:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Koniec lipowej alei na ul. Leśnej

Najwyraźniej postęp wymaga ofiar. Piękna, stara lipowa aleja przechodzi do przeszłości. W środę (17.05) przystąpiono do wycinki rosnących przy ul. Leśnej wiekowych lip.

Jeszcze tego samego dnia  pod wieczór większość drzew była już  wycięta. Drzewa zostaną zlikwidowane w związku z budową obwodnicy krajowej „jedenastki” a także powstającego w tym miejscu węzła drogowego Szczecinek Wschód. 
Z pewnością nie jest to właściwa pora do tego rodzaju czynności, ponieważ na drzewach pojawiały się już pierwsze liście. W sumie po obu stronach drogi wyciętych zostanie kilkadziesiąt ponadstuletnich lip. Wycinka jest prowadzona na odcinku jednego kilometra od granicy z Lasem Miejskim, poprzez skrzyżowanie z ul. Strefową aż pierwszego zakola przy za rozdzielnią energetyczną. Zgodnie z projektem, w tym miejscu oprócz wiaduktu nad obwodnicą, na którym górą przebiegać ma jezdnia ul. Leśnej, powstanie również bardzo rozległy węzeł przyszłej obwodnicy – Szczecinek Wschód. Węzeł będzie miał kształt przepołowionej koniczynki i posłuży do wjazdu i zjazdu z obwodnicy do ul. Strefowej i dalej do Kronospanu i dzielnicy przemysłowej. 
Na naszych zdjęciach ul. Leśna przed i po wycince. 
 


wycinka, obdwodnica, leśna, lipy, - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-18 16:32:21

    Wszystko wytnijcie I betonem zalac jeszcze troche to nic nie zostanie, gniazda z pisklakami? pewnie nie bylo normale w tym chorym kraju

Dodajesz jako: Zaloguj się