:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kosmicznie długi objazd już od grudnia. Mieszkańcy Marcelina o 7 km dalej od miasta

Kosmicznie długi objazd od grudnia. Mieszkańcy Marcelina o 7 km dalej od miasta
16/08/2018 20:24

Już przed miesiącem pisaliśmy o planowanym objeździe na czas budowy wiaduktu przy ul. Słupskiej. Wykonawca inwestycja Eurovia – Warbud proponuje, aby już na przełomie października i listopada, urządzić siedmiokilometrowy objazd z krajowej 20 i ul. Słupskiej, prowadzący nową drogą wspomagającą aż do ul. Koszalińskiej i dalej ul. Narutowicza. Dla mieszkańców osiedla Marcelin jest to nie do przyjęcia. Właśnie w ich imieniu Rada Osiedla Słowiańska – Łódzka wystosowała w tej sprawie list do burmistrza z powiadomieniem inwestora czyli GDDKiA.

 

W tych dniach Rada Osiedla otrzymała odpowiedź od wykonawcy inwestycji.

Eurovia Polska SA w nawiązaniu do  pisma w sprawie objazdu w związku z robotami związanymi z budową obiektów mostowych informuje, że zaplanowany objazd musi spełniać wymagania niezbędne dla bezpieczeństwa – czytamy w piśmie z dn.  18 lipca.

 • Po analizie możliwych rozwiązań przedstawione zostało do zaopiniowania i zatwierdzenia  rozwiązanie dla ruchu pojazdów polegające na wykorzystaniu budowanej w ramach inwestycji ul. Rybackiej wzdłuż ogrodów działkowych w kierunku ul. Bugno i dalej docelową drogą S11 w kierunku ronda przy ul. Koszalińskiej, gdzie możliwy będzie wjazd na DK11  w kierunku Piły i centrum miasta.

Wykonawca nie precyzuje, komu powyższe rozwiązanie zostało przedstawione do zaopiniowania i zatwierdzenia. W następnym akapicie czytamy: Natomiast ruch pieszych i rowerzystów będzie prowadzony w ciągu istniejącego pasa DK20, nie ulegnie wydłużeniu.

Informacja w kolejnym akapicie obeznanych z miejską topografią może nieco zdumiewać cyt. Niezależnie od powyższego dojazd do osiedla Marcelin będzie możliwy od ul. Leśnej – Strefowej przez teren budowy w obrębie drogi serwisowej DS10 i dalej Czarnobór  - Godzimierz – osiedle Marcelin.

W tej chwili tego rodzaju objazd już istnieje. Korzystają z niego jedynie mieszkańcy kilku domów z ul. Leśnej. Objazd prowadzi polną, nieutwardzoną drogą. Aby dojechać do szosy w kierunku Czarnoboru należy skorzystać z kilkusetmetrowego odcinka wyjątkowo nierównej, leśnej drogi. Jeśli pokonanie tej trasy o tej porze roku jest możliwe – pod warunkiem wyjątkowo ostrożnej jazdy – to w warunkach jesienno-zimowych droga będzie nieprzejezdna.

Wykonawca odrzucił też pomysł mieszkańców, aby objazd wykonać ul. Wodociągową

 • Proponowany przez Państwa objazd ul. Wodociągową lub Kaszubską, wobec niespełnienia warunków bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym oraz szerokości jezdni umożliwiający bezpieczny ruch pojazdów i znacznie utrudnionymi możliwościami włączenia się do DK11, został na etapie wstępnej analizy odrzucony.

Na zakończenie dyrektor kontraktu Paweł Alejski informuje, że termin obowiązywania zmiany organizacji ruchu to ok. 7 miesięcy od grudnia do czerwca 2019 r.

Określenie „około” może nieco niepokoić zważywszy, że zgodnie z kontraktem podpisanym w 2016 roku zadanie miało potrwać 34 miesiące, a termin zakończenia całej inwestycji określono do kwietnia 2018 roku.  

Odpowiedzi od burmistrza Rada Osiedla jeszcze nie otrzymała.   

Na zdjęciu budowa węzła Szczecinek Śródmieście. Widok z nowego cmentarza w kierunku pierwszego wiaduktu i dróg dojazdowych od strony ul. Słupskiej.  

Reklama

obwodnica szczecinek objazd dk20 marcelin petycja - komentarze opinie

 • cierpliwy - niezalogowany 2018-08-17 06:49:13

  Rada osiedla Marcelin nie obejmuje samego Marcelina. Jakoś nie słychać o protestach Marcelina, Godzimierza, Grochowisk, Sierszenisk, Wągrodna, itd., itd.?

 • gość 2018-08-17 07:38:42

  A może tak Marcelin przyłączyć do Szczecinka, korzystają z profitów miasta, a czynsz płacą jak na wiosce? Mają autobusy miejskie, rowery miejskie, szkoły i przedszkola miejskie. Czy to jest OK? Teraz jeszcze miasto powinno im zapewnić najkrótsza drogę do Szczecinka i co jeszcze?

 • gość 2018-08-17 11:10:02

  Po prostu niech te budowlańce umysłowe zrobią najpierw Leśną, a dopiero potem zamykają Słupską.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 11:20:00

  Na Marcelinie sami bogacze mieszkają poza wypasionymi chatami mają po kilka samochodów działki nad jeziorami apartamenty nad morzem domki letniskowe itp. Te 7 km czy nawet 10 nie robi żadnej różnicy ale pomarudzić trzeba ponarzekać też. Mieszkańcy Marcelina trochę honoru i pokory.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 11:24:18

  Autobusy miejskie tak jak rowery mają przystanek na osiedlu Marcelin, które należy do miasta. Płacimy podatki takie jak w mieście, a nie na wsi. Super zostanie ścieżka rowerowa, tylko dzieciaki mają zimą rowerami do szkoły jeździć? Mam nadzieję, że komunikacja dostosuje rozkład jazdy, bo uczniowie muszą dojechać zarówno do szkoły na zachodzie jak i do ekonomika.

 • gość 2018-08-17 15:55:20

  Gość - niezalogowany 2018-08-17 11:20:00 Na Marcelinie sami bogacze mieszkają poza wypasionymi chatami ….. Widzę, że komuś ból tak mocno dupę ścisnął, że aż żółć się na klawiaturę wylała.

 • Oburzony tytułem - niezalogowany 2018-08-17 16:25:53

  Kosmiczny objazd? Bez jaj 7 km to już kosmos? 7 km po nowej asfaltowej drodze!? Ludzie, jak świątki byly zamknięte to ludzie jeździli 20km przez las! To był kosmos!! Się w d poprzewracało nowobogackiej dzielnicy na kredyt.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-18 00:37:15

  Do gościa od żółci, a co prawdę napisał i tyle cwaniaki z kredytami ludzie do pracy po 20 30 a nawet 50km dojeżdżają i co i jest ok a wy co święte krowy parę km i już ciężko , kosmiczne długi dojazd poczucie humoru redaktora artykułu po prostu mega.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-18 12:50:53

  Typowa polaczkowa zazdrość, taka katolicka ... brawo

 • gość 2018-08-18 18:15:39

  Jako mieszkaniec osiedla Marcelin wstyd mi za taką Radę Osiedlową, która pisze takie bzdurne listy. Rada Osiedla do zmiany.

 • Damian Ludka - niezalogowany 2018-08-18 22:00:27

  Niesamowicie piękne komentarze. Same pozytywne i takie napełnione braterską troską. Aż miło wiedzieć, że ludziom tak na sobie zależy :):):). Bardzo proszę o rozeznanie tematu zanim ktoś będzie pisał komentarz. Dotyczy to życzliwości od tych którzy piszą na temat wygody dojazdu jak i określających mieszkańców jako "nowobogaccy" Gwarantuję, że większości Wam otworzyły by się szeroko oczy, gdybyście znali szczegóły. No cóż. Życzę szczęścia i braterskiej miłości wszystkim . A zwłaszcza anonimom z forum komentatorskiego :)

 • Gość - niezalogowany 2018-08-19 11:37:54

  Jak mieszkańcy świątek jeździli na około jeziora to nie protestowali. Po prostu trzeba było to przeżyć.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-19 16:43:20

  To w końcu chcemy obwodnicy czy nie? Myślę,że wszystkim zależy aby ona byla.To tak samo jak remont mieszkania w którym mieszkamy,musimy przeczekać czas remontu a później się cieszymy.

 • gość 2018-08-19 17:13:53

  wydluzenie ego objazdu to wydluzenie o kolejne 7k m drogi do miasta ludziom z Wagrodna Sierszenisk Buczka Czarnoboru! Najpierw skonczcie Lesna a potem sobie wydluzajcie kolejne objazdy. To jest absolutny skandal. Nie ma autobusow oprocz 1 Osemki o godzinie 12 i to wszystko. Jak my mamy zyc? C zrobimy zima, nie wszyscy maja samochody. Ta firma budujaca to jakas kpina jest. Partacze bo na Lesnej nic sie teraz nie dzieje! Nic!!

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-08-19 21:27:38

  Bez jaj, niektórzy dojeżdżają aż z Barwic i nie marudzą.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-21 07:18:04

  Dojeżdżam do pracy ze Szczecinka do Koszalina 70km i nie robię z tego afery. Nowobogaccy z Marcelina więcej pokory i dystansu.

 • gość 2018-08-22 00:01:32

  Co za ludzie na tym forum sami chyba z PiS-u jak psy ogrodnika im nie wyszło w życiu to po co ktoś ma mieć lepiej. Nowobogaccy i kredyty ? kto komu broni brać kredyty Z J E B A N E łby. A jakiś pajac pisze o 70 km ? Możesz jeździć nawet 230km i co to ma znaczyć, że inni też mają tyle jeździć ? Poprostu nieudacznik jesteś bo zamiast zorganizować sobie życie aby mieć prościej to je utrudniasz i jeszcze chcesz utrudniać innym. Ogarnąć się ludzie.

 • gość 2018-08-28 17:00:40

  ""Gość - niezalogowany 2018-08-21 07:18:04 Dojeżdżam do pracy ze Szczecinka do Koszalina 70km i nie robię z tego afery. Nowobogaccy z Marcelina więcej pokory i dystansu. "" no i jakby Ci zrobili teraz objazd x2 i miał 140km w jedną stronę to też byś się cieszył, czy jednak byś wolał aby ruszyli mózgownicami i zrobili krótszy objazd, bo można, ale po co?

 • gość 2018-09-25 17:24:21

  Cwani ci co nie beda korzystac z objazdu.Jestem mieszkancem Szczecinka i pracuje w Bialym Borze bede musial robic 14 km trasy wiecej przez 6 miesiecy ,kto mi zworoci koszty?

 • gość 2019-03-03 19:37:54

  Informacja przed wyborami o rocznej blokadzie ul. Słupskiej może być nieścisła. W wypowiedzi widać partyjne przepychanki.  ,,Wiceburmistrz Rak wspomniał, że planowany objazd ma trwać około roku. To efekt opóźnień na placu budowy. Wiązać się to będzie z m.in. utrudnionym dojazdem dzieci do szkół. – Dla nas jest to nie do przyjęcia. Takie rozwiązanie mogłoby funkcjonować np. dla tranzytu. Mamy przecież krótsze odcinki: np. na ul. Wodociągowej czy przez ul. Kaszubską – mówił Daniel Rak. - Jako samorządowcy kilkakrotnie zwracaliśmy się do Eurovii i do GDDKiA, by pochyliły się nad tym tematem poważnie. Ta inwestycja została rozpoczęta przez poprzednią ekipę rządzących, czyli przez PO. Dzisiaj odpowiadają za nią ministrowie z PiS-u. Być może będziemy musieli tutaj posiłkować się panią poseł i prosić ją, by do swoich partyjnych kolegów wystąpiła, zapukała i powiedziała: pochylcie się nad tym tematem, bo w Szczecinku mieszkańcy mogą tego nie wytrzymać – podsumował kandydat PO na burmistrza."

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"