:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Konwój wstydu" z PO w Szczecinku. Jerzy Hardie-Douglas: PIS jest trupem

06/04/2018 05:10

Tak jak informowaliśmy, do Szczecinka dotarł „Konwój Wstydu”. To akcja zorganizowana przez Platformę Obywatelską, która ma na celu krytykę przyznanych przez PiS nagród dla przedstawicieli rządu. W różnych miastach kraju działacze i politycy Platformy przed biurami PiS prezentują billboardy z wizerunkami ministrów, którym wypłacono wspomniane nagrody. W Szczecinku zaprezentowano postać Pawła Szefernakera, reprezentującego region zachodniopomorski, który „wziął” 51 tys. zł. 

 

Briefing spowodowany dotarciem nad Trzesiecko „Konwoju Wstydu” szczecinecka PO zorganizowała w czwartek, 5 kwietnia. Jak podkreśliła na początku Małgorzata Bała, „Konwój Wstydu” zrodził się w umysłach PO, „by zmusić polityków PiS i ministrów, żeby oddali pseudo nagrody”. 

- Wzywamy posłów PiS, aby zachowali się honorowo i oddali nagrody przyznane im w zeszłym roku przez panią premier Beatę Szydło – zaapelowała Małgorzata Bała. – Nie pamiętam rządu w całej historii, który przyznał sobie tak wysokie nagrody i który jeszcze nie widzi w tym nic niestosownego. Niedawno widzieliśmy, jak w Sejmie Beata Szydło, uderzając ręką o mównicę, krzyczała, że to im się po prostu należy. Nie! Panowie z PiS, takie nagrody wam się nie należą. Przez dwa lata władzy PiS rząd rozdał sobie i swoim kolegom - niech spojrzę, bo to dla mnie niewyobrażalna suma - 2 mld zł nagród, dotacji i wsparcia. Gdzie my żyjemy? Tak nie może być! Dlatego Konwój Wstydu przyjechał także do Szczecinka, aby mieszkańcom przybliżyć sprawy nagród, nepotyzmu w PiS i nieuczciwości.

Podczas spotkania z mediami głos zabrał także przewodniczący struktur powiatowych PO w Szczecinku, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, który skomentował wszystko bardziej dosadnie. Na koniec swojego wystąpienia nazwał PiS – trupem.

- To jest konwój obłudy, hipokryzji – powiedział Jerzy Hardie-Douglas. – Przez lata wmawiano nam, że PO to ludzie, którzy idą do władzy, aby się nachapać. To, co się stało w ciągu ostatnich dwóch lat, jest absolutnie oburzające. Ci ludzie przedstawiali się jako asceci, ludzie, którzy żyją ideami. Myśmy tutaj przyszli, aby zaprotestować. Ponieważ poseł, minister, który reprezentuje ziemię koszalińską, otrzymał tylko 51 tys. zł premii. No, to jest naprawdę skandal, dlatego że inni otrzymali dużo więcej. To dyskryminacja naszego regionu – ironizował Jerzy Hardie-Douglas.

- To nie są jedyne przykłady pazerności tej partii – kontynuował burmistrz. – Uwłaszczyli się na majątku państwowym. Spowodowali, że w spółkach Skarbu Państwa nigdy nie było takiego wzrostu wynagrodzeń. To, co dzisiaj zrobił Kaczyński, zapowiadając, że posłowie to oddadzą, to jest pudrowanie trupa. Bo PiS jest trupem – wykrzyczał na koniec burmistrz. 

PO jego krótkim wystąpieniu głos jeszcze na chwilę zabrała Małgorzata Bała, wyliczając konkretnie kto i w jakiej wysokości otrzymał rzeczone nagrody. Warto jeszcze nadmienić, że w briefingu wzięli także udział: zastępca burmistrza Daniel Rak, przewodnicząca RM Katarzyna Dudź, syn burmistrza i członek Zarządu Powiatu Jakub Hardie-Douglas, dyrektor KM Tomasz Merk, dyrektor KM Usługi Robert Robak, radny miejski Jacek Lesiuk, radny powiatowy i dyrektor SP7 Maciej Kaźmierski oraz Tadeusz Chruściel z PGK. Konferencji prasowej przyglądała się również kilkuosobowa grupa mieszkańców Szczecinka. 

O zarobkach prezesów spółek miejskich w Szczecinku piszemy tutaj: 
https://szczecinek.com/artykul/dobrze-zarabiac-jak/430007

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

konwój wstydu po szczecinek douglas pis nagrody - komentarze opinie

 • gość 2018-04-05 20:54:34

  Douglas to hipokryta do kwadratu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-04-05 21:56:51

  Pan burmistrz, który nigdy nie gardził wyrazami uznania, jego zastępca z zarzutami prokuratorskimi, pani od aborcji i eutanazji. Kiedy państwo zająknęliście się np. na temat rozmów w restauracji Sowa , albo w Żółtym Domku w Szczecinku? Kompletnie niewiarygodna ekipa moralizatorska.

 • gość 2018-04-05 22:20:47

  5 osób na krzyż

 • gość 2018-04-06 06:16:45

  Zarzuty to będą mieli pisowcy jak tylko stracą władzę. Niestety wiedzą o tym i tą władzę trzeba będzie im odbierać na ulicy, jak każdej dyktaturze. Najśmieszniejsze jest to że poseł Kaczyński ma to wszystko w d....., bo jemu na niczym nie zależy, może oprócz zemsty. Konsekwencje ponosić będą osoby młode takie jak Golińska, Szefernaker etc

 • gość 2018-04-06 06:24:01

  Gratuluję ujęcia!

 • 2018-04-06 07:27:20

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO – ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • gość 2018-04-06 07:58:43

  Ostatnią osobą która powinna wypowiadać się na temat wynagrodzeń , premii, nagród..... jest burmistrz i jego szczecinecka świta obsadzona na lokalnych stołkach. Zarobki ich są równoważne z zarobkami premiera, ministrów..... Może też należałoby zorganizować podobny konwój wstydu dla lokalnych prominentów?

 • gość 2018-04-06 08:05:25

  To PO wkrótce straci władzę w Szczecinku a zarzuty ma już teraz, a konsekwencje będą znaczące. Żadne zaklinanie rzeczywistości wam nie pomoże.

 • gość 2018-04-06 08:15:45

  "to jest konwój obłudy, hipokryzji" - pełna zgoda. to samo napisałbym o przemawiających, chyba, że łapią się w pojęcie konwoju :D Pan Rak też odda nagrodę? :D

 • gość 2018-04-06 10:26:26

  Jurek oddawaj 13nastkę i wstydź się.

 • gość 2018-04-06 12:02:50

  a sami oddali?

 • gość 2018-04-06 14:39:32

  Taka sama akcja posła gawłoskiego w koszalinie. "Przekaz dla struktur", czy lokalne PO korzystało z tej samej kartki? niezalezna.pl/221783-ujawniamy-mamy-przekaz-dla-struktur-rozsylany-poslom-platformy-zenujacy-poziom-foto#sonda-wyniki

 • gość 2018-04-06 16:29:11

  "2018-04-06 07:27:20 Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji"" nie wiem jak można mieć tak mózg wyprany, ale przecież oni nie potrzebują myślących wyborców tylko wyznawców, właśnie takich jak tutaj. Tak więc dalej głosujcie na swoje PIS I PO.

 • wizjonerzy - niezalogowany 2018-04-06 17:57:03

  Znowu odstawili szopkę - wstyd!

 • gość 2018-04-07 07:01:00

  Jak pis jest trupem to ty jesteś Zombi. Wiedzialem, wiedzialem że nadciąga apokalipsa zombich

 • gość 2018-04-07 09:06:45

  A Platforma kim jest jedną wielką złodziejska partią która przez 8 lat kradła i zagarniała do siebie ośmiorniczki obiadki na koszt podatników już Panie Burmistrzu koniec się zbliża i nadejdzie czas rozliczenia z Pana pracy a z KRONO dalej śmierdzi i czyja to wina Platformy i Burmistrza bo nie umiecie albo nie chcecie by w Szczecinku było czyste powietrze

 • gość 2018-04-07 20:21:37

  Ta nędzna szopka świadczy o braku instynktu samozachowawczego przekrętasów z Partii Oszustów. Odlecieli tak wysoko, że ziemi nie widać, a upadek będzie bolał...

 • gość 2018-04-09 18:37:15

  Sprawa Civitas-teraz ok 700 tyś, nauka angielskiego-ok 100 tyś, nauka sprzedawania ciągników przez potomka - ok 500 tyś. Tak na "szybko" postępowanie lokalnych władz kosztuje Nas mieszkańców tylko w tych wypadkach ok 1milion 300 tyś zł. Średnio zakładając po 50 tyś premii to extra pensja dla 26 posłów. Czy takie miasto jak Szczecinek na to stać?Kto powinien się wstydzić?

 • gość 2018-04-22 17:07:46

  A Szczecinek jest taki piękny , , ,

 • gość 2019-03-20 15:11:09

  Dla pana Douglasa Suchowiejko dzis klaln kiedys przyjaciel z STO Lubczyk koalicjant dzis niemota pani Golinska na tatusiu do sejmu wjechala tylko tatus dawno na wiecznym odpoczynku dziewczyna sama sobie wypracowala Golinscy to pozondna rodzina .Co innego pana syn pieniacz bez pana na chlebek by nie zarobil

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"