:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Kosmetyki naturalne - najlepszy wybór dla zdrowia skóry

Porady, Kosmetyki naturalne najlepszy wybór zdrowia skóry - zdjęcie, fotografia

Tradycyjne kosmetyki - mogą szkodzić, zamiast pielęgnować

Tradycyjne, drogeryjne kosmetyki bazują na formułach kosmetycznych pełnych syntetycznych składników. Ceną za znaczną trwałość kosmetyków czy ich piękny zapach i barwę, jest obecność szkodliwych konserwantów i barwników. Nie pozostają one obojętne wobec skóry. Paradoksem stosowania takich kosmetyków jest zatem fakt, iż pielęgnujące właściwości substancji odżywczych mogą być maskowane niekorzystnym oddziaływaniem chemii. Najbardziej niepożądane składniki kosmetyków to:

- konserwanty
- sztuczne barwniki i aromaty
- oleje mineralne
- silikony
- SLS
- glikol polietylenowy PEG
- alkaliczne detergenty
- syntetyczne filtry przeciwsłoneczne

Wymienione związki chemiczne prowadzą do rozwoju nadwrażliwości skóry, jej przesuszenia i podrażnienia, naruszenia naturalnej, ochronnej bariery lipidowej. Prowadzi to do zaczerwienienia skóry, wysypki, zmian trądzikowych czy o charakterze atopii. Zatem zamiast pielęgnować, kosmetyki mogą szkodzić skórze. Czy jest jakaś bezpieczna alternatywa dla takiej nieskutecznej pielęgnacji?

Naturalna odpowiedź na syntetyczne kosmetyki

Lawinowo rośnie popularność kosmetyków naturalnych. Ich skuteczność i bezpieczeństwo wynika ze starannie skomponowanego składu, bazującego niemal wyłącznie na naturalnych składnikach. Kosmetyki naturalne mogą zawierać maksymalnie 5% substancji syntetycznych; pozostałe 95% to wyłącznie naturalne składniki. Drogeryjne półki uginają się od produktów eco, organic czy natural... Czy wszystkie te kosmetyki rzeczywiście mają godny zaufania skład? Producent kosmetyku może w dowolny sposób używać wspomnianych określeń, zatem jedynym potwierdzeniem naturalności kosmetyku jest przyznanie mu certyfikatu. Te najbardziej znane to Ecocert, BDIH czy ICEA.

Kosmetyki naturalne zawierają w swoim składzie bezpieczne dla skóry składniki, które łagodnie wspomagają fizjologiczne funkcje skóry. O nawilżenie skóry dba kwas hialuronowy, zaś odbudowa naturalnej lipidowej warstwy ochronnej możliwa jest dzięki obecności wosków i naturalnych lipidów: cholesterolu, steroli, olejków roślinnych. W celu złagodzenia zmian zapalnych i trądzikowych, stosowane są wyciągi ziołowe. W celu przedłużenia trwałości kosmetyku stosowane są naturalne konserwanty, np. olejki eteryczne. Ponadto odpowiednie pH kosmetyków oraz doskonała sterylność na każdym etapie produkcji służą zahamowaniu rozwoju bakterii. Kremy ekologiczne stanowią zatem trafną odpowiedź na specyficzne wymagania współczesnej skóry, wrażliwej na działanie syntetycznych substancji. Nie podrażniają, nie zatykają porów, łagodzą i pielęgnują. Nawet skóra atopowa czy trądzikowa doskonale zareagują na taką naturalną pielęgnację.

Artykuł poleca MILECO - kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne - najlepszy wybór dla zdrowia skóry komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com