:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Korepetycje sposobem na maturę?

Porady, Korepetycje sposobem maturę - zdjęcie, fotografia

Nie wszystko na raz

Materiału jest bardzo dużo, a czasu ciągle brakuje. Nauczyciele już w pierwszej klasie liceum alarmują i przypominają, że trzeba powtarzać wiadomości, wtedy jednak jeszcze nikt nie przejmuje się nauką do matury - nowa szkoła, nauczyciele, koledzy robią większe wrażenie. Dwa lata mijają błyskawicznie i zanim licealista się spostrzeże już zaczyna ostatni rok nauki w szkole średniej. Jest to ostatni dzwonek na podjęcie konkretnych działań przygotowawczych do egzaminu dojrzałości. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i dobre planowanie czasu, wtedy starczy go na odrabianie bieżących prac domowych i dodatkową naukę wybranych na maturę przedmiotów. Trzeba pamiętać, że całego materiału na raz nie da się efektywnie powtórzyć.

Pomoce naukowe

Kolejną istotną kwestią, są materiały, z których korzysta się podczas nauki. W księgarniach jest ogromna ilość różnorodnych pomocy naukowych, jak repetytoria z konkretnych przedmiotów, podręczniki, streszczenia, zbiory zadań. Wybór tych najlepszych materiałów nie jest taki prosty. Fakt, iż dana książka jest gruba i ma ładną okładkę, wcale nie świadczy o jakości treści w niej zawartych. Wybierając tego typu pomoce dobrze jest zapytać o wskazówki swoich nauczycieli lub starszych kolegów, którzy jeszcze nie tak dawno mieli podobne dylematy. Jeżeli uczeń korzysta z treści zawartych w sieci (co bardzo często się zdarza) powinien sprawdzić źródło jego pochodzenia. Niezwykle pożyteczne jest także sporządzanie własnych notatek, na podstawie różnych, wiarygodnych materiałów - nauka rozpoczyna się już w trakcie pisania, a zestawione informacje stanowią wygodne repetytorium na późniejsze powtórki.

Fachowa pomoc

Samodzielne przygotowanie do matury dla wielu młodych ludzi jest bardzo problematyczne. Nie każdy potrafi się zdyscyplinować, aby codziennie powtarzać wiadomości. Niektórzy nie radzą sobie z ilością materiału do opanowania. Jeżeli dodatkowo pojawiają się zaległości, trudności w zrozumieniu niektórych zagadnień uczeń może się całkowicie zniechęcić i poddać. W takiej sytuacji niezbędne są korepetycje, czyli fachowa i efektywna pomoc w nauce. Na dodatkowych zajęciach nastolatek szybko nadrobi zaległości i będzie systematycznie przygotowywał się do najważniejszego egzaminu na specjalnych kursach maturalnych. Na takie kursy zapisują się również najlepsi uczniowie, którzy chcą wzorowo zdać rozszerzoną maturę. Godnym polecenia każdemu maturzyście jest ogólnopolskie centrum korepetycji Edun - zróżnicowana oferta oraz indywidualne podejście do klienta.

Każdy maturzysta powinien dokładnie zastanowić się jaka forma nauki najbardziej mu odpowiada. Niektórzy sami potrafią się dobrze zorganizować, inni wolą zaufać i zdać się na doświadczenie profesjonalistów w centrum korepetytorskim. Najlepiej znaleźć swój własny sposób na zdanie matury.

Korepetycje sposobem na maturę? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com