:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Kopali auta na ul. Reja. Są w rękach policji

Kopali auta na ul. Reja. Są w rękach policji

W czwartkowy wieczór (10.08) funkcjonariusze KPP Szczecinek ujęli dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o spowodowanie uszkodzeń pojazdów, pozostawionych przez ich właścicieli na osiedlowym parkingu przy ul. Reja. Dwaj młodzi mieszkańcy Szczecinka silnymi kopniakami, w zaledwie kilka minut "potraktowali" lusterka i karoserie co najmniej pięciu aut.

Zniszczenia zaparkowanych pojazdów, spowodowane chuligańskimi wybrykami, to prawdziwa zmora, nie tylko w Szczecinku. W ostatnim czasie doszło już w naszym mieście do kilku podobnych sytuacji. Za każdym razem uszkodzeniom ulegały auta, zaparkowane wzdłuż osiedlowych uliczek, a wszystko to zazwyczaj nocą, z dala od kamer monitoringu miejskiego. Sprawcy, niesieni przez falę alkoholowej energii - niszczyli w najlepsze cudzą własność. O następnym tego typu incydencie powiadomili funkcjonariuszy zaniepokojeni lokatorzy pobliskich bloków, którzy z przerażeniem obserwowali kolejne razy, wymierzane pojazdom sąsiadów.

Jak informują nas Czytelnicy, niemal natychmiast po zgłoszeniu na miejscu pojawili się mundurowi, którzy dokonali zatrzymania podejrzanych mężczyzn, usiłujących oddalić się z miejsca zdarzenia. Chwilę później dołączyli także kolejni funkcjonariusze oraz strażnicy miejscy, którzy wspólnie podjęli próbę ustalenia faktycznej liczby uszkodzonych pojazdów.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, policjanci zlokalizowali trzy pojazdy, które noszą ślady chuligańskiego działania podejrzanych. Na chwile obecną - dwa z nich kwalifikują się do zgłoszenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i powstaniu szkody. Tyle z policyjnych ustaleń. Niestety, nie ma pewności, czy piątkowy poranek nie przyniesie kilku dodatkowych zawiadomień o zniszczeniach.

Wszystkich, którzy pozostawili swoje pojazdy w czwartkowy wieczór, 10 sierpnia 2017 r. na parkingach, zlokalizowanych wzdłuż ul. Reja w Szczecinku informujemy, iż o ewentualnym fakcie wykrycia uszkodzeń w Państwa pojazdach najlepiej poinformować mundurowych niezwłocznie, zaraz po stwierdzeniu tego faktu. Dla pewności wypłaty odszkodowania oraz podjęcia skutecznych kroków prawnych wobec sprawców zalecamy, aby nie ruszać samochodu z miejsca, w którymi był zaparkowany.

Obaj sprawcy, zatrzymani przez mundurowych, niemal natychmiast przyznali się do chuligańskiego wybryku. Niestety, nie potrafili podać powodu swojego nieodpowiedzialnego postępowania. Noc spędzą w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

 

fot.: archiwum

kopanie samochodów reja policja lusterka karoserie - komentarze opinie

  • gość 2017-08-11 07:31:27

    Niewinni Patrioci ze Szczecinka, pewnie auta były Wrogami Ojczyzny!

Dodajesz jako: Zaloguj się