:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kolejny sprzeciw wobec nowej opłaty śmieciowej. Radni Porozumienia Samorządowego piszą do burmistrza

Kolejny sprzeciw wobec nowej opłaty śmieciowej. Radni Porozumienia Samorządowego piszą do burmistrza
Temat Szczecinecki 10/04/2019 16:53

Sprawa nowego sposobu naliczania opłat z odbiór i wywóz, który niedługo zostanie wprowadzony w Szczecinku, mobilizuje radnych. Właśnie ukonstytuował się w Radzie Miasta Klub Porozumienia Samorządowego. Radni liczą, że od teraz ich głos w sprawie łączenia opłat za śmieci z rachunkami za wodę będzie dla władz miasta bardziej słyszalny. Radni, którzy tworzą klub: Małgorzata Kubiak-Horniatko, Janusz Rautszko i Wiesław Suchowiejko, chcą reprezentować interesy mieszkańców również w innych kwestiach.

Jeśli chodzi o tzw. opłatę śmieciową, radni wystosowali pismo do burmistrza Szczecinka Daniela Raka. W piśmie wyrażają swój zdecydowany sprzeciw wobec planowanej zmiany metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uważamy, że dotychczasowy sposób ustalania opłaty, z pewnością nie pozbawiony mankamentów, jest zdecydowanie bardziej sprawiedliwy, gdyż powiązany jest wyłącznie z ilością odpadów komunalnych, jakie powstają w gospodarstwach domowych Mieszkańców Miasta, a ilość tych odpadów bez wątpienia uzależniona jest od ilości osób w danym gospodarstwie domowym

- piszą radni.

W celu wyegzekwowania należnych opłat i zmniejszenia strat, należałoby pomyśleć nad uszczelnieniem obowiązującego systemu poprzez skuteczną weryfikację deklarowanych przez Mieszkańców danych oraz wprowadzeniem innych rozwiązań w miejsce proponowanych zasad, które nie mają żadnego związku z ilością wytwarzanych w gospodarstwach domowych odpadów komunalnych.

Pismo podpisali: Małgorzata Kubiak-Horniatko, Janusz Rautszko i Wiesław Suchowiejko.

Reklama

śmieci cena szczecinek woda zużycie radni burmistrz rak porozumienie samorządowe list - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:48:07

  Radny Rauczko znalazł w sobie odrobinę cywilnej odwagii i podpisał się pod tym apelem.
  No, no cud prawdziwy.

 • gość 2019-04-10 17:52:01

  Spójrzmy więc jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… To tak zwane „urynkowienie” gospodarki odpadami – czyli dokonane pod koniec XX wieku wpuszczenie tych co chcieli kręcić lody na odpadach do wykonywania zadań własnych samorządów jest praprzyczyną obecnej drożyzny! W krajach z naturalnym monopolem gmin (tzw. „in house”) deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Pojęcie dzikich wysypisk jest tam nieznane – podobnie porzucenie odpadów przez niewypłacalnych sprawców… Pożary nie są tam metodą pozbywania się odpadów... Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich…niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm …Nadal jesteśmy też jedynym krajem UE który pozwala aby zyski z comiesięcznych opłat polskich rodzin za śmieci były transferowane do innych krajów… pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 ... Piszcie więc Panowie Radni do swoich parlamentarzystów...

 • gość 2019-04-10 18:45:07

  zostaniecie pewnie olani. Wybory za 4,5 roku i to wtedy należy organizować cyrkowe parady przed zamkiem, rozdawać kawę na placu, parkować motorówkę przy pomoście czy finalizować budowę chodników i zalepiać miasto plakatmi wielkości boiska do siatkówki. Czyż nie ? Tam się spotykają szefowie wszystkich miejskich organizacji i każdy duma co moze zrobić by wtedy na te klka miesięcy miasto wyglądało LUX. W roku wyborów nie podwyższa się opłat, a po wyborach same podwyżki - jedna za drugą. Tak to moi drodzy już jest :)

 • gość 2019-04-10 19:49:38

  A gdzie się podziała P.Pawłowicz przecież też jest radna ,gdzie reszta opozycji.

 • M.kocemba - niezalogowany 2019-04-11 00:49:51

  JEST JEDNA ZASADNICZA SPRAWA A SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ NA SPROWADZANIE PLASTIKOWYCH OPAKOWAŃ TO PAŃSTWO POLSKIE WINNO ODPOWIADAĆ ZA ZGROMADZONE ODPADY PLASTIKOWE ITD.DLACZEGO ZA BUTELKI PLAST.NIE MA KAUCJI SKORO JESTEŚMY OD X LAT W UNII.TO WSTYD DLA WŁADZ RZĄDZĄCYCH OGÓLNIE RZECZ BIORĄC,ABY OBCIĄŻAĆ TAKIMI UROJONYMI [email protected]

 • gość 2019-04-11 06:46:49

  Opozycjo ruszcie się działajcie ,po to was wybraliśmy, nie wystarczy że zagłosujecie przeciwko macie mniejszość to was przegłosują. Macie za to za sobą mieszkańców ,którzy czekają na wasz ruch, bierzcie przykład z trójki odważnych.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 09:17:21

  Rozwiązanie jest bardzo proste. Pozostawić deklaracje śmieciowe jak do tej pory. Za niezadeklarowanie jednej osoby kara 5000 zł. A te 5000 dać jako nagroda każdemu informatorowi za wskazanie niepłacącego.

 • gość 2019-04-11 10:15:27

  Pani kandydatko na burmistrza, dostała pani funkcję wiceprzewodniczącej i tak nagle ucichła. Co pani sądzi o strajku nauczycieli? Czy przejdzie pani do PO-KO?

 • Prawda - niezalogowany 2019-04-11 10:57:48

  Kuźma przecież wybraliście PARTIE ZLODZIEJI PO A teraz wieli płacz. Macie co chcieliście. Kocham PiS

 • Dr. Dick - niezalogowany 2019-04-11 10:59:32

  Doradzałbym, aby pewnych spraw nie burzyć i zostawić wszystko po staremu. Pomysł z informatorami uważam za genialny

 • gość 2019-04-11 13:56:27

  Do gościa z godz. 10.15
  tutaj piszemy komentarze na temat opłaty śmieciowej a nie o podwyżce dla nauczycieli i do jakiej partii kto przejdzie.

 • gość 2019-04-11 15:04:42

  Do gościa z godz 13:56 uderz w stół a nożyczki POdskoczą. Się pytam bo to w końcu nauczyciel, radna i osoba publiczna, w końcu na nią głosowałem i chciałbym wiedzieć czy mój głos się nie zmarnował.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"