:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Koniec z prywatnymi wizjami". Konwencja wyborcza szczecineckiego PiS

Temat Szczecinecki 08/10/2018 05:14

Po konwencji Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) oraz Porozumienia Samorządowego przyszedł czas na przedwyborcze spotkanie kandydatów i sympatyków szczecineckiego Prawa i Sprawiedliwości. W niedzielę, 7.10 w CK Zamek swój pomysł na miasto przedstawiła Joanna Pawłowicz, kandydatka PiS na burmistrza Szczecinka. W trakcie spotkania padło też wiele odniesień do tego, w jaki sposób sprawuje władzę w szczecineckim samorządzie „obrażona na rząd” Platforma Obywatelska. Jak podkreślali uczestnicy spotkania „prywatne wizje” włodarzy miasta mogą się skończyć jedynie dzięki wyborom, które odbędą się 21 października. 

Joanna Pawłowicz swoje wystąpienie rozpoczęła od przypomnienia o połączeniu sił przed wyborami: RdS, Solidarności oraz PiS. – Pod wspólnym szyldem PiS doprowadzi nas do zwycięstwa – podkreśliła kandydatka.

Następnie Joanna Pawłowicz przystąpiła do prezentacji swojego programu.

- W obszarze mieszkanie i praca… Słyszymy nie zwalniamy tempa. Z zewnątrz piękne elewacje, ale wchodząc do środka budynku, mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Nieładne wnętrze i toalety poza lokalem. Zastanawiam się, jakie to tempo było przez 13 lat za rządów PO? Rozwiążemy ten problem. Pójdziemy dalej. Chcemy naszym mieszkańcom zapewnić godziwe mieszkania. Dlatego wejdziemy w program Mieszkanie Plus. Chcemy obniżyć podatek od nieruchomości, aktywnie będziemy poszukiwać inwestorów. Ja nie pojadę do Chin, ale będę szukać. I będę tworzyć nowe miejsce pracy dla naszych mieszkańców. 

- Obszar dedykowany kobietom. Zadbamy o dzieci w przedszkolach i żłobkach – kontynuowała kandydatka. – Chcemy, żeby dzieci mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów KM, uruchomimy profesjonalną szkołę rodzenia, zagwarantujemy wyprawkę dla maluszka. Dla mam i rodziców w trudnej sytuacji zapewnimy wsparcie prawne i psychologa.

Chcemy, żeby Szczecinek stał się miastem przyjaznym mamom. 

- Nie możemy zapominać o seniorach – dodała. - Musimy dbać o naszych seniorów, którzy są naszą dumą, którzy nie mogą być pozostawieni sami sobie. Wejdziemy w program rządowy Senior Plus. Otworzymy dzienny dom seniora. Także zapewnimy pomoc prawną i psychologa. Będziemy monitorować potrzeby seniorów. Zadbamy o ich opiekę. Kto nie będzie mógł przyjść, będzie mógł liczyć na pomoc w miejscu zamieszkania. 

- Powołamy grupę doradczą dla osób niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, żeby w tej grupie znalazły się też osoby niepełnosprawne. Młodzież - to nasza perełka, nasza przyszłość. Chcemy przeznaczyć większe środki na aktywizację młodzieży. Aby nasza młodzież się rozwijała, aby się realizowała. Zrobimy wszystko, żeby im w tym pomóc. Będą większe środki na aktywizacje młodzieży i dzieci, inwestycje sportowe. Zabezpieczymy środki na aktywizację sportów seniorskich. Myślę tu o klubie piłkarskim. Trzeba słuchać ludzi. Ludzie muszą mieć zaplecze – stadion, na którym będą mogli trenować przez cały okres. Zmodernizujemy stadion, na którym będzie podgrzewana murawa. 

- Powołamy regionalny ośrodek szkolenia dla młodzieży uzdolnionej sportowo – wyliczała dalej Joanna Pawłowicz. – To pomysł naszego kandydata do RM, Kuby Juniewicza. Jest trenerem i wie, jak to zrobić. Chcę, żeby mieszkańcy Szczecinka czuli się w tym mieście bezpiecznie. Ale w naszej ekipie, która startuje do RM, są osoby, które tym tematem zajmują się od wieków. Jerzy Dudź – to z panem jeździliśmy na sesje Sejmiku. To pan umożliwił nam kontakt z marszałkiem. Od roku jest nowy punkt pomiarowy w Szczecinku. To efekt pacy moich przyjaciół: Krzysztofa i Małgorzaty Sobczyków. Obok nas jest piękne jezioro. Już teraz wiemy, że jego rewitalizacja jest nieskuteczna. A my chcemy, żeby z tego jeziora korzystali mieszkańcy. Trzeba znaleźć metodę alternatywną. Liczę na współpracę Andrzeja Grobelnego, który jest w to wszystko mocno zaangażowany. Myślę, że problemu nie odpuści i dalej będzie współpracował.

- Zaproponujemy tężenie solankowe. To nie jest pomysł z kosmosu. On już jest w Polsce. Ludzie, którzy mają problemy z górnymi drogami oddechowymi, mogliby z tego korzystać. Dlaczego nie w Szczecinku? Zrobimy to! To pomysł radnych Pawła Kwaka i Andrzeja Grobelnego. 

- Kolejny obszar: tańsze miasto – wyliczała dalej Joanna Pawłowicz.

– W Szczecinku mamy opłaty wysokie. Takie jak w Warszawie. My już 4 lata temu złożyliśmy propozycję tańszego miasta.

To była poważna propozycja. I chcielibyśmy to zrealizować. Obniżymy podatek nieruchomości. To wpłynie na cenę wody i ścieków. Powinniśmy mieć niższą cenę za posegregowane śmieci. Uczyńmy z naszego miasta miasto przyjazne dla mieszkańców. 

- Chcemy, żeby Szczecinek był otwarty na mieszkańców, na ich problemy. Wprowadzimy budżet obywatelski. Zabiegamy o niego już dwa lata. Ale żeby odczuli tę poprawę, żeby móc to wszystko realizować lokalnie, musimy współpracować z rządem PiS. To jest przecież dla nas, dla mieszkańców.

Joanna Pawłowicz nawiązała też do bannerów wyborczych PiS-u, których na razie w Szczecinku nie widać. – Odchodzimy od drogiej kampanii bannerowej. Dziś jest tyle bannerów, że wszystko zlewa się w całość. Uważamy, że trzeba mówić o programie, o tym, co chcemy zrobić. Nasi kandydaci zaistnieją. Poradzą sobie. Bannery się pojawią. Ale symbolicznie. Chcemy zaakcentować swoją obecność również w ten sposób. Powiedzieć mieszkańcom, że startujemy w tych wyborach dla nich. To, co uda nam się zaoszczędzić, przekażemy na cele społeczne. Powiem tak. Jeśli nasz program jest akceptowany, jeśli mieszkańcy naszego miasta widzą szansę, że to miasto może wyglądać inaczej, że może się rozwijać, tętnić życiem, proszę, zagłosujcie na program PiS – zaapelowała kandydatka. 

W trakcie konwencji głos zabrała również Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska i posłanka ziemi szczecineckiej.

- Trudno jest nie przypomnieć sobie tego, co się wydarzyło w 2015 roku – mówiła pani poseł. - Gdy biało-czerwona drużyna mówiła, że może być lepiej i przyjaźniej, odpowiadali nam, że nie będzie takiej możliwości, że nie ma pieniędzy, że się po prostu nie da.

Znaleźliśmy pieniądze wśród tych, którzy ich nie powinni mieć w swoich kieszeniach i oddaliśmy tym którzy ich potrzebują.

- Po wygranych wyborach wielu samorządowców obraziło się – zwróciła uwagę Małgorzata Golińska. - Na znak protestu podejmowano uchwały przeciwko rządowi, obrażając się na wyniki wyborów. Przez to cierpieli mieszkańcy, także w Szczecinku. Wielu samorządowców podjęło decyzję o tym, że idzie na prywatną wojnę z rządem. To decyzja fatalna, którą trzeba odwrócić. Dzisiaj, idąc do wyborów, mówimy, że na pierwszym miejscu jest człowiek. Ludzie nam mówią: tylko się nie kłóćcie. Nasz program to wynik rozmów i spotkań z obywatelami. 

- Wielu podjęło decyzję, że będzie ludzi straszyć. A co się wydarzyło w Szczecinku od czasu, gdy wybory wygrał rząd PiS? Mamy kluby sportowe wspierane przez ministerstwo sportu. Dostaliśmy dofinansowanie do budowy stadionu LA w Szczecinku, do ośrodków sportowych. Dofinansowanie do szpitala – 3 mln zł. Kilkaset tys. zł do oświaty. O te decyzje walczono za rządów PO i nie udało się tego uzyskać. Dopiero rządy PiS to zmieniły. Drogi… S11, ale też lokalne. Niedawno podpisaliśmy porozumienie na 200-milionową dotację na obwodnicę.

Niedawne 3 mln zł dla ulic w Szczecinku. Czy to są złe decyzje dla miasta? Powody, dla których można się obrażać na PiS?

– zwróciła uwagę pani wiceminister. 

- Rząd PiS, słuchając tego, co mówią mieszkańcy, realizuje konkretne ustawy, choćby te, dotyczące czystego powietrza. O tym, jak ważne jest powietrze w Szczecinku chyba nie musimy dyskutować. To odpowiedź na państwa problemy. Dużo słyszeliśmy o skutkach niskiej emisji. Słyszeliśmy. I samo się nie zrobiło. Dopiero musiał przyjść rząd PiS, żeby wdrożyć warty 100 mld zł program. To rząd PiS skończył mówienie, a podjął konkretne działanie. 

Dworzec – dzisiaj straszy, a powinien być naszą dumą. PiS wpisał budynek na listę rządową jako priorytet do zrealizowania do 2021 roku. Władza uznała: nie, to się nie wpisuje w nasze „wizje”. Więc jako miasto wypisaliśmy się z listy. Nie mamy zrobionego dworca. Czy to jest właściwa droga?

Czy nie powinniśmy dokonać zmiany we władzach, żeby otworzyć się na ludzi? Pieniądze przeznaczone właśnie dla mieszkańców płyną szerokim strumieniem. Dość burmistrzów, wójtów którzy chcą realizować wizje prywatne! Czas na wójtów, którzy chcą realizować wizje mieszkańców – podkreśliła Małgorzata Golińska.  


 

Reklama

pis wybory konwencja platforma obywatelska - komentarze opinie

 • gość 2018-10-08 13:36:14

  Wszystko można zrobić, tylko trzeba przekonać mieszkańców, żeby poszli na wybory i rozliczyli dotychczasowych włodarzy z ich działań. Trzeba szkodników samorządowych odsunąć od władzy, a to można zrobić tylko uczestnicząc w wyborach.

 • gość 2018-10-08 14:36:31

  Ohhh jacy oni wszyscy są dobrzy, czego nie zrobią ....aby bliżej korytka. A po wyborach zapomną o wszystkich.

 • gość 2018-10-08 14:39:36

  Po co wybierać władze lokalne skoro mamy dobrą władzę centralną. która wie co potrzeba w terenie , szkoda pieniedzy i czasu , starą klikę zastąpi nowa

 • PiSowiec - niezalogowany 2018-10-08 16:18:12

  Szczerze. Do struktur PiS w Szczecinku przynależą same hamy i buraki. Na palcach jednej reki można wymienić normalnych członków.

 • gość 2018-10-08 19:10:17

  Co to targi przekupek na rynku, to tylko my robimy i tylko dla nas są pieniądze płynące szerokimi strumieniami. A skąd się biorą pieniądze w Państwie przecież nie z kieszeni członków partii dla członków partii, tylko z naszych podatków dla nas . Myślę, że powinniśmy przede wszystkim głosować na ludzi mądrych zaangażowanych w naszą małą ojczyznę, którzy chcą zmieniać nasze otoczenie dla nas i którzy potrafią podejmować decyzje, a nie czekać na sterowanie odgórne. Trzeba wybierać ludzi, którzy będą aplikować o środki czy to z projektów unijny czy też rządowych, bo rząd wybrany większością głosów to chyba reprezentuje interesy wszystkich mieszańców, a nie tylko swoje i swoich członków? Ludzie idźcie do wyborów bo o to walczyli i za to umierali nasi przodkowie.

 • gość 2018-10-08 19:35:50

  Coś dla poprawienia humoru z pozdrowieniami na aktualnie rządzącego naszym grodem od przyjaciół z zagramanicy. https://centrummedialne.pl/ulica-zagranica/serial-ulica-zagranica-odcinek-1-pt.-porywacze

 • gość 2018-10-08 19:51:38

  skad ci wszyscy sie wzieli

 • 2018-10-09 10:49:21

  Co można powiedzieć dobrego o burmistrzu i jego ugrupowaniu, który na złość dla PiS nie korzysta z programu mieszkanie+, czy wypisanie się z listy rządowego programu na remont dworca? Osobiście uważam, że w całej powojennej historii zarządzania Szczecinkiem to najgorszy okres. Owszem, co nie co zrobiono, ale który z poprzedników miał takie pieniądze ? Proszę porównać dynamikę rozwoju Chojnic, a przecież burmistrz podpatrywał to miasto

 • gość 2018-10-09 21:26:12

  Miałem okazję oglądać tz. konwencję wyborczą, jednym słowem tragedia. Brak banerów nie można tłumaczyć inaczej niż tym, że "Państwo" tak bardzo pokłócili się o miejsca na listach wyborczych, że nie zdążyli ich wydrukować, buhahaha. Podzielili już "Państwo" skórę na niedźwiedziu, już stanowiska i urzędy porozdawane. Podstawą kampanii wyborczej są właśnie banery!!! Przegracie te wybory na własne życzenie! Jak chcecie zarządzać miastem jak nawet banerów sobie załatwić nie potraficie!!

 • gość 2018-10-10 01:06:16

  Myślę, że przyklejenie się do PiS to gwóźdź do trumy dla starań pani Pawłowicz. A poza tym totalny brak szacunku dla demokracji, to ostatnia rzecz, jaką chcę oglądać na tym ostatnim skrawku władzy nieopanowanej przez PiS, jaką jest samorząd w Szczecinku. Bo mam rozumieć, że i prezydent, i premier, i parlament, i sądownictwo, ..., to wciąż za mało, aby "było lepiej"?

 • gość 2018-10-10 08:38:18

  Koniec z prywatnymi wizjami !!!! teraz bedziemy realizować wizje państwowe które wyznaczy nam centralnie wódz narodu !!!

 • gość 2018-10-10 20:55:51

  ODPARTYJNIĆ POLSKE !!!!

 • gość 2018-10-12 09:51:05

  Dziękuję Wam wszystkim za to, że wbrew lokalnej władzy potrafiliście otwarcie powiedzieć, że to co śmierdzi, to śmierdzi a to co jest trujące, może być trujące. Angażując swój prywatny czas musieliście udowadniać to, co wszyscy naokoło wiedzą; że to nie wulkany, grille i inne smoki i baba jagi. Robiliście to w imieniu mieszkańców, a więc i w moim. Za to własnie dziękuję.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"