:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Koniec parkowania przed światłami

Policja, Koniec parkowania przed światłami - zdjęcie, fotografia

Gdzie zaparkować samochód w centrum miasta, kiedy akurat przy konkretnym budynku nie ma żadnego parkingu? To problem, który tylko z pozoru wydaje się błahy. Coraz ciaśniejsze ulice ze względu na rosnącą w mieście liczbę aut sprawiają, że jazda samochodem po Szczecinku staje się znacznie mniej komfortowa. Bywa, że samochody zaparkowane tuż przy chodniku nie tylko utrudniają przejazd, ale i nawet blokują sam wjazd na skrzyżowanie. Takie właśnie sygnały otrzymywała ostatnio szczecinecka policja odnośnie skrzyżowania dwóch głównych ulic w centrum Szczecinka – ul. Powstańców Wielkopolskich oraz Wyszyńskiego.

Problematyczna ostatnio okazała się właśnie ul. Powstańców Wielkopolskich. To właśnie tutaj przed sygnalizacją świetlną ustawiają się samochody, które mają jechać w różnych kierunkach ul. Wyszyńskiego. Coraz częściej bywa tak, że zaparkowanych po lewej stronie aut jest tak dużo, że nie sposób prawidłowo wjechać na lewy pas ruchu. 

Co ważne, już wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie. Jak się dowiedzieliśmy, szczecinecka policja przyznała rację osobom, które zwracały uwagę na ten problem, i niedługo nikt w tym miejscu blokować wjazdu na skrzyżowanie już nie będzie. – Po prostu, zdecydowaliśmy o tym, że w tym miejscu będzie zakaz zatrzymywania się – wyjawia nam mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy KPP w Szczecinku. – Pasy ruchu oddzielone są tam linią ciągłą. Przez zaparkowane na jednym pasie samochody inni kierowcy musieli łamać przepisy, żeby móc skręcić w lewo. Sprawę znał już od jakiegoś czasu kierownik ogniwa Ruchu Drogowego. To on wnioskował o postawieniu w tym miejscu znaku zakazu.

Koniec parkowania przed światłami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com