:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Konferencja prasowa burmistrza Szczecinka: o powietrzu, hałdzie i POP (+audio)

temat.net: archiwum, Konferencja prasowa burmistrza Szczecinka powietrzu hałdzie (+audio) - zdjęcie, fotografia
Temat Szczecinecki 17/03/2010 15:26

Podczas dzisiejszej konferencji  prasowej w ratuszu zostały poruszone trzy sprawy. Pierwsza dotyczyła wczorajszego wystąpienia burmistrza na sesji sejmiku samorządowego w sprawie programu ochrony powietrza dla powiatu szczecineckiego. Informowaliśmy już o tym naszych Czytelników we wczorajszym serwisie. Szerzej piszemy o tym w papierowym wydaniu Tematu w piątek.
  Drugie poruszane zagadnienie dotyczyło wydania przez UM decyzji w sprawie nielegalnego wywożenia odpadów na działkę przy ul. Leśnej. Trzecie, to informacja dotycząca decyzji komisji ds. ocen środowiskowych, powołanej przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska, o odrzuceniu raportu sporządzonego przez Krono Energy na budowę elektrociepłowni o mocy 60 MW.
  Jak powiedziała podczas konferencji Anna Mista z UM, po wiadomości uzyskanej od TERRY komisja z UM stwierdziła, że na gruntach będących własnością Kronoteksu gromadzone są – cyt: odpady w postaci żużli i popiołów paleniskowych, piasku z układu sortowania surowca linii MDF i PW, gleby i ziemi, gruzu betonowego, gruzu ceglanego. Kontrolerzy z UM weszli na działkę 27 listopada ubiegłego roku, mimo utrudnień ze strony Kronospanu. Celem ich wizyty było sprawdzenie, czy naliczona przez inspektora WIOŚ z Koszalina ilość wywiezionych odpadów odpowiada rzeczywistości. Inspektor z WIOŚ z Koszalina (25 listopada) wyliczył, że wywieziono na pole 348 ton, podczas gdy urzędnicy ratuszowi porachowali i wyszło im znacznie więcej – ok. 1360 ton. UM na podstawie obliczeń sporządzonych przez geodetę stwierdził, że na działkę przy ul. Leśnej w sumie wywieziono ok. 32,25 tys. ton.
  - Byliśmy atakowani za opieszałość, ale nas obowiązują pewne procedury administracyjne. Zebrane przez nas dane są dobrze udokumentowane – zapewniał na konferencji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Zmusimy Kronospan do tego, aby doprowadził teren  do swego stanu pierwotnego.
  Zapytany o hałdę przy ul. Waryńskiego burmistrz powiedział, że hałda nie odpowiada żadnym normom, powstała nawet bez pozwolenia na jej budowę. – Jest to rodzaj nieprawidłowego, niezgodnego z prawem magazynu odpadów poprodukcyjnych – mówił burmistrz. - Najprawdopodobniej kary będą naliczone do tyłu za kilka lat. Kary będą monstrualne, ale o tym nie będę mówić. Kronospan znany jest z tego, że potrafi się wywinąć z każdej kary. Ale kary na pewną będą naliczane. Nie wiem jak się sprawy skończą. W każdym razie jest wola wszystkich - zarówno WIOŚ Urzędu Marszałkowskiego i UM aby sprawę doprowadzić do końca. Jest to sprawa  pewnej samowoli którą Kronospan przez lata robił co chciał. Dzisiaj to się kończy. Myślę, że ma tego świadomość.
  - Mówiąc o POP burmistrz podkreślił, że jeśli w nowym  programie nie będzie nic o emisji z Kronospanu, to taki program będzie zupełnie nieprzydatny. Wmawianie mieszkańcom że to oni przyczyniają się do wzmożonej ilości benzoapirenu, jest nieporozumieniem. Tylko w ubiegłym roku ok. 200 domowych kotłowni zostało zlikwidowanych i przyłączonych do MEC. W tej chwili do MEC zasila 70 proc. gospodarstw domowych w mieście, 15 proc. gospodarstw używa do ogrzewania gazu a tylko 15 proc. ma ogrzewanie piecowe. – Jesteśmy pod tym względem w krajowej czołówce – stwierdził burmistrz - a mimo tego mamy coraz gorsze wyniki. (mzimu)
Fragment wypowiedzi burmistrza - poniżej.

Reklama

Konferencja prasowa burmistrza Szczecinka: o powietrzu, hałdzie i POP (+audio) komentarze opinie

 • czytelnik - niezalogowany 2010-03-21 19:35:44

  cyt,"Zamiastkosztownych inwestycji proekologicznych,znacznie tanszy proceder zjednywania przychylnosci polityków ,którzyza garstkę gadżetów i koralików ,które nastepnierozdaja maluczkim w ramach promowania samych siebie w czasie permanentnek kampanii wyborczej,staja sie piewcami firmy.........................Mieszkańcy Szczecinka to nie banda idiotów,którym mozna wmowić ,że dzieki Kronospanowi żyją w bezmała uzdrowisku " koniec cytatu. ciekaw jestem czy przeczytał Pan burmistrz swoje teksty kiedy kolwiek . Myslę ,ze nie ! W przeciwnym razie nie gadał by ciagle czegoś innego. Punkt widzenia..... Kiedyś był zagorzałym przeciwnikiem Krono,potem mu się odmieniło by znowu byc przeciw . Oj Panie Jerzy . Zro zaufania dla czlowieka zmieniajacego zdanie co chwila....

 • expo - niezalogowany 2010-03-21 17:28:44

  Uważam ze Szczecinek to fajne miasto, które ze względu na usytuowanie w miarę dobrym trakcie komunikacyjnym i geograficznym powinno pójść w stronę przemysłu by mieszkańcy miasta i powiatu mieli zatrudnienie. Turystyka tak, ale poza miastem, czyli w miejscowościach ościennych. JHD na siłę chce ze Szczecinka zrobić Florydę. Mam pytanie do JHD, gdzie my mieszkańcy mamy pracować, bo wydawać pieniądze już mamy gdzie… Przecież nie stara się Pan o rozwój obecnych firm ani inwestycje nowych… cholera mnie bierze, kiedy wręcz Pan je zwalcza. Stateczki, kwiateczki i koncerciki nam jeść nie dają! Facet, jeżeli jesteś człowiekiem honoru i widzisz, że tak wielu ludziom przeszkadza Twoja wizja to wycofaj się z burmistrzowania. Zajmij się czymś innym. Uważam, że na burmistrza się nie nadajesz, ale na opozycjonistę jak najbardziej.

 • kriss82 - niezalogowany 2010-03-21 10:02:05

  w imieniu mieszkańców przyjmuje przeprosiny. I zeby było to ostatni raz . Skończymy na pouczeniu ,bez kary za to. Swoją droga trudno było nie uwierzyc w jego tyrrady. Wszak to zlotousty i gadać potrafi jak mało kto . Szkoda tylko ,ze taki narcyz i pieniacz o wybujałym EGO... Przyznac jednak muszę ,ze to tytan pracy. Potrafi zadbać o rodzinę. A Ma liczną....

 • mieszkaniecc - niezalogowany 2010-03-20 22:29:14

  Przepraszam wszystkich za to że głosowałem w poprzednich wyborach na burmistrza na Jerzego Hardie Douglasa.

 • olo - niezalogowany 2010-03-20 22:12:13

  Jak widzisz Jureczku nic nie dało wyproszenie TERRY. Ludzie nie zgłupieli z powrotem. Nic nie da zaklinanie rzeczywistości. Żegnaj.

 • były radny - niezalogowany 2010-03-20 18:06:08

  Nie tylko Samoobrona.Moje wystąpienia w 1993 też nie przysporzyły mi poparcia.To była walka słowna z samym prokurentem.Na żadne z pytań nie było odpowiedzi. Pan prokurent pozwolił sobie na cynizm i głupi niestosowny żart.Pamiętam każde jego słowo. Takie wtedy były czasy.Miasto nie czuło wówczas zagrożenia ze strony Krono.Było olbrzymie bezrobocie. Przedsiębiorstwa ulegały prywatyzacji.W tamtych czasach nie można było być trafnym wizjonerem,dlatego po części rozgrzeszam moich kolegów.Zastanawialiśmy się w jakim iść kierunku.Przemysł czy turystyka.Może jednak to i to...

 • młodzież - niezalogowany 2010-03-20 17:49:55

  Mieć marzenia ,aby zamieszkać z życzliwymi ludzmi w Szczecinku,trzeba najpierw samej b y ć tą osobą. Z Twojego komentarza wynika,że tak nie jest. Panią Joannę wraz z kierownictwem TERRY wysyłasz do wielkiego miasta.Nie masz szacunku do zmarłych. To ty wyjedż tam gdzie proponujesz wspomnianym wyżej osobom. Gdy tak zrobisz, w mieście będzie lepszy klimat. Będzie mniej złośliwości a więcej życzliwości.

 • niejasnosc - niezalogowany 2010-03-20 10:42:05

  nalezy przypatrzec sie tym przyjacielskim ruchom

 • Szwecja - niezalogowany 2010-03-19 21:36:31

  fajne czasy, ludzie i szkoda że to wszystko się rozpadło - pozdrawiam przewodniczącego Sebastiana i całą reszte :-)

 • poinformowany. - niezalogowany 2010-03-19 21:14:50

  a ja myslałem ,ze Burmistrz powie o wielkim sukcesie . Po latach udało sie sprzedać zabutkowy budynek po dawnym barze Jaspa. Przez wiele lat wielu szczeczeniczczan tam sie żywiło. Ciezko było go sprzedać bo łapę nad tym zabytkiem trzymał konserwator zabytków. Jak wieść gminna niesie nabyła go właścicielka Primawery Pani Małgosia Douglas. Zbiezność nazwisk przypadkowa .... Ale moze to tylko plotki...

 • czytelnik - niezalogowany 2010-03-19 20:55:10

  cyt" Kazdy ma prawo pouczać władzę . Ludzie zasiadajacy w parlamencie,ratuszu, starostwie itp. są tam posrednio lub bezpośrednio z naszej woli. Otrzymuja za swoja pracę publiczne(to znaczy nazbierane z naszych podatków) pieniądze .Mamy nie tylko prawo ale i obowiązek przypominac im ,o ich słuzebnoscii roli wobec społeczeństwa. samorządność,podobnie jak jak spoczeństwo obywatelskie ,to pojęcie dość nowe. pan gburmistrz zarabia wg . Głosu koszlińskiego 12ooo na m-c o 1000 mniej niz Prezydent Koszalina . ciekaw jestem czy odlicza za czas spędzony na praktyce lekarskiej we wtorek i piatek na Polnej po 2 godziny

 • Zofia - niezalogowany 2010-03-19 00:08:35

  Czekanie na nowego burmistrza to ponad 200 dni. Prędzej mozna zrobić referendum i odwołać gościa. Koszty? Nie takie pieniądze przezły prZez magistrat!

 • lechu - niezalogowany 2010-03-18 20:24:17

  Nie wiem, co bierzesz ale przestań, bo cię to ogłupiło. Jeżeli dotąd latałeś z gołą d..., to i dalej będziesz latał. Pamiętasz, jak szanowny burmistrz twierdził, że powietrze w Szczecinku jest zanieczyszczone przez to, że ludzie palą papierosy i grillują? Terrę najpierw zlekceważył, a później się jej przestraszył i teraz próbuje przypodobać się przyszłym wyborcom. Dzięki takim, jak ty doszedł do władzy i dzięki takim, jak ty ma nadzieję ją utrzymać. Przestań brać i nie kompromituj się.

 • wnerwiony - niezalogowany 2010-03-18 20:05:57

  ale nawet to im odebrano, wypraszając ich z sali

 • czytelnik - niezalogowany 2010-03-18 18:58:58

  ...cytuje " Jestem znany w Szczecinku jako przeciwnik SLD ,jednak czy oznacza to ,ze w przypadku gdybym miał realny wpływ na władzę,tepiłbym ludzi o innych przekonaniach politycznych? Nigdy! Tępiłbym ludzi skorumpowanych ,nieuczciwych apologetów nepotyzmu,wykorzystujacych zajmowane stanowiska do nabijania kiesy,łapowników itd.itd. " Nic dodać nic ująć... bez komentarza.

 • z Drahimskiej - niezalogowany 2010-03-18 18:38:53

  Daj spokój zmarłemu.Tak się nie godzi.Poprzedni burmistrz nie miał możliwości działania,ponieważ nie byliśmy w Unii. Po wejsciu, sytuacja w ekologii się zmieniła.Zaczęły obowiązywać nowe zasady,których należy przestrzegać.Są narzędzia. Poza tym Pan JHD był radnym.Mógł również wpłynąć na sytuację.Mógł się wyłożyć np. desperacko jak Rejtand.

 • czytelnik - niezalogowany 2010-03-18 18:37:05

  ... cytuję"Gdyby zapytac jakie walorySzczecinka stanowią o jego (wyjatkowości)sądę,ze9-ciu na 10-ciu zagadnietych osób odpowiedziało by,że tym walorem jest nasze jezioro... najbardziej nagłosnionymżródłem zanieczyszczeń jest Kronospan,ale to nie jest główny winowajca. do tego eliminacja szkodliwosci wpływu Krono na jezioro jestnajprostrza...Jestem przekonany,ze przyszłośćSzczecinka,to w duzej mierze przyszłość jeziora. Dlatego musimyodnieśćsukcesw zatrzymaniu degradacjinaszych wód sródladowych." To święta racja ! I co pan zrobił przez 4 lata .... jezioro spadło do 3 klasy czystosci. Zycie biologiczne zamiera . ale to pewnie wina TERRY.

 • OSZ - niezalogowany 2010-03-18 17:53:50

  Kpie sobie taka moja mala prowokacja jeden sie skapnoles :) Chcialem zobaczyc wiecej opini o JHD sory :)

 • Kłody pod nogi - niezalogowany 2010-03-18 17:33:13

  Każdy tylko nie on i zrobię wszystko żeby zminimalizować jego szansę na wygraną.

 • Zofia - niezalogowany 2010-03-18 17:24:05

  Z cytatu pochodącego z naszej gazety jasno wynika, że p. burmistrz poszedł nie tą drogą. Nie chciał słuchać!

 • były wyborca - niezalogowany 2010-03-18 17:12:12

  O zmarłych dobrze albo wcale. To zasada, która powinna pozostać nie wzruszaną. Poza tym to właśnie nie kto inny, jak JHD obiecał przed wyborami walkę o "ucywilizowanie" Kronospanu. Dlaczego później wycofał się z danej obietnicy rakiem? Nic bym nie mówił, gdyby JHD rozpoczął tą walkę przed terrą lub razem z nimi. Niestety wbrew logice postanowił walczyć z terrą i mieszkańcami. Dopiero przyparty do muru, zagrożony utratą stanowiska dostrzegł słuszność argumentów i postulatów terry, które teraz nieudolnie chce sobie przypisać. Taką postawę kwituję jednym słowem - WSTYD! Panie Burmistrzu, powinien się Pan wstydzić, że zaledwie kilka miesięcy temu wyśmiewał Pan tych ludzi, a dziś próbuje ukraść ich sukces? Dla mnie jest Pan zwyczajnie nie wiarygodny i żadne służbowe posty tego nie zmienią. Zaprzepaścił Pan swoją i mieszkańców szansę. Teraz wije się Pan jak piskorz, ale to już tylko próżna strata energii.

 • LEPPER - niezalogowany 2010-03-18 16:37:44

  MOJĄ ODPOWIEDŹ

 • LEPPER - niezalogowany 2010-03-18 16:33:52

  BYLI PIERWSI W TEJ WALCE, ALE SZYBKO IM PODZIĘKOWANO JAKO PIENIACZOM

 • zdruzgotany mieszczuch - niezalogowany 2010-03-18 16:27:18

  to prawda ,formalina konserwuje też zwłoki . Więc wsadz gówe w formaline i odpuść sobie ....

 • casanowa - niezalogowany 2010-03-18 15:11:28

  Obywatele dajcie się rozwijać tej firmie wszystko co tu na tym forum jest napisane to brednie zawsze było tak że firmy tego pokroju były za ekologią.Formalina jest środkiem konserwującym więc czym więcej formaldechydu tym dłużej będziemy żyć.

 • analityk - niezalogowany 2010-03-18 14:57:42

  Oglądając konferencję prasową burmistrza byłem zbulwersowany, że nie ma na niej przedstawicieli TERRY bo to dzięki ich działaniu POP nie wszedł w życie. Jednocześnie patrząc na piarowskie mistrzostwo PO ze strachem pomyślałem czy ten cały wyjazd burmistrza na sesję sejmiku to "rejtanowskie" blokowanie uchwały i to wyczekiwanie do ostatnie chwili ze zdjęciej jej z obrad to nie jest wizerunkowa ustawka.

 • babcia - niezalogowany 2010-03-18 13:59:58

  Ha,ha,ha jakie miłe te pozdrowienia. Namówić TERRE na kandydowanie to bardzo trudna sprawa. Nie mam na to wpływu,ponieważ co innego im przyświeca. Oczywiście o takim scenariuszu ludzie mówią,ale... Oni zwyczjnie chyba nie muszą.Nie mają takich ambicji.Chociaż kto wie,to wszystko zależy od społeczeństwa. A tak na marginesie.Chyba się nie mylę.Dopatruję się u Ciebie przewagi testosteronu.A może to tak z wiekiem u naszej płci...

 • miłośnik dobrej kuchni - niezalogowany 2010-03-18 13:56:43

  już niebyłeś u nas na kawce :-(

 • strach - niezalogowany 2010-03-18 13:15:21

  Burmistrz nie myśli on się zwyczajnie boi. Niedocenił TERRY i przegrał. Teraz dla ratowania sytuacji, a przede wszystkim stołka zaczytał cytować TERRĘ i jej pomysły oraz osiągnięcia przypisuje medialnie sobie licząc że nie zorientowani dadzą się nabrać. Niestety już za późno, burmistrz dopiekł już wilu i jest wielkie oczekiwanie na zmianę burmistrza. Każdy będzie lepszy od obłudnika, cynika i aroganta przekonanego o swojej nieomylności.

 • czytelnik - niezalogowany 2010-03-18 12:54:02

  Danie zbyt duzejwładzy jednej osobie,jest prostą drogą do wygenerowania najrózniejszych nieprawidłowości. Jestem w 100%pewien,iz w ciagunajblizszych miesiecy poznamypatologię jaką bylismy wokół otoczeni. Odwaga tanieje ,a wtedy chec podzielenia się skrywaną wiedzą jest bardzo mocna. W końcu winni zostaną ukarani a organy ścigania będa bardziej skore do zainteresowaniasię "NIETYKALNYMI" Jednak ażeby miejsce prózni po czerwonym baronienie wypełnił następny ,może o innym zabarwieniu,ale podobnych ambicjach trzeba stworzyć przejrzyste i bezpieczne,obywatelskiepaństwo... koniec cytatu. Swięte słowa i jakie aktualne.... historia zatoczyła koło.

 • " Krycha" - niezalogowany 2010-03-18 12:38:14

  Przykro czytać to forum. Dobrze napisał jeden z przedmówców. Winę za Krono nie ponosi tylko JHD.Co zrobił jego poprzednik? Z tego co pamiętam razem z włodarzami Krono popijał przysłowiowa kawkę. Pan JHD sprząta to troszkę. Fakt,nie od razu po objęciu stanowiska ale wiem,że próbował dojść z Krono do porozumienia. Dogadać się i wspólnie zrobić coś dla miasta. Jednak z zarządem niestety nie da się porozumieć. Kasa jest dla nich ważniejsza. I nie dziwię się. Oprócz pani JJ, która jest miejscowa to zarząd jest spoza Szczecinka (chwilowo tu mieszkają )A i JJ chyba nie zamierza w takiej sytuacji tu pozostać bo kariera się marzy w większym mieście. Więc po co bronić NAS? . Mam życzenie aby nasze miasto było jak kiedyś czyste z życzliwymi mieszkańcami.To dobrze, że z choć kilkoro ludzi w tym mieście walczą o jego dobro.Wierzę, że burmistrz jest jednym z NAS ...

 • zenek - niezalogowany 2010-03-18 12:11:17

  a czy juz sprawdził {Pan wszystkie pozwolenia na budowę o ,których dowiedział się na spotkaniu w POM. EKO? Czy legaknie exspolatuje KRONO KREMATORIUM suszarnię ? Juz czas ruszyc d...pę i zabrac się do roboty. Posprawdzać wszystkie pozwolenia albo jak nie to na bezrobocie.... Podpowiem 3 lata bez pozwolenia suszarnia funkcjonowała. Do roboty!!!

 • mieszczuch - niezalogowany 2010-03-18 12:02:48

  tamtem to był w portównaniu z dohtorem gołabek pokoju i zlotousty facet. Tak,że nie porównuj tych dwóch ludzi do siebie mundrolu.... Takiego kumoterstwa i nepotyzmu nawe za komuny nie bylo jak jest teraz

 • bazyliszek - niezalogowany 2010-03-18 11:57:35

  Do pięt to nie dorasta JHD mieszkańcom miasta. Dziwne, że sam jeszcze może patrzeć w lustro.

 • precz z nepoptyzmem - niezalogowany 2010-03-18 11:53:05

  Chyba Cię pogięło. Szkot i patriota :) lepszego dowcipu dziś jeszcze nie słyszałem. On jest patriotą w wielbieniu pieniędzy z jednej strony, a z drugiej patriotą w obsadzaniu kolesiów i rodziny na lukratywnych stanowiskach vide ojciec Raka czy własny syn. Podobno nepotyzm to obrzydliwa cecha, ale nie dla patrioty gburmistrza (świetne określenie)

 • Zofia - niezalogowany 2010-03-18 11:47:07

  Skąd wiem? No cóż w naszym wieku, babciu, czasu mamy tyle, że pewne info móżna dostać także w maglu Nie sądźcie, że My ludzie po "przejściach" ( komuna) odbieramy życie tak, jak nam nowa wladza podaje na tacy. Całe szczęście, że w Szczecinku są jeszcze rozsądni LUDZIE, babciu>. Pozdrawiam. Masz wpływ, podtrzymuj p. Pawłóćż by zechciała wystartować w wyborach. Kobiety potrfią. Pokażmy klasę i prawdziwy, ciepły DOM, wspólny, nad Trzesieckiem, bez pierdół, smoków, parochodów, hydrotaxi, i innych fanaberii.

 • dość obłudy PO - niezalogowany 2010-03-18 11:41:27

  Nie odwracaj kota ogonem. Przypominanie poprzedników nic nie da. Mówimy o grzechu zaniechania obecnej ekipy (PO). Było sporo lat by zacząć realizować obietnice zamiast tego odrażająca pyszałkowatość i arogancja bijąca wszelkie rekordy. Tylko idiota może się na to nabrać, a my kupujemy w Media Mark :)

 • D.Z... - niezalogowany 2010-03-18 11:29:06

  Wiadomo,że każdy człowiek jest wartościowy,należy tylko znależć w nim pozytywne cechy charakteru i zmusić do myślenia.Uważam,że udało się to Stowarzyszeniu TERRA.Dobrze,że póżno,ale niektórzy już zaczynają myśleć.

 • zdegustowany - niezalogowany 2010-03-18 10:54:32

  Nie dziw się,że dzieci przejmują specjalizację po rodzicach. To normalne w Polsce.Zawsze lepszy i łatwiejszy start przy tatusiach.Liczą się koneksje. A jak jest w Krono?np.Pan Janczak. Nas mieszkańców truto kosztem edukacji synalka.Gdzie ktoś w Polsce myślał o studiach za granicą? a jednak tak było dla wybrańców. O k r o p n o ś ć. Gdzie ta polska szlachetnośc elit.

 • miłośnik dobrej kuchni - niezalogowany 2010-03-18 10:43:59

  to co z tą kawą

 • mieszkanka - niezalogowany 2010-03-18 10:43:42

  Słuchając tej wypowiedzi to tak jakbym się cofnęła do letnich spotkań TERRY. Słowo w słowo pokrywa się. Zastanawiam co się zmieniło,że burmistrz zaczyna mówić tym samym głosem co TERRA .Kompetencje Jego są te same.Więc co? Pamiętam jakiego miałam kaca po spotkaniu z marszałkiem w ratuszu.Byłam hołotą,pieniaczem,osobą,która przynosi wstyd miastu nieumiejętnym zachowaniem. Dzisiaj wiem,że te wszystkie zajścia były kopem do działania burmistrza. Panie JHD czasu już pan nie nadrobisz. Aureoli osiągnięć Terry też Pan nie przejmiesz,nawet za cenę nie wpuszczenia ich członków na spotkanie prasowe. To wszystko jest żałosne w pana wykonaniu.

 • miłośnik dobrej kuchni - niezalogowany 2010-03-18 10:42:18

  niezły galimatias Jacho z ta szczecinecką polityką ! ps. a może byś w końcu wpadł do mnie na jakąś kawke co ?

 • jacho - niezalogowany 2010-03-18 10:27:17

  Wróćmy do rządów ekipy Potwory i Spółka będzie ciekawiej.Powstanie spalarnia w ,,kronotorium,,będą nowe karetki,radiowozy,auto dla burmistrza itd.itp.

 • jacho - niezalogowany 2010-03-18 10:23:23

  Zapytam tylko czy pamiętasz rządy poprzednika,,na ratuszu,,?

 • z Drahimskiej - niezalogowany 2010-03-18 10:22:17

  Uwierzyliśmy,że dużo miejsc pracy,że miasto nie może funkcjonować bez Krono,że bez Krono totalna katastrofa. Dzisiaj mówimy n i e. Myślimy inaczej!!!!!

 • jacho - niezalogowany 2010-03-18 10:20:13

  Skoro cofasz się wstecz przypomnij sobie co zrobił(a raczej nie zrobił)poprzednik JHD.

 • babcia - niezalogowany 2010-03-18 10:18:38

  A skąd Zofio wiesz ,że tak było? Masz rację,bo taki był powód aby nie wyjść. Rozsądek wziął górę i Terra nie wyszła na spotkanie z Radkiem.

 • Lojalna - niezalogowany 2010-03-18 09:58:09

  Rozumiejąć pana strategię, jak widać poniżej, pora zmieniać protektorów...tylko pod kogo by sie tu teraz podczepić ?

 • Wyborca. - niezalogowany 2010-03-18 09:52:56

  To, czy moja wypowiedź jest głupia czy nie ocenią wyborcy. Ja stawiam na to, że z wami już koniec. Dlaczego sądzę, że jesteś jednym z nich ? Ze względu na twoją wypowiedź: "Burmistrzowanie to kierowanie i wpływanie na codzienne życie mieszkańców co już jest polityką". Otóż nie, to jest manipulacja.

 • munio - niezalogowany 2010-03-18 06:30:37

  OBYWATELE-KRONOSPAN TRUJE OD 20LAT - GDZIE DO TEJ PORY WSZYSTCY BYLISMY !!!POMOZECIE???!!!!!!!!!!!

 • Zofia - niezalogowany 2010-03-18 02:23:52

  Przekonana byłam, że podczas wizyty p. Sikorskiego w Szczecinku, przeciwnicy polityki JHD wyjdą z pikietą i pokażą Polsce ten nasz grajdoł, sposób zarządzania, obłudę, cynizm. To że nie wyszli świadczy tylko o kulture społeczeństwa, z szacunku nie do JHD, ale do ministra, do Jego pozycji, rządu, polityki PO,a którą dewalouje nasz "lider". Nerwowość burmistrza wynika, z tego że już dawno stracił "rachunki", poczucie rzeczywistości, przeinwestował się w samouwielbieniu. Co robic w tej sytuacji? Ktos tu wspominał o mediacjach Tak, zdrowy mediator potrzebny od zaraz, bo inaczej klops. Komus puszczą nerwy i będzie jeszcze gorzej, a to juz nie będzie miało żadnego związku ani z praworądnocią, służebnością społeczną lokalnego samorządu, uczciwością wypowiadaną przez samego p. Premiera D. Tuska. Nasz dyrygent nie zna nut i dlatego orkiestra pt Społeczność Szczecinka zupełnie nie stroi Nie trzeba być muzykologiem by wyłapać fałszywe tony. Memu Miastu życzę lepszych wyborów. Tematowi dziękuję za nad wyraz okazywaną odwagę medialną.

 • on. - niezalogowany 2010-03-18 01:40:46

  powinni ratusz zasypac halda to moze ale to moze cos by sie zmienilo,gdzie sa oplaty srodowiskowe z krono 300tys mies,nie ma -ale miasto ma kredyty hehhe .potruli ludzi i tyle.

 • nie lubię JHD - niezalogowany 2010-03-18 01:39:10

  czy ja zwariowałem czy jestem pijany. Przecieram oczy ze zdziwienia i nie wierze w to co słyszę z ust Douglasa. Wyszło na to,że nieswiadom nasz burmistrz odkrył ,że Krono coś z dnia na dzien usypało kopiec ,ba kopczyk . Pan Starosta też jest Starosta od wczoraj ,trz nic nie wiedział o tym wszystkim . Panie Burmistrzu !!!! Nie kto inny jak Pan mówił o spotkaniach cotygodniowych a Dyrektorem Krono nowo mianowanym szefem Krono w2006 roku . Noe kto inny jak pan mówił o rozpoczeciu spalania hałdy,tej BOMBY EKOLOGICZNEJ. Założę sie ,że był pan pod hałdą i ogladał jak to spalanie wygląda. Nie kto inny jak pan napisal w Temacie o odpuszczeniu Krono z wdzięczności za przetransportowanie statku Bayern. Mam nadzieję ,że zrozumie nasz burmistrz ,ze sie zagalopował i odpusci sobie kandydowanie . Kończ Waś ,wstydu oszczędz!

 • szczecineczczanin - niezalogowany 2010-03-18 01:32:06

  ida wybory. a co robil przez tamte lata jak smierdzialo ze moi znajomi wyniesci sie ze smierdzinka ,wybrac nowych ludzi do starostwa tez a nie stare uklady .

 • wyborca - niezalogowany 2010-03-18 01:26:31

  o czym ty mówisz ? Czy uważasz ,że któryś z tych pryncypałow ma honor czy wie co to honor? Dla nich takiego słowa nie ma w encyklopedii..... Zawsze przy takiej okazji przychodzi mi na myśl wystąpienie Gomółki na zjezdzie PZPR w ,którym mówił o opozycjoniscie Pawle Jasienicy ( Człowiek o moralnosci alfonsa). to nie bylo do nikogo ...zeby nie było . Wszelkie podobieństwo do osób jest zupełnie przypadkowe ....????

 • poinformowany - niezalogowany 2010-03-18 01:19:11

  Wiem ,ze pilnie Pan śledzi wpisy tu dokonane. Niech Pan powie swojemu szefowi ,że pod hałda ale nie tylko zakopane jest wiele beczek z chemikaliami. Zeby nie było ,ze Burmistrz nie wiedzial o tym . Wie o zakopanych truciznach od wielu lat ,wiedział gdzie sa zakopane . Jezeli zapomniał to mu mówię ...pod hałdą pod kupa betonowych odpadów i nasypanej ziemi. Ciekaw jestem jaka bedzie pana reakcja. czy zdązy Pan do wyborów cos zrobić w tym temacie. jak juz tu ktos powiedział. Rak jest przyjacielem jednego z dyrektorów z Krono,pana Janczaka z Mielca . Dla niewtajemniczonych syn byłego dyrektora Kronospanu w Szczecinku.

 • mieszkanka - niezalogowany 2010-03-18 00:59:24

  moze Pan burmistrz coś tam zainwestuje zamiast w Gaskach w pierogarnię. Moze coś na syna..... specjalistę od turystyki a pracującego dla programu Civitas.....

 • j 23 - niezalogowany 2010-03-18 00:50:30

  Też nie powinieneś kupować w Media Markt. Jesteś taki sam jak Twój szef.... Podpisz sie człym nazwiskiem by wiedział kto mu włwzi w d......pę bez mydła..

 • Nie dla dyktatury - niezalogowany 2010-03-18 00:23:07

  Znalazłem takie określenie na burmistrza Gburmistrz myślę że trafione w 10 :) Pozdrawiam pomysłodawcę i autora.

 • asdfg - niezalogowany 2010-03-18 00:11:21

  I jak zwykle wielkie hura a potem ze oszukali nas itp. TERRA to tez ludzie i jak dorwie sie do zrudelka obfitosci zaczna sie dziac rozne takie ,zreszta ci co by chcieli ich na ekipe rzadzaca ,najpierw trzeba miec pomysly na wiele innych prolemow trapiacch miasto nie "tylko" jedno

 • dfg - niezalogowany 2010-03-18 00:07:29

  Na pewno nikt ciebie nie obrazil ,nie dorastasz JHD do piet i taka jest prawda...

 • b.k. - niezalogowany 2010-03-17 23:41:32

  "...I w końcu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w ciągu najbliższych tygodni dostaniemy informacje o poszerzeniu naszej specjalnej strefy ekonomicznej. Czekają na nią z niecierpliwością inwestorzy, więc budowa nowych zakładów i powstanie nowych miejsc pracy powinny się rychło zmaterializować...."- panie burmistrzu niech pan poda choć trzech inwestorów którzy czekają z tą niecierpliwością.

 • olo - niezalogowany 2010-03-17 23:31:16

  O czym człowieku bredzisz? Jaka międzynarodowa mediacja? Niby z kim kto ma mediować? Cała Polska pełna pracy przed Tobą - czy przywieżdż Ci ją do domu? Egoisto !!! Meble z MDF są w całej Polsce i europie, ale tylko my za to płacimy zdrowiem, smrodem, chałasem, zanieczyszczeniem gruntów i jeziora !!!

 • mark - niezalogowany 2010-03-17 23:18:31

  jeśli tyle lat nasz szanowny JHD nie zauważał problemu a raptem się obudził ,,,,,więc nie musze nikomu tłumaczyć zwykła propaganda inaczej wybory- proszę ludzie nie dajcie się zwieść to jest zwykły trik PO jak zwykle .Terra jest organizacją co do której ja sam mam wiele zastrzeżeń lecz jest potrzebna naszemu miastu wiele sytuacji jakie stwarza jest wielu ludziom,firmą nie narękę lecz robi dobrą robote pozdro

 • b.k.II - niezalogowany 2010-03-17 23:15:51

  Z artykułu p. JHD zaraz po wygranych wyborach na burmistrza - „Jednak jestem zdeterminowany by powoli zmieniać Szczecinek. To co można, być może zrobić najszybciej, to uwolnienie inicjatywy wielu ludzi, których dotychczas nikt nie chciał słuchać. To zadziwiające jak bardzo Ratusz zamienił się przez lata w wieżę z kości słoniowej. Z chęcią porozmawiania o swoich problemach i pomysłach kołatało do ratuszowych drzwi wielu. Wpuszczano nielicznych. To jest coś, co mogę poprawić natychmiast.” – puste słowa.

 • b.k. - niezalogowany 2010-03-17 22:55:12

  Donald Tusk na Radzie Krajowej PO - Polacy oczekują od nas uczciwości, prawdy, odpowiedzialności; wiary w to, że Platforma Obywatelska przejęła władzę nie po to, by sięgnąć po pieniądze i wpływy. Mamy obowiązek i wobec siebie, i w interesie publicznym wziąć odpowiedzialność i wyprowadzić zarówno Platformę jak i Polskę z tego bezdyskusyjnego zakrętu, na jakim się znaleźliśmy. Kto tego nie rozumie, niech lepiej wstanie i wyjdzie z tej Sali - dedykuję tą wypowiedź panu Jerzemu Hardie Douglas. Chyba, że woli wstać i wyjść z Sali.

 • adas - niezalogowany 2010-03-17 22:40:23

  osobiscie uwazam ze Krono i tak wybuduje spalarnie w takiej lub innej formie , bez wzgledu na SIS Terra, protesty , opinie specjalistów itd, walka Burmistrza jest gestem przedwyborczym ,dogadaja sie tak ze "nowsza i mniej szkodliwa" technologia spalania tego kronosyfu zostanie przekuta na sukces negocjacji ratusz - kronospan,.i wyborcze hasło JHD. przedstawiciele firmy i własciciel nieswiadomy wszystkich poczynan zarządu w Szczecinku mimo wszystko sa najbogatszym pracodawca , a w turystyczny Szczecinek z hotelami , parkowymi alejami, przez najblizsze 30 lat i towarzystwo przemysłu- nie wierzę....

 • jaro - niezalogowany 2010-03-17 22:36:07

  Nie będę tego komentował - tym tekstem obrażasz prawych obywateli tego miasta.

 • gabi - niezalogowany 2010-03-17 22:35:59

  Powodem nie wpuszczenia działaczy z Terry na konferencję prasową był wstyd . Przewidywałam,że burmistrz będzie gloryfikował swoje "osiągnięcia" w temacie ekologii. Tak się stało.Mnie też było wstyd za burmistrza i pozostałych "przyklejonych" do sukcesu. To o czym mówili słyszałam dużo wcześniej na spotkaniach TERRY.Burmistrz gotów jest zrobić wszystko aby przekonać mieszkańców może mniej obeznanych w temacie,że On też pracował i pracuje nad problemem powietrza. Pamiętamy jak latem b.powsciągliwie i nieufnie odbierał uwagi Terry.Nie pozwolono im skorzystać z mikrofonu. Nie dopuszcza do wiadomości ,że TERRA to głos mieszkańców.

 • miki - niezalogowany 2010-03-17 22:31:17

  Co tu komentować ? jhd myśli że mieszkańcy miasta stracili pamięć i stara się kreować swoją wersję rzeczywistości. Jeszcze parę miesięcy temu na konsultacjach społeczych dotyczących POP wykrzykiwał że Terra gada bzdury że ewidentnie za przekroczeniami B(a)P stoją mieszkańcy Szczecinka. Ten człowiek zrobi wszystko żeby nie stracić władzy. W tym spektaklu będą działy się jeszcze różne dziwne rzeczy , najciekawiej będzie 2-3 m-ce przed wyborami. Nie damy się zwieść :)

 • gabi - niezalogowany 2010-03-17 22:19:39

  Mam prawo żądać czystego powietrza dla swoich wnuków,dzieci i siebie. Nie jesteśmy pod zaborem austriackim. Jeżeli właściciel na naszym terenie zarabia potężne pieniądze ,to niech przestrzega zasad obowiązujących w cywilizowanym świecie. To nie mieszkańcy są be ,ponieważ tego żądają ,to właściciel jest barbarzyńcą.Wystarczy tylko zmienić technologię.Dajcie spokój z tym łkaniem o miejsca pracy i straszenie ,że nic nie można zrobić.Terra zrobiła już b. dużo.Rozruszała w tym temacie samych burmistrzów i panie dyrektorki.Jak było parę miesięcy temu wszyscy wiedzą. Przypominam letnie spotkanie w Urzędzie,gdzie obok P.Raka siedział uśmięchnięty cynicznie dyr.Krono.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2010-03-17 22:02:03

  a niech się dorwie będzie na kogo głosować, bo tym panom już napewno mieszkańcy podziękują

 • czas - niezalogowany 2010-03-17 21:59:49

  i kto tu pierniczy -tak żałujesz burmistrza -poczytaj sobie przedwyborcze obietnice dotyczące krono z których się nie wywiązał, przypomniała mu o krono dopiero Terra

 • xxl - niezalogowany 2010-03-17 21:54:07

  wolę być zdrowym bezrobotnym niż świętej pamięci- byłym pracownikiem

 • interesant - niezalogowany 2010-03-17 21:44:50

  nie tylko Terra została wyproszona z Ratusza , tak traktuje się również innych-arogancja UM jest juz bardzo słynna

 • Mój? - niezalogowany 2010-03-17 21:39:41

  Też tak uważam

 • citizen - niezalogowany 2010-03-17 21:35:42

  Nie mam nic wspólnego z Terrą, to dla jasności. A prawda jest taka, że gdyby nie ta "zła" Terra to burmistrz nie musiał by się wysilać. Wystarczy spojrzeć wstecz, co obiecywał jako kandydat, a czego dokonał jako burmistrz. Bilans wychodzi zdecydowanie negatywnie. Trzeba raczej postawić pytanie, ile burmistrzowi udało się zdziałać dzięki temu stowarzyszeniu? Nie trzeba być wybitnie inteligentnym, żeby dostrzec, że Terra jest kołem napędowym burmistrza. Wspólnie mogli by zdziałać dużo więcej dla dobra miasta, dlatego zupełnie nie rozumiem uporu z jakim burmistrz próbuje zwalczać Terrę.

 • OSZ - niezalogowany 2010-03-17 21:28:59

  TERRA żądna władzy tfu...

 • OSZ - niezalogowany 2010-03-17 21:26:58

  A TERRA to chce tylko dopchac sie do koryta a zwykly czlowiek zostanie z gola d...

 • citizen - niezalogowany 2010-03-17 21:24:42

  Zastanawiam się nad zestawieniem dokumentującym ilość podmiotów, które zrezygnowały z inwestowania u nas tylko dlatego, że swą działalność prowadzi u nas Kronospan. Gdyby pan rzecznik coś takiego upublicznił to wszyscy mocno by się zdziwili. Szkoda, że propozycja jest bez szans na realizację, uzmysłowiła by zwolennikom Kronspanu ile, jako miasto tracimy na tej pseudosymbiozie.

 • antek - niezalogowany 2010-03-17 21:24:07

  Jedyny rozsądny głos w tej całej dyskusji. Szacun.

 • antek - niezalogowany 2010-03-17 21:21:54

  W TEJ KAKAFONI KOMENTARZY. BRAWO.

 • antyPiS - niezalogowany 2010-03-17 21:19:01

  bando rozkrzyczanych populistów, którym zawsze źle. Ta wasza terra to sobie może. Zobaczycie jak się dorwie do władzy to na pewno zaraz szybko zamknie krono. Śmiechu warte

 • nick - niezalogowany 2010-03-17 21:01:33

  Wszyscy wiemy , że ciężki przemysł to nie kurort ani uzdrowisko. Ale co powiecie ludziom , którzy nie mieli by tam pracy ? Nikt nie wymyśli nic sensownego. Może jakaś mediacja zewnętrzna by się przydała, nawet międzynarodowa. Przecież musi być jakiś sposób na kompromisowe załatwienie sporu i zmniejszenie tych uciążliwości. ps. ciekawe w ilu waszych domach są meble z litego drewna ... sądzę , że w wielu jest mdf.

 • wyborca - niezalogowany 2010-03-17 20:43:51

  Tak się nazywa współpraca z panem burmistrzem. Otwarcie dla mieszkańców i tak dalej.... To jest demokracja w wykonaniu Raka i Nieboraka. Gratuluję!!!!

 • jeden z wielu - niezalogowany 2010-03-17 20:28:07

  Im szybciej ten dymiący potwór wyniesie się z miasta tym lepiej. Jego szefostwu nigdy nie zależało na pracownikach. Rozwijali firmę bo mogli wypuszczać i spuszczać co chcieli bez przeszkód - te czasy już się kończą. Mam nadzieję, że piętrzące się trudności zmuszą firmę do wyprowadzki z naszego pięknego miasta lub zainwestowanie dużych pieniędzy w ekologię. Innego wyjścia już nie ma. SIS TERRA to nie JHD po wyborach nie odpuszczą.

 • jeden z wielu - niezalogowany 2010-03-17 20:21:33

  Burmistrz to wyjątkowy arogant i cynik - takie dwa w jednym :) Szybko zapomniał jak podczas prezentacji programu POP był z niego praktycznie zadowolony. Razem z marszałkiem wyśmiewali ludzi, którzy próbowali wykrzyczeć prawdę. A dziś jak już wszyscy się dowiedzieli jaka jest prawda i kto ma rację JHD w cyniczny sposób próbuje sobie przypisać sukcesy Terry urządzając śmieszne konferencje prasowe. Dziś nagle okazało się, że jest wielkim miłośnikiem ekologi. To drwiny ze społeczeństwa. Co jeszcze Pan powie i zrobi by tylko utrzymać stołek? Zawiódł Pana polityczny siódmy zmysł, dzisiejsze wyproszenie Terry to strzał we własną stopę. Dla mnie, moich znajomych, sądzę, że także dla mieszkańców miasta, jest Pan totalnie niewiarygodny. Poczuł Pan jak stołek wyślizguje się z pod czterech literek i dlatego nastąpiła zmiana frontu. Nic z tego Pan już jest przegrany tylko jeszcze o tym nie wiem.

 • zrównoważenie - niezalogowany 2010-03-17 20:09:23

  nic nie robi źle, robi też źle. Nie może robić facet jak Terrra (krzyczeć). Jest chore prawo, musi się tego trzymać. Pisałem o tym o czym facet mówi - poprzednia ekipa wydała zgodę na całe te krono, a on "spija" tego skutki. Fakt faktem, jak ktoś pisał, iż nasz vice to dobry znajomy jednego z szefów krono - ale co ma zrobić? Napisać do "Przyjaciółki", że zrywa z nim kontakty? (postawcie się w podobnej sytuacji) - mam nadzieje jednak, że vice trzyma stronę miasta i nie informuje kolegi o pewnych działaniach (jak tak robi - potępienie). Jak dla mnie i Burmistrz i Terra na TAK. I On i Oni mają miejsce w Naszym Mieście.

 • 1 gniazdko mniej - niezalogowany 2010-03-17 20:00:18

  na konferencji Daglasa była tylko Tv Zachód? widać na zdjęciu ich mikrofon koniec gawexu

 • Tolo - niezalogowany 2010-03-17 19:33:27

  Żaden zakład nie sprowadzi sie pod kopcace kominy, ludzie którzy mają pieniądze nie beda siedzieć w biórze pod kominami , wdychac syf i zarządzać zakładem . Pytanie powinno brzmieć ilu inwestorów Szczecinek stracił przez kominy buchające dymem .?

 • lechu - niezalogowany 2010-03-17 19:26:35

  Jeżeli już mówimy o nieudacznikach, to dlaczego siedzisz w domu i czekasz, aż ktoś ci coś zaproponuje? Bez przesady z tym bezrobociem, bo co nam po pracy gdy będziemy chorzy. Praca będzie nie ta, to inna ale zdrowie masz tylko jedno.

 • obserwator - niezalogowany 2010-03-17 19:21:48

  Właśnie w plebiscycie na najgłupszą wypowiedź zająłęś I miejsce. Gratulacje!!!!!!

 • 3333 - niezalogowany 2010-03-17 19:18:50

  Własnie dlatego nie powstał , że istnieje truciciel i żadna sznujaca się firma , która dba o wizerunek tutaj nie zainwestuje. Przykład IKEA,która na pierwszym miejscu stawia ekologię

 • mały kaziu - niezalogowany 2010-03-17 19:06:57

  Komus sie w głowie poprzewracało . Widać ,żę władz juz robi pod siebie. Stąd też takie nieprzemyslane ruchy . to szczyt chamstwa i prostactwa dwóch michałów... Widzą ,że władza wymyka się im z rąk. Juz nie wiedzą jak sie przy niej utrzymać. No bo jak to bedzie jak sie straci władzę . Nie dość ,żę kilkanaście tysiecy pensji odpadnie to i tatus pana Raka wyleci z Rady nadzorczejZGM. Zona moze stracic stołek Dyrektora szkoły a i ktos sprawdzi czy prawidlowo przeprowadzano przetargi i powiazania firm budowlanych z Rakiem . do tego moze ktoś zamuruje przejście do Primawery. Draństwo tak potraktować prawdziwych patriotów lokalnych. Brawo Rerra.

 • średnio inteligentny - niezalogowany 2010-03-17 18:58:49

  Polityka polityka ale jeszcze jest coś takiego jak HONOR i TWARZ. ty kolezanko kolego tego nie zrozumiesz . To co wyrabia Burmistrz jest niesmaczne i jest naigrywaniem sie z nas mieszkańców . Przecież my nie jestesmy idiotami. Kupijemy w MEDIA MARKT... jak tu ktoś napisał....

 • J 23 - niezalogowany 2010-03-17 18:52:47

  W zyciu nie myślałem ,ze nasz Burmisrz jest takim cynikiem . Zdziwienie wywoluje w nim halda . cos co jest nielegalne nie spelniajace zadnych norm zjawisko. Jakim trzeba buć draniem by coś takiego powiedzieć . W imię utrzymania sie przy władzy i na stołku gotów zawrzeć nawet pakt z diablem. Przecież nie kto inny jak Pan w artykule opublikowanym w Temacie z2006roku napisał... dokładnie go przeczytałem ten tekst a zciekawil mnie on po przeczytaniu jednego z komentarzy tu w necie . przez napisał Pan ,że spalana jest hałda ta BOMBA EKOLOGICZNA. I Pan o tym nie wiedział ? Zerwał się Pan z choinki czy nas ma za idiotów? Ktoś tu powinien pójść do lekarza .... chyba ja . Pan to byłby gotów zapisać sie nawet do TERRY gdyby zapewnili kontynuowanie sprawowania władzy w mieście i powiecie .

 • ciekawy - niezalogowany 2010-03-17 18:50:44

  A o ile w ciągu 10 lat Krono zmiejszył zatrudnienie.

 • Kaśka - niezalogowany 2010-03-17 18:19:44

  Teraz dopiero dowiedział się Pan o tych rewelacjach i zanieczyszczeniu powietrza, a gdzie był Pan do tej pory. Znamy pana wczesniejsze wypowiedzi medialne w ktorych słyszelismy same głupoty. Teraz zaczął pan mówić to co wszyscy już wiemy od dawna tylko nie dzięki burmistrzowi tylko Stowarzyszeniu TERRA. Za późno straciliśmy zaufanie. jakiś czas temu był Pan zgodny z Programem Ochrony Popwietrza dla Szczecinka. Dobrze że zrozumiał Pan błąd jednak to zasługa innych

 • ech! - niezalogowany 2010-03-17 18:11:25

  wiele już głupich wypowiedzi widziałem na tej stronie ale ta jest jedną z głupszych. Nie da się zostać burmistrzem nie będąc politykiem. Burmistrzowanie to kierowanie i wpływanie na codzienne życie mieszkańców co już jest polityką. Radziłbym nie głosować wogóle bo mile widziane są mądre decyzje i mądre wybory...

 • ffgg - niezalogowany 2010-03-17 18:03:41

  skończy się to tak kronospan i tak w sądzie wszystko wygra i żadnej kary nie zapłaci,za jakiś czas nenkany przez naszych polityków ochronom środowiska zwinie manatki i zostanie nam nie 30 %bezrobotnych tylko 60%.A kronospan jak ma pieniądze może zaproponawać ludziom z terry,że im kupi mieszkania w bornym sulinowie i sprawa rozwiązana,czemu jeszcze nie powstała żadna organizacja szukająca ludziom pracy ,może by mi coś załatwili bo powietrzem mnie nienakarmią.Jeszcze pytanie do naszych nieudaczników czy przez ostatnie 10 lat powstał w Szczecinku jakiś nowy zakład pracy ?

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2010-03-17 17:54:05

  Dzisiaj o 12.00 odbyła się konferencja prasowa Pana Burmistrza Jerzego Hardie Douglasa. Na konferencję chcieli wejść przedstawiciele Terry w charakterze obserwatorów, bez prawa do zadawania pytań. Niestety wiceburmistrz Rak wyprosił ich w dość bezceremonialny sposób, grożąc wezwaniem strażników miejskich. Otwartość naszych władz na dialog ze społeczeństwem pozostawiam bez komentarza

 • Wyborca. - niezalogowany 2010-03-17 17:09:13

  Teraz, kiedy inni już się sprawą zajęli i spotkało się to z aprobatą mieszkańców, pan tylko do tej grupy dołączył. Wcześniej z pańskiej strony było to zwykłe zaniechanie. To normalne, że tak robią politycy, ale ja chcę oddać swój głos na burmistrza, a nie na polityka.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"