:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Koniec ze spaniem na krześle?

temat.net: archiwum, Koniec spaniem krześle - zdjęcie, fotografia

Wygląda na to, że być może już w przyszłym roku szczecinecki szpital doczeka się oddziału pediatrycznego z prawdziwego zdarzenia. 

Do tej pory rodzice, odwiedzając swoje dziecko na oddziale pediatrycznym i spędzając wraz z nim noc w szpitalnej sali, zwykle mieli do swojej „dyspozycji” jedynie niewygodne krzesło czy brzeg łóżka. Już wkrótce ma się to zmienić, a wraz z rozbudową oddziału ma powstać… część hotelowa dla rodziców z oddzielną kuchnią i łazienkami.

- Docelowo na najwyższym piętrze w starym budynku, gdzie będzie mieścił się oddział pediatryczny, powstaną lukarny - trzy północne i trzy południowe, co spowoduje podniesienie i zwiększenie powierzchni użytkowej. Dzięki temu będziemy mieli możliwość podzielenia oddziału na zakaźny i niezakaźny. Planowo zwiększy się również powierzchnia sal, gdzie rodzice będą mogli przebywać stale razem z dziećmi – mówi „Tematowi” Elżbieta Szukiel, dyrektor szczecineckiego szpitala. - Do tej pory rodzice mieli jedynie możliwość siedzenia gdzieś na krzesełku przy łóżku dziecka, natomiast po realizacji wszystkich naszych planów powstanie oddział pediatryczny z prawdziwego zdarzenia. Projekt zakłada wydzielenie części hotelowej z pokojami dla rodziców, kuchnią, gdzie mamy będą mogły przygotować sobie jakiś posiłek oraz z dodatkowymi łazienkami właśnie dla rodziców. 

Dodajmy, że poddasze budynku czeka też termomodernizacja, na dachu docelowo zamontowane zostaną również baterie słoneczne, dzięki którym – przy wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii – pacjenci będą zaopatrywani w ciepłą wodę. 

- W starej części szpitala, czyli w budynku będącym własnością powiatu, mamy własną ekipę remontową, która dokonała już remontów praktycznie wszystkich oddziałów. Został nam jeszcze oddział pediatryczny, na który dzięki staraniom Starosty udało się uzyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a pozyskane środki mają zostać przeznaczone na termomodernizację budynku i montaż solarów na dachu. Starostwo we wrześniu ogłosiło przetarg na wykonanie tych zadań, jednak nie pojawił się wykonawca. Obecnie planujemy przenieść te zadania na przyszły rok i rozpocząć inwestycję w okolicy kwietnia. Do tego czasu zdążymy przenieść ortopedię i oddział wewnętrzny do nowego budynku, dzięki czemu zostanie nam pusta przestrzeń na parterze, gdzie przeniesiemy pacjentów z pediatrii i będziemy mogli spokojnie realizować tę inwestycję – dodaje Elżbieta Szukiel. (mg)

 

 

Koniec ze spaniem na krześle? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com