:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Koniec prac na ul. Kościuszki

Drogowcy zakończyli już prace na ulicy Kościuszki. Roboty były prowadzone od ronda im. Adama Giedrysa do skrzyżowania z ulicą Derdowskiego. Ulica „dostała” m.in. nowy dywan asfaltowy. 

    – Pozostało nam jeszcze zagospodarowanie poboczy i namalowanie oznakowania poziomego – mówi „Tematowi” Włodzimierz Fil, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Szczecinku. 

    W 2014 roku powiat przymierza się do dalszych robót na ul. Kościuszki. Ale te zamierzenia zależą od posiadanych środków finansowych (przyszłoroczny budżet powiatu jest właśnie w fazie tworzenia – dop. red.). 

    – Jak będą pieniądze, będziemy kontynuować remont ulicy w kierunku Trzesieki. Zamierzamy zrobić porządek na odcinku od skrzyżowania z ul. Derdowskiego do skrzyżowania z ul. Karlińską, łącznie z całym tym skrzyżowaniem - dodaje dyr. Fil.

    Jeszcze w tym roku z poboczy ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Derdowskiego do skrzyżowania z ul. Karlińską) zostaną usunięte stare drzewa. W finale „negocjacji” Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie wydała zgodę na wycinkę 25 drzew. Początkowo planowano usunięcie ponad 50 klonów i jaworów. 

   - Za około tydzień wydamy decyzję na przeprowadzenie tej operacji. Później już wszystko zależy od właściciela drogi – mówi „Tematowi” Wojciech Smolarski, szef Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. 

 

    Warto dodać, że od 1 stycznia 2014 roku, na mocy porozumienia z miastem i za zgodą rad powiatu i miasta, ul. Kościuszki na całej długości i dalej ul. Trzesiecka aż do ronda z „małą” obwodnicą Szczecinka, przechodzi pod jurysdykcję powiatu. (sw)  

Koniec prac na ul. Kościuszki komentarze opinie

  • jony - niezalogowany 2013-09-30 18:02:27

    Jak widać ktoś kto odbierał drogę ma chyba samochód terenowy i nie czuje lub nie chce czuć jak są zrobione studzienki 2-3 cm poniżej poziomu asfaltu !!! Ta droga już nadaje się do remontu...

  • malel - niezalogowany 2013-09-30 15:51:23

    Czy w Polsce nie ma firmy, która potrafi ułożyć asfalt tak, aby studzienki były na jego poziomie ?? Ciekawe kto dokonał odbioru tak wykonanej nawierzchni ?? To skandal przekazać do użytkowania drogę w takim wykonaniu !! Można sobie zęby powybijać jadąc tą dumą inwestora !!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com