:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C słabe opady deszczu

Klucz udarowy - wybieramy najlepszy model

Porady, Klucz udarowy wybieramy najlepszy model - zdjęcie, fotografia

Klucze udarowe wykorzystywane są głównie w warsztatach samochodowych. Sięgają po nie zarówno profesjonaliści, jak również amatorzy. Wyróżnia się zazwyczaj dwa rodzaje tego typu urządzeń: elektryczne i pneumatyczne. Oba są równie popularne, jednak występują pomiędzy nimi zasadnicze różnice. Który z nich wybrać i jakie parametry mają najważniejszy wpływ na działanie klucza udarowego?

Klucz udarowy - zastosowanie

Klucze udarowe stanowią podstawowe wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych, jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze, dlatego z pewnością przydadzą się w domowym warsztacie. Na co dzień używa się ich głównie do wkręcania lub dokręcania śrub w łatwo dostępnych miejscach. Dzięki temu można to zrobić bez użycia siły. Występują w wielu wariantach czy rozmiarach. Wyróżniać mogą je także odmienne parametry. Sprawdźmy, który klucz udarowy będzie najlepszy do użytku prywatnego.

Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny?

Klucze pneumatyczne stosowane są głównie w profesjonalnych warsztatach. Zazwyczaj wymagają dokupienia kompresora ze zbiornikiem. To zatem rozwiązanie droższe aczkolwiek wydajniejsze. Tego rodzaju klucze uzyskują bowiem większy moment obrotowy, co sprawia, że ich moc jest większa, dlatego nadają się zwłaszcza do cięższych prac w przemyśle. Warto dodać, że mimo lepszych możliwości, cechuje je lekkość oraz poręczność. Świetnie sprawdzą się w przypadku wykonywania pracy w trudniej dostępnych miejscach, a także podczas wielogodzinnego użytkowania.

Na własne potrzeby w zupełności wystarczy nam jednak klucz udarowy elektryczny. Jego główna zaleta to atrakcyjna cena. Nie wiąże się przy tym z koniecznością nabycia kompresora. Klucze udarowe elektryczne są także bardziej mobilne, będą doskonałe do pracy w terenie, gdyż do ich działania nie potrzebna jest sprężarka ani tym bardziej podłączenie do prądu. Przeważnie są one zasilane akumulatorem. Polecane będą więc głównie do domowych warsztatów. Dostępne są w przystępnej cenie pod adresem https://phuabc.com.pl/wkretarki-i-klucze-udarowe, gdzie znaleźć można wiele, praktycznych modeli.

Najważniejsze parametry

Do najistotniejszych parametrów klucza udarowego należy prędkość obrotowa. Przekłada się ona na szybsze przykręcanie śrub, zwiększa się więc tym samym efektywność pracy. Dobrym wyborem może okazać się zakup klucza udarowego z regulacją, dzięki czemu zyska na uniwersalności. Do miejsc trudno dostępnych poleca się zastosować klucz udarowy kątowy, niekoniecznie będzie on jednak niezbędny w prywatnym zestawie narzędziowym. Warto za to zdecydować się na zakup klucza w zestawie z nakładkami, to rozwiązanie praktyczne i korzystne pod względem cenowym.

Podsumowanie

Wybór kluczy udarowych jest bardzo duży, dlatego jeszcz przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się niektórym modelom. Na domowy użytek bez wątpienia wystarczy nam klucz udarowy elektryczny, gdyż cechuje się wysoką mobilnością. Wiele zależy również od kwoty, jaką chcemy na niego przeznaczyć, nie jest to bowiem urządzenie cechujące się niską ceną, jednak jego uniwersalność sprawia,że na pewno będzie często wykorzystywany,

 

artykuł partnera serwisu