I zadne tam cacy cacy ,moze jakieś koła zainteresowan.Tego w naszym miescie nie brakuje.Muszą czuć ciągle presję Policji,Strazy Miejskiej i innych jednostek.

 • wizjoner - niezalogowany 2019-09-04 23:33:34

  "Gdyby ludzi z problemami rozpraszać po mieści to ich dzieci integrowały by się z innymi dziećmi i miały by inne wzorce..."
  Pełna zgoda. Proponuję część z nich zakwaterować w Czeresiece.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-04 23:51:28

  Wole żeby moje podatki szły na 500+, niż - i tutaj byłyby niewspółmiernie wyższe kwoty- na muzułmańskie rodziny ich rozmnażanie. I nikt by słowa nie pisnął w komentarzach, bo byłby ukarany za nienawiść. W Danii dziecko nie może jeść kanapki z wędlina w szkole, bo obraza muzułmańskie dzieci, a kobiety muzułmańskie grożą, ze niedługo kobiety w Europie przestaną nosić dekolty. Wole żeby to nas było więcej. Jakkolwiek.

 • Nikos - niezalogowany 2019-09-05 03:26:23

  Zabrać na posterunek i po 10 szt gumowek przez tyłek i 2 mies cisza, jak rodzice piją na posterunek i po 20 gumowek i tak po każdym wypiciu, nie mandat tylko sina dupa do rozumu przemówił by tym szczeniakom, a nie jakaś resocjalicacja. Trzeba trochę powrócić do starych zasad na takie zachowania jeśli nie nauczą się za młodu na starość będzie za późno

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 05:38:19

  Ojcowie na poligonie a dzieci na ulicy. Przykre to wszystko.

 • gość 2019-09-05 07:17:33

  A winiczna do jakiej parafii należy ?

 • Asere he - niezalogowany 2019-09-05 07:18:06

  Tylko to są dzieci z jednej kamienicy, pokazanej na zdjęciu, i tam przychodzą inne dzieci.
  Polecam zamontować Miejski Monitoring na skrzyżowaniu Reja Winniczna

 • tęczowy gość - niezalogowany 2019-09-05 08:56:55

  Toż to typowe lewackie zachowania. Nic nadzwyczajnego.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 09:02:51

  To,to nic.gdybyscie zobaczyli co się dzieje na klatce i w domach przy tej ulicy.no słów brak.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-09-05 09:06:11

  Eeeh, nasz system oświaty rzeczywiście kuleje.....

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 09:21:47

  Te dzieciaki przychodzą na Kopernika i to prawda z kijami i innymi rzeczami że śmietnika robią co chcą i to prawda zwrócenie uwagi powoduje agresję wręcz co ty od nich chcesz

 • gość 2019-09-05 09:30:19

  Myślę, ze większość rodzin, z których wywodzą się te dzieciaki ma kuratorów, asystentów rodziny, którzy powinni zaingerować w wychowanie dzieci.W szkole też nikt się "patologią " nie zajmuje.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 09:32:34

  Wsadzić te całe towarzystwo w darmowy autobus, zwieść na dół górką rynkową pod skateparka, dać wrotki i alkohol wysokoprocetowy, resztę mozna sie domyśleć

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 10:55:27

  Wszyscy to widzą,wszycy to wiedzą oprócz dzielnicowego i Straży Miejskiej. A przecież miasto prawdopodobnie jest monitorowane. Policja też jest bo niedawno się odznaczali za wybitne osiągnięcia.

 • gość 2019-09-05 11:44:04

  Na Tych Kamienic W Gettcie Winnicznym Jest Produkcja Masowa. 500+ Pozdrawiam Serdecznie

 • Nikt - niezalogowany 2019-09-05 14:27:04

  Ta patologia to przyjeżdża rowerkami na osiedle Marcelin właśnie na plac zabaw żeby wypić i z dziewczynami poklnac i sąsiadów wyzywać fajne chłopaki co nie dziewczyny z osiedla Marcelin .

 • Mirek - niezalogowany 2019-09-05 15:34:54

  Patologia norma w Szczecinku

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 18:53:40

  Jak wychowasz dziecko, takie ono będzie, jak nie dasz przykładu dobrego wychowania, to nie oczekuj że da ci kiedyś szacunek. Dla osób obcych to już tylko agresję. Ale rodzice dzisiaj to tylko od szkoły oczekują żeby wychowywał im dzieci, zapomnieli że szkoła jest do tego żeby uczyć dzieci, a nie wychowywać za rodziców.

 • Polska - niezalogowany 2019-09-05 20:31:55

  Codziennie przechodze przez Miejskie Targowisko o 21 i nikogo tam nie ma, grupki młodzieży przeważnie tam są do 21, później spokoj. Ale jeszcze nie widziałem aby kogoś zaczepiali. Przeważnie ta są grupki 2-3 osobowe, jak to młodzież. Kiedyś tez młodzież przebywała w Parku, na Grzybku, na Rynkowce , Bismarka, itp.
  Lepiej niech siedzą przed komputerami?? Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-05 20:45:07

  Najpierw zmienić trzeba prawo.Teraz nawet krzyknąć na własne dziecko nie wolno,bo sąsiadka od razu donos napisze, że przemocy się używa.Wychodzi na to,że dziecko może wszystko,a rodzic nic.Kiedys tego nie było,zdarzały się pojedyncze jednostki,ale to rodzic,a nie państwo,miał najwięcej do powiedzenia w kwestii wychowania dzieci.Podziekujmy rządzącym.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-06 08:18:46

  Bezstresowe wychowanie

 • gośćA - niezalogowany 2019-09-06 08:28:54

  Czy któryś z rodziców tych dzieciaków zapisał je na jakieś kółka zainteresowań, douczanie, kluby sportowe itp. NIE bo najpierw trzeba wyda c kasę z 500+ na wódę dla taty , pedikiur, manikiur mamy, samochód i inne bardziej potrzebne w ich odczuciu rzecz jak dzieci. TYLE w temacie

 • gość 2019-09-06 13:29:53

  więcej religii w szkołach, na pewno pomoże.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-06 15:26:57

  Moi drodzy infantylni krytycy programu 500 plus. Agresja, patologia i pijaństwo bierze się z biedy i towarzyszyło zawsze ludziom bez perspektyw. Program 500 plus nie jest przyczyną tych zachowań tylko receptą na zmniejszenie skali tego zjawiska. Mam wam moi drodzy pozbawieni refleksji i empatii przypomnieć co działo się z tak zwanymi sierotami po PGR-ach, wezmy chćby taką Grzmiącą którą guru Gazety Wyborczej niejaki Leszek Balcerowicz jedną swoją decyzją wtrącił w otchłań biedy i patologii. W Grzmiącej przez 24 lata ludzie byli pozbawieni nadziei na lepsze życie, bieda w tej miejscowości była dziedziczna a wąska grupka urzędników i nauczycieli kreowała się na nadzwyczajną kastę ludzi mając pozostałych za tych gorszej kategorii. Takie reperowanie własnego ego na krzywdzie innych.
  Reasumując 500 plus nie jest przyczyną patologii, przyczyną tego zjawiska jest bieda i zaniedbania w sferze społecznej których dopuściły się pseudo okrągłostołowe elity.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-06 18:47:51

  Faktem jest, że rodzice są różni , z różnym wykształceniem itp. No ale nauczyciele to przecież fachowcy po studiach, eksperci od wychowania.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 11:53:07

  To te patole pewnie co na samym rogu mieszkają na dole zróbcie porządek puki jeszcze nikomu nic się nie stało

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 12:20:42

  Trzeba działać mówię wam farbowany macza palce

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"