:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Komentarz do artykułu „Awantura na sądowym korytarzu”

Komentarz do artykułu „Awantura na sądowym korytarzu”, opublikowanego w Temacie Szczecineckim w dniu 12.04.2018.

W artykule, do mojej emocjonalnej wypowiedzi, że „w hałdzie nie było żadnego zakopanego domu”, „dorzucono” zdjęcie z 1997 r., na którym widać, jak hałda pochłania  drzewa i dom jednorodzinny przy tej ulicy, sugerując tym samym - łagodnie mówiąc - mijanie się z prawdą.

Wówczas, w 1997 roku byłem jeszcze, od wielu lat, na emigracji. Faktycznie, gdy się poszpera w archiwach, to można odnaleźć nie tylko dom. W 2009 roku „odnalazły się” drzewa, które wg ówczesnych artykułów „przestały istnieć i się nie zazieleniły” i aleja lipowa, która „przestała istnieć”. Niestety, ich czas minął - pracownicy i mieszkańcy miasta sadzą tysiące nowych drzew, w miejscach do tego przeznaczonych - przy alei Mickiewicza, Księcia Warcisława IV, Kołobrzeskiej i in. (już dzisiaj zapraszamy Mieszkańców na tegoroczną edycję akcji sadzenia drzew - Kronodrzewko, podczas której w naszym mieście wspólnie posadzimy 10 tysięcy nowych drzew). A dom? Po ponad 21 latach od jego pochłonięcia, ujawnił się on w postaci uzbieranej kupki gruzu. O dinozaurach z epoki kredowej również nie musimy pamiętać, chociaż one tu, owszem, były, lecz dużo wcześniej. Co jest istotne, to fakt, że hałda - zgodnie z obietnicą - została zlikwidowana.

Co więcej, pomimo sterowanych, agresywnych, wielorakich przeszkód, negatywnej propagandy oraz „fake newsów” Kronospan zrealizował budowę wielu cennych urządzeń ochrony środowiska.  Zainstalowaliśmy już m. in. elektrofiltr na liniach suszarni Kalandrów oraz elektrofiltr na liniach suszarni MDF.

Na  19 czerwca br. zaplanowane jest rozpoczęcie procesu uruchomienia sztandarowej inwestycji ochrony powietrza na suszarni płyt wiórowych, jakim jest UTWS wraz z elektrofiltrem - najlepszego w branży drzewnej systemu ochrony powietrza, który znacząco ograniczy wpływ zakładu na środowisko. Instalacja diametralnie zredukuje emisje oraz zapach, powstający podczas suszenia drewna.

Inwestycja jest realizowana pomimo sprzeciwu „działaczy ekologicznych”, blokujących kilkudziesięciomilionowe dotacje unijne dla Szczecinka. Czyżby aktywiści, poza ekologią, mieli jeszcze jakieś inne interesy? Realizacja inwestycji, służącej Mieszkańcom oraz perspektywa rozwoju miasta to, moim zdaniem, znacznie ciekawsze i ważniejsze kwestie, niż łapanie kogoś za słówka.

Ludzie dość mają straszenia. Potrzebujemy pozytywnych zmian, aby z ufnością patrzeć w przyszłość. Podstawą rodziny jest praca i edukacja. Kronospan daje jedno i drugie. I dużo więcej - istotny udział w pozytywnym rozwoju miasta, wspólnie z większością zaangażowanego społeczeństwa i lokalnego biznesu. Można niszczyć lub budować. My nie straszymy, lecz zachęcamy do wspólnego budowania trwałych i solidnych podstaw do życia w naszym pięknym Szczecinku.

K. Aleksandrowicz

 

ogłoszenie


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com