:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Komisja zabiera pokój dziecku z autyzmem. Starosta zleca natychmiastowe zbadanie sprawy (akt.)

Komisja zabiera pokój dziecku z autyzmem. Starosta zleca natychmiastowe zbadanie sprawy
21/12/2017 10:47

Po naszej publikacji, w której jedna z mam autystycznego dziecka relacjonuje skandaliczny przebieg przesłuchania przez lekarza orzecznika Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Szczecinku, pod tekstem rozpętała się prawdziwa burza. Okazało się, że to nie był odosobniony przypadek.

Po naszej publikacji (https://szczecinek.com/artykul/komisja-w-szczecinku/358935), w której jedna z mam autystycznego dziecka relacjonuje skandaliczny przebieg przesłuchania przez lekarza orzecznika Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Szczecinku, pod tekstem rozpętała się prawdziwa burza. Okazało się, że to nie był odosobniony przypadek.

- Moja córcia jest autystką - pisze “Balbinka”. Niestety, z częstym regresem krok w przód, dwa kroki w tył. Jestem z innego województwa i musiałam czekać 2 miesiące na komisję, aż będzie lekarz który się zna na autyzmie. A tej pseudo doktorce proponuję 1 dzień z autystykiem. Zobaczymy, czy będzie taka mądra. Cały dzień jest ciężką pracą, bo tak proste rzeczy jak ubranie dziecka trwa nawet ponad godzinę. Przy czym dziecko potrafi wykazywać bardzo agresywne zachowania, nie mówiąc o innych czynnościach dnia codziennego….

- Mam podobny przypadek - pisze “Lech Romanowski”. - Moja żona po trzech udarach,ślepotą na jedno oko po wylewie krwotocznym i wielu innych schorzeń przez 11-lat miała tzw. pierwszą grupę. W czerwcu miała komisję w Powiatowym i…. po "badaniu" przez panią doktor nauk medycznych ze Szczecina została “uleczona”. Zabrano grupę inwalidzką i napisano, że ma iść do pracy w zakładzie “pracy chronionej"! To dopiero jest ciekawe, że choroba w wieku 62 lat ustąpiła! Obecnie czekamy na wyrok sądu, ale nerwy i czas 1/2 roku,to coś, w co wpędził ten urzędas moją żonę. (...) Musi teraz pracować z psychologiem. Nadmienię,że moja żona nie miała renty, lecz 150 zł zł opiekuńczego.

- Panie starosto, apelujemy jako rodzice, opiekunowie - pisze “gość”. - Pomóżcie nam godnie przeżywać komisje. A pani dr powinna pójść na już dawno zasłużoną emeryturę. I zdaje się, że pani G nie jest specjalistą w temacie, bo co o zaburzeniach takich, jak autyzm może powiedzieć internista? Wspolczuje pani Basi i trzymam kciuki by dalej było już tylko lepiej.

Starosta Szczecinecki, Krzysztof Lis, na sprawę zareagował natychmiast.

 • Dzisiaj spotkałem się z mamą tego chłopca i poleciłem dokładne zbadanie postępowania - komentuje starosta. - Zespół ds orzekania o stopniu niepełnosprawności to niezależna komisja, składająca się z orzeczników - w tym lekarzy o różnej specjalizacji. Trudno mi odnosić się do postępowań lekarzy i procedur. Jednocześnie, aby usprawnić pracę na rzecz osób niepełnosprawnych zamierzam od początku przyszłego roku pozwalać rzecznika ds osób niepełnosprawnych, którego rola będzie wsparcie i pomoc osobom potrzebującym.

 • Zawsze wspieraniem i wspieram osoby niepełnosprawne - dodaje Krzysztof Lis. - Zamierzam dalej to robić pomimo, że często zbieram cięgi na różnego rodzaju forach. Proszę, aby każdy kto krytykuje, sam coś starał się zrobić. Wtedy o wiele więcej osób potrzebujących otrzyma wsparcie. Jestem dumny z tego, że naszemu stowarzyszeniu - Porozumieniu Samorządowemu i jego członkom "chce się chcieć". Dzięki naszym działaniom wiele osób otrzymało pomoc i może prowadzić rehabilitację swojego dziecka. Jestem dumny z tego, że od wielu lat wiele fantastycznych spraw udało się zrobić dla dzieci niepełnosprawnych w SOSW. Jestem dumny z tego, że przez najbliższe trzy lata SOSW otrzyma dla dzieci około 400 tys z projektu unijnego, który jako samorząd powiatowy napisaliśmy i otrzymaliśmy wsparcie finansowe. Jestem dumny z tego , że Fundacja którą założyłem co roku z Banku Żywności sprowadza około 800 ton żywności i przekazuje ją osobom potrzebującym. Zachęcam do aktywności tych wszystkich, którzy jedyne co potrafią to tylko krytykować. W sumie żal mi ich, bo to nieszczęśliwi ludzie.

 • Na najbliższe Święta życzę więcej zaangażowania i motywacji do czynienia dobra, więcej empatii i życzliwości - kończy starosta.

..........................................................................................................................................

Oświadczenie Przewodniczącej Powiatowego  Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Moniki Bajer

Odnosząc się  do  artykułu zamieszczonego w „Temacie Szczecineckim” z dnia 19.12.2017 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Szczecinku informuje, iż orzeczenia wydawane dla osób poniżej 16 roku życia zawierają 10 punktów. 
Orzeczenia wydawane są na podstawie art. 6b ust. 1 w zw. z art. 4a ust. 1 i art. 6b ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (j. t. Dz. U. z 2016 r. poz. 2046, ze zm.)
Odnosząc się do dziecka Pani ”Barbary”  informujemy, że  dziecko zostało zaliczone do osób niepełnosprawnych / otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny tj. 153 zł/ jak również uznano, że  wymaga konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji /świadczenia pielęgnacyjne 1406 zł/, co wiąże się z wypłacanymi przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świadczeniami. Świadczenia te zostają wypłacane po uprawomocnieniu się orzeczenia lub po złożeniu oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania i wówczas orzeczenie staje się ostateczne i prawomocne .
Jednakże w tym przypadku odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Szczecinie , które wpłynęło za pośrednictwem Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, dotyczyło: 
pkt. 9 czyli spełniania przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art. 8 ust. 3a pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260) tu nie została przyznana karta parkingowa, gdyż zgodnie z ustawą wydawana jest ona osobie niepełnosprawnej, która nie ukończyła 16 roku życia mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się,  jak również pkt  10. prawa do zamieszkiwania w oddzielnym pokoju zgodnie Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.07.2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności stan prawny na dzień 1.09.2017 r.
Przy ocenie konieczności korzystania przez osobę zainteresowaną z prawa do zamieszkiwania w oddzielnym pokoju  bierze się pod uwagę rodzaj niepełnosprawności, w szczególności, czy osoba porusza się na wózku inwalidzkim, jest leżąca, ma znaczne ograniczenia w przyjmowaniu pokarmów i innych czynnościach fizjologicznych.
Wobec powyższego Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności działa zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi.
Powiatowy Zespół ds. Niepełnosprawności w roku 2017 wydał 1388 orzeczeń o stopniu niepełnosprawności i 277 orzeczeń o niepełnosprawności , tj 1665 orzeczeń,  tylko w 99 przypadkach wnioskowano o ponowne rozpatrzenie decyzji do Wojewódzkiego Zespołu, z tych 99  odwołań tylko 15 zostało rozpatrzonych pozytywnie, a pozostałe 84 zostały utrzymane w mocy. 
Biorąc pod uwagę sygnały jakie do mnie również dotarły informuję, że w tej sprawie spotkałam się ze starostą Krzysztofem Lisem i wyjaśniłam procedury w postępowaniu. Jednocześnie informuję ,że spotkam się z całym zespołem i członkami zespołu aby wyczulić  ich na proces postępowania w orzekaniu.
 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

autyzm komisja orzecznik starosta - komentarze opinie

 • gość 2017-12-21 11:44:06

  Żal to wylał pan, panie starosto, a wasze działania oprócz pomocy są ciągłą kampanią wyborczą i te działania niebawem będą zakazane. Chcesz pomagać to pomagaj bez afiszowania się.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-21 11:54:54

  Pełnomocnika, kolejne sztuczne stanowisko i pieniądze. Następny stołek dla kolegów i koleżanek z Porozumienia Samorzadowego.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-21 13:00:51

  Moze wreszcie sie ustabilizuje sytuacja z orzecznictwem. Tych historii jest duuuzo wiecej

 • gość 2017-12-21 13:14:52

  Poleceniez ZUS,wszystkich uzdrowic,bo nie ma kasy na placenie swiadczen

 • gość 2017-12-21 13:16:41

  ano, prawdziwa pomoc odbywa się po cichu. bez banerków i gadania "to MY pomagamy"

 • Gość - niezalogowany 2017-12-21 13:19:28

  Panie Starosto... to swietny pomysł. Prosze ignorować zazdrość... robcie dalej to co robicie bo pomogliscie wielu a wielu jeszcze pomozecie. Brawo... rzecznik jest bardzo potrzebny

 • Gość - niezalogowany 2017-12-21 14:47:24

  Porozumienie Samorządowe to zwykłe ugrupowanie polityczne w którym podstawowa wartością jest władza dla starosty i jego ludzi. Ludzi ,których kompetencje są dalekie od ideału i to widać na każdym kroku. Popatrzcie spółki ,urzędy,PKS,szkoły,szpital,urząd pracy, powiatowy zarząd dróg, PCPR, dom dziecka,DPS wszędzie ludzie starosty, których on wyciągnął na te stanowiska bo tak się złożyło że są członkami Porozumienia Samorzadowego. Mają często po dwa etaty.

 • gość 2017-12-21 17:28:54

  Ale z was zawistne, wredne, prowincjonalne, egoistyczne, zazdrosne trole! Żal mi was troglodyci :-(

 • gość 2017-12-21 20:23:12

  Kolejna roszczeniowa mamuśka, która nie wie że "na autyzm" nie da się wyciągnąć dodatkowego pokoju a tym samym dodatków mieszkaniowych. Rany jakie wy jesteście okropne. Wszystko byście wyciągały - terapie, wszystkie dodatki, dofinansowania. I cały dzień siedziały w domu i pierdziały w stołek, bo dzieci wysyłacie do szkoły i siedzą tam od 7 do 17. Taka prawda.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-22 11:36:21

  Prawda jest taka że osoby siedzące na świadczeniu nie siedzą i pierdza w stołek a dzieci nie siedzą od 7 do 17 tylko od 8 do 13 skąd masz takie info najlepiej się wypowiadać nie znając sytuacji a nasza szczecinecka komisja pożal się Boże wszystkich uzdrawia

 • gość 2017-12-22 20:51:37

  Podobno okres Bożego Narodzenia niesie ze sobą radość...miłość i pojednanie ...jednak czytając te wypowiedzi można stwierdzić że wszystko to teoria a ludzie szukają powodów do krzywdzenie siebie wzajemnie...smutne ale prawdziwe. Prawda jest taka że rodzice mający dzieci niepełnosprawne korzystający ze świadczenia pielęgnacyjnego NIE ”siedzą i NIE pierdzą w stołek ” ale opiekują się swoimi dziećmi najlepiej jak potrafią i wspierają ich rehabilitację. Prawda jest też taka, że w dzisiejszych czasach bardzo rozwinęła się pomoc dzieciom niepełnosprawnym i że większość z tych dzieci jest objęta wychowaniem przedszkolnym oraz nauką w placówkach integracyjnych lub specjalnych od rana do godziny 15/16 a popołudniami uczęszczają na różnorodne formy terapeutyczne, więc rodzice nie muszą opiekować się cały czas dziećmi. I wreszcie wszyscy, którzy choć w niewielkim stopniu angażują się w działalność charytatywną wiedzą ile organizuje się w Szczecinku i całym powiecie imprez ...koncertów...turniejów na rzecz dzieci niepełnosprawnych .... Prawda jest też taka, że nie wszystkim niepełnosprawnym można przyznać oddzielny pokój lub kartę parkingową ... czasem przepisy są brutalne ale należy je respektować. Wystarczy odrobina chęci i empatii i może przestaniecie opluwać się wzajemnie i sami coś zrobicie dla innych . Szkoda, że ,,PANI BASIA” zapomniała jak wiele osób również jej pomagało. Wesołych Świąt Szczecinku ... tak wielu mieszkańców ma wielkie serca gotowe do pomagania...

 • Gość - niezalogowany 2017-12-23 07:41:20

  Porozumienie Samorządowe rządzi i dzieli ......dla swoich. Pani Monika Bajer startowała jako kandydat do rady powiatu z list Porozumienia Samorządowego.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-23 09:04:19

  Jak widać mozna przyznać, w szczególnych przyadkach. Odwołanie pomogło z tego co czytam. I bardzo dobrze. Znam "panią basie" i nie rozumiem wpisupowyźej. W czyme to pani basia zapomniała? Do tej pory robi to co robiła, wiele ruchów w naszym miescie na rzecz dzieciakow z autyzmem to jej zasluga. Jesli gosciu nie rozumiesz mechanizmu, kory sie zadział to "nie myśl publicznie" bo ci nie wychodzi. Niech kazdy zajmie sie swoją działką profesjonalnie i bedzie dobrze. Ciekawe co ty bys zrobil na miejscu czlowieka, ktory zmaga sie z zyciem w taki sposob jak opiekun osoby niepelnosprawnej, nie ona jedna ma taki problem... jest wielu takich opiekunow ktorych lekarze bez ematii w Szczecinku skrzywdzili. Odwolania trwaja miesiacami.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-23 09:10:47

  Siedzą i pierdzą w stołek.. niezle. Kto nie byl choc jednego dnia w takiej rodzinie nie powinien sie wypowiadac. Mam ciocie ktora wychowuje samotnie dwojke dzieci. Dwojke niepelnosprawnych, chlopaki maja juz ponad 20 lat... z cioci juz wrak czlowieka, dwaziescia lat robi swoje. Ile sily trzeba, ile zaparcia by po raz kolejny zmagac sie z agresja wobec siebie czy otoczenia, nieprzespane noce, stres do tego minimalne fonanse. Wiele sie robi narzecz niepelnosprawnych jednak w ostatecznym rozrachunku oni i tak sami misza byc z dziecmi. Prosze was... spedzcie n dziec z taką osobą zanim ocenicie kogokolwiek... Pani Basiu, prosze sie nie poddawać, to od Pani ji zależy czy dzoecko bedzie zylo godnie, jesli Pani zabraknie muszą byc chocby zabezpieczone dokumenty. Tak trzymać, walczyć i nie dać sobie wmówić, że to roszczeniowosç. Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-23 09:16:55

  To jesli przepisy sa tak naczne to dlaczego jednak pokoj zostl przyznany??? Widocznie stan dziecka tego wymagal a podeszlo sie do niego jak do przysłowiowego "worka ziemniaków". Przeciez w Szczecinie nikt na piekne oczy nie daje... ogarnijcie sie w tych komisjach.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-23 10:31:41

  Jako czytelnik jestem zbulwersowany pokrętnym tłumaczeniem p. Przewodniczącej. Przedmiotem sprawy nie jest to co dziecko dostało a fakt, że nie dostało tego co powinno. Nadmienie ze przepisy nie zmienily sie w ostatnim czasie a dziecku przyznali jednak to od czego sie odwolala. Wiec jak to jest? Przepisy sa tak jednoznaczne ze tu nie mozna a na wojewodzkiej juz tak? Moze wystarczylo powiedziec przepraszam i po sprawie? Ludzie sie czasem myla... sam pracuje w takiej jednostce i na tyle widze ze to byla pomylka urzednika. Zwyczajne przepraszam zalatwilo by sprawe.

 • gość 2017-12-23 11:02:17

  Mam niepełnosprawne dziecko i pracuje.Ale tylko dlatego, że mam wakacje , ferie i wolne wtedy kiedy ma je moje dziecko.I oczywiście nie pracuję na zmiany.Gdyby nie to - nie mogłabym pracować.Nie pierdzę w stołek i nigdy nie pierdziałam.Musiałam się brać ostro do roboty - wykorzystać wszystkie możliwości rehabilitacji i leczenia, znależć SAMODZIELNIE ludzi, którzy mi pomogą.Teraz się trochę zmieniło - ale 10 lat temu w Szczecinku nie było prawie nic.5 lat jeżdziłam tydzień w tydzień do Poznania - bo w Szczecinku nie było potrzebnych dziecku zajęć. Szczerze?Na swojej drodze spotkałam wspaniałych ludzi i dzięki Nim, a nie instytucjom moje dziecko funkcjonuje tak jak teraz.Pomoc instytucji?Znikoma.Odniosę się do cudownych peanów gościa na temat tego jak to fajnie mamy...Rehabilitacja - w dużej mierze uzupełniana prywatną, wakacje i ferie spędzone w domu - bo nie ma ani jednej formy zajęć dla osób niepełnosprawnych .Nie ma świetlicy, gdzie dzieci mogły by się spotkać po szkole. Do tego np PCPR czynny do godziny 15.30 - załatwienie sprawy dla osoby pracującej bardzo trudne.No i co dwa, trzy lata teatrzyk w postaci komisji orzekającej.I udowadnianie, że krzywe nie jest proste - kiedy szans na zdrowie i pełnosprawność, na samodzielne życie w przyszłości NIE MA ŻADNYCH.Ale ZUS uzdrawia - rękoma lekarza i pedagoga obecnego na komisji.Cudotwórcy!!!!!Pani dr. mówi o jednoznacznych przepisach - tylko dlaczego dzieci o tym samym poziomie i funkcjonowaniu i chorobie dostają inne punkty orzeczenia.Bo orzekają różni lekarze.Dlaczego w państwie, które ma ponoć jednakowe przepisy dzieci dostają orzeczenia na 10, 12 lat - a nie tak jak w Szczewcinku maksymalnie 5?

 • gość 2017-12-23 14:45:52

  Z tego co wiem - mama tego dziecka nie ubiegała się o kartę parkingową.Dostała ją w Szczecinie bez proszenia -gratis.Każdy kto z małym dzieckiem z atakiem płaczu próbował zaparkowac wie do czego jest to potrzebne.A mały autystyk w stanie zniecierpliwienia nie da rodzicowi spokojnie prowadzić auta.Trafiła po prostu na lekarza , który wie jak funkcjonuje takie dziecko i do czego potrzebny mu osobny pokój.Po to by się wyciszyć.Po to by reszta rodziny mogła normalnie funkcjonować.Ale pani internistka nie musi się przecież na autyzmach znać.Szanuję dr. Bayer jako lekarza i na jej miejscu nie współpracowałabym z instytucją działającą na szkodę dzieci.Bo o tym, że ZUS robi wszystko by uzdrowić dziecko i dać mu jak najmniej wiedzą wszyscy.

 • Radosław R. - niezalogowany 2017-12-23 15:46:41

  Czytam i oczom nie wierzę... w Szczecinku od dawna komisje orzecznicze pozostawialy wiele do zyczenia. Pojawiali sie tam lekarze, ktorzy szybko rezygnowali. Pytanie dlaczego? Nieoficjalnie wszyscy huczą, że tam są lekarze z lapanki... (choć znam i porządnych lekarzy w komisji w Szczecinku) dlaczego tylko jednostki decydują sie o tym mowić? Wielu milczy bojąc sie problemow. Mam nieodparte wrażenie, że tacy ludzie jak pani, która zdecydowała sie powiedziec o tym to kamikadze... teraz to jej żyć nie dadzą. Myślę, że panią trzeba wesprzeć za odwage bo wystawiła sie pod publiczny pręgierz dla dobra nas wszystkich, w walce o godnosc osob niepełnosprawnych. Dlaczego, tak jak napisała moja przedmówczyni, jest tak, że osoba z tym samym stopniem schorzenia dostaje orzeczenie na 5 lat a inna tylko rok? Dlaczego nie ma orzeczeń do 16 roku zycia? Jakos w innych wojewodztwach mogą w Szczecinku jakos nie... i jeszcze pozwoliłem sobie poszperać... okazuje sie ze kilka lat temu tez pewien ojciec odwazyl sie o tym glosno powiedzieć, odpowiedz przewodniczącej jest jak byk w artykule, że nie mogą na dłużej... jakim cudwm ja sie pytam? Skoro prawo mowi jedno a w Szczecinku swoje... W naszym kraju nie landow jak w niemczech... mamy jedno prawo ktore obowiazuje wszedzie jednakowo. Nawet w Szczecinku. Wiec jak to jest? Jedni mogą inni nie? Skandalicznym jest czas poswiecony osobom niepelnosprawnym. Mysle, ze to brak rozmowy, konstruktywnej sprawil tą pomyłkę... bo, że jeat to pomyłka jest oczywiste mimo dziwnych tłumaczeń p. przewodniczacej. Panie Starosto, gratulacje szybkiej reakcji i czekamy na spełnienie deklaracji, choć jedna osoba wie jak sie właściwie zachować. Nie trzeba chowac glowy w piasek a przyjmować na klate, po męsku. Szacunek P.Starosto

 • gość 2017-12-25 00:21:00

  "....Prawda jest też taka, że w dzisiejszych czasach bardzo rozwinęła się pomoc dzieciom niepełnosprawnym i że większość z tych dzieci jest objęta wychowaniem przedszkolnym oraz nauką w placówkach integracyjnych lub specjalnych od rana do godziny 15/16 a popołudniami uczęszczają na różnorodne formy terapeutyczne, więc rodzice nie muszą opiekować się cały czas dziećmi. I wreszcie wszyscy, którzy choć w niewielkim stopniu angażują się w działalność charytatywną wiedzą ile organizuje się w Szczecinku i całym powiecie imprez ...koncertów...turniejów na rzecz dzieci niepełnosprawnych ..." odniosę się do tego wpisu , bo podniósł mi ciśnienie. Nie wiem , czy osoba , która to pisała zdaje sobie sprawę jakim problemem jest np. opieka świetlicowa nad dzieckiem niepełnosprawnym.Jak niechętnie takie dzieci są przyjmowane na świetlicę szkolne i jakie piekło tam przechodzą.To samo z przedszkolami - zajęcia są do 13, a póżniej wspólna grupa, a o 15 panie już wytupują odbiór dzieci.Co do imprez i koncertów - odnoszą się do dość wąskiej grupy - i to najczęściej w bardzo trudnej sytuacji.Co do rehabilitacji popołudniowej - rodzic musi byc na niej obecny, a przynajmniej odprowadzić i zabrać swoją pociechę.Im dziecko ma więcej zajęć - tym rodzic mniej czasu.Dodam jeszcze jedno, co powiedział już mój przedmówca - w naszym mieście NIE MA ŻADNEJ FORMY OPIEKI i zajęć W WAKACJE I POPOŁUDNIAMI.Szczególnie wakacje są czasem trudnym - bo niepełnosprawne dziecko nie pojedzie na kolonię, obóz czy inny samodzielny wyjazd.Zresztą na niego rodzica nie stać.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Polerowanie/renowacja

Polerowanie/renowacja reflektorów samochodowych - wszystkie auta, bez demontażu lamp. Czas trwania: ok. 1 godziny za sztukę, cena 40 zł za sztukę...


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę pracowników

Przyjmę pracowników budowlanych na stanowisko: -murarz -dekarz -pomocnik Zajmujemy się stawianiem domów SSO Oferujemy ciągłość pracy...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

SPRZATANIE POMIESZCZEŃ

SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH PRACA PO GODZ. 18:00 TEL. 6042868


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"