15°C rozproszone chmury

Koszykarska Liga PLLKK: Porażki Gromu Turowo

W sobotę (19 października) nowo budowany zespół GKS GROM Turowo, złożony z kilku juniorek młodszych i kadetek, rozpoczął turniejem w Słupsku siódmy sezon Północnej Ligi Licealnej Koszykówki Kobiet (PLLKK). W turnieju imienia Błogosławionej Laury Vicuny uczestniczyły również zespoły SMS Salos Słupsk (gospodarz turnieju) i KSKK Koszalin.

Zawodniczki Gromu już w pierwszym spotkaniu musiały stawić czoła drugiej drużynie poprzedniego sezonu SMS Salos Słupsk. Trema dziewcząt Gromu spowodowała, że początek meczu należał do bardziej doświadczonych koleżanek zespołu gospodarzy. Silna presja drużyny Piotra Ostrowskiego, przy wyprowadzaniu piłki z pola obrony, przysporzyła zawodniczkom z Turowa sporo kłopotu od pierwszej minuty spotkania, i mocno nadwyrężyła siły całego zespołu, których starczyło jedynie do końca trzeciej kwarty. W czwartej części meczu, dysponujący szerszym składem Salos, odskoczył zawodniczkom trenera Grzegorza Bolechowskiego i pierwsze spotkanie nowego sezonu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 50 : 34  (13:4; 9:6; 12:12; 16:12). Punkty dla Gromu zdobyły: Dominika Burdziak 8, Anna Kowalczyk 8, Sonia Białkowska 6, Katarzyna Stępień 6, Aleksandra Brajer 5, Weronika Szeról 1,

Zmęczone zawodniczki Gromu po dwudziestu minutach przerwy zmierzyły się z drużyną KSKK Koszalin. Dziewczęta z Koszalina pod wodzą trenera Andrzeja Curyla przyjechały w silnym składzie osobowym, choć może mało liczebnym, bowiem zagrało tylko 7 zawodniczek, ale bardzo wysokich. W tym spotkaniu turowianki zaskoczyły Koszalin stawiając silny opór w obronie, jednocześnie konstruując skuteczną ofensywę przez pierwszą kwartę. Sił jednak starczyło do początku drugiej kwarty. Od tej chwili zawodniczki z Koszalina powoli, systematycznie i skutecznie wykorzystywały zmęczenie dziewcząt z Turowa. Poniesione trudy z pierwszego spotkania odbiły się na wyniku drugiego meczu. Ostatecznie wygrał Koszalin 88:41  (19:13; 23:9; 22:11, 24:8). W tym spotkaniu punkty dla Gromu rzuciły: Anna Kowalczyk 9, Sonia Białkowska 8, Aleksandra Brajer 6, Dominika Burdziak 6, Katarzyna Stępień 5, Weronika Szeról 3, Agata Grochala 2, Martyna Mincewicz 2.

-Ten sezon dla naszych zespołów będzie sezonem nauki. Nasze dziewczęta rywalizować będą w ligach znacznie młodszymi składami, niż granica wiekowa. Na zwycięstwa będziemy musieli poczekać, jednak już dziś widać, że młodszy wiek i brak doświadczenia będziemy kompensować wolą walki i ambicją. W czwartek kolejny sprawdzian, tym razem w lidze związkowej. O godz. 17:00 w Turowie, młodziczki będą podejmować Olimpijczyka Drawsko Pomorskie. Na spotkanie serdecznie zapraszamy- powiedział Tematowi prezes GKS Grom Turowo, Marcin Gurtatowski.

Koszykarska Liga PLLKK: Porażki Gromu Turowo komentarze opinie

• DarekZ - niezalogowany 2013-10-23 13:33:38

Jak mówi przysłowie "pierwsze koty za płoty". Niech dziewczęta z romu zbierają doświadczenia a zwycięstwa przyjdą z czasem. Powodzenia!