:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Kranówka z... dystrybutora

W wielu obiektach na terenie Szczecinka pojawiły się dystrybutory montowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki tym urządzeniom wszyscy mieszkańcy mogą nieodpłatnie napić się wody. Dodajmy, że dystrybutory dodatkowo wyposażone są w funkcję schładzania oraz podgrzewania płynu, dzięki czemu każdy indywidualnie może wybrać odpowiednią dla siebie temperaturę wody. A teraz najlepsze: Woda lecąca z dystrybutora to wszystkim dobrze znana… „kranówka”. Ma parametry wody mineralnej!

- Montaż tych dystrybutorów to jeden z elementów prowadzonej przez nas kampanii, której celem jest promowanie naszej szczecineckiej wody i zachęcenie ludzi do picia jej prosto z kranu. W ten sposób chcemy przypomnieć wszystkim naszym mieszkańcom o tym, że jest to dobra woda i warto po nią sięgać – mówi „Tematowi” Andrzej Wdowiak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku. – To nie jest tak, że nagle odkryliśmy, że nasza woda jest taka dobra. My wiemy o tym już od wielu lat i nic się w tym względzie nie zmieniło. My tylko chcemy, poprzez tę kampanię, przypomnieć mieszkańcom, że w zasięgu ręki mają naprawdę dobrą wodę, której parametry dorównują - a często też przewyższają – parametry wody, którą możemy kupić w sklepach, a za którą musimy znacznie więcej zapłacić.   

Dystrybutory zimnej oraz ciepłej wody możemy już spotkać m.in. w siedzibie spółki PWiK, w holu kina „Wolność” czy w budynku przychodni PODIMED przy ul. Kilińskiego. W poniedziałek (28.10) tego typu urządzenie pojawiło się również w szczecineckim zamku przy sali konferencyjnej. Już wkrótce z dystrybutorów będą mogli korzystać także mieszkańcy odwiedzający Urząd Skarbowy, Urząd Miasta oraz wybrane szczecineckie szkoły.  

Czy warto sięgać po wodę prosto z kranu? Okazuje się, że jej parametry faktycznie są porównywalne z tymi widniejącymi na opakowaniach wód butelkowanych. Sprawdziliśmy, jak wygląda „etykietka” szczecineckiej kranówki:

Kationy w mg/l:Wapniowy Ca2+  71, Magnezowy Mg2+  8, Sodowy Na+ 7, Potasowy K+  1,8. Aniony w mg/l: Wodorowęglanowy HCO3¯   296, Chlorkowy Cl ¯  <5, Siarczanowy SO4 ¯  <5, Fluorkowy F ¯ 0,15

- Na dzień dzisiejszy trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile takich dystrybutorów docelowo pojawi się na terenie naszego miasta, ponieważ zainteresowanie tymi urządzeniami ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu. Dystrybutory montujemy nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także na terenie różnych przedsiębiorstw, gdzie po wodę mogą sięgać wszyscy pracownicy danej firmy. Chcemy, aby mieszkańcy Szczecinka mogli z tego w pełni korzystać i zasmakować w naszej wodzie, zamiast kupować wodę w sklepie – dodaje Andrzej Wdowiak. 

Jak się dowiedzieliśmy, przedstawiciele PWiK planują również spotkać się z uczniami szczecineckich szkół, aby porozmawiać z nimi właśnie o wodzie. Dzieci podczas spotkań będą miały okazję, poprzez zabawę, dowiedzieć się m.in. czym jest woda, jak trafia do naszych kranów oraz dlaczego warto po nią sięgać.  Dodatkowo w ramach wspomnianej kampanii na terenie miasta trwa wymiana starych hydrantów, które sukcesywnie będą zastępowane przez nowe, ozdobne urządzenia do poboru wody. (mg)

Kranówka z... dystrybutora komentarze opinie

 • Elżbietanna - niezalogowany 2013-10-30 00:17:07

  Skoro kranówka jest taka dobra, to po co te dystrybutory w zakładach pracy? - Nie można sobie pić z kranu?

 • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-29 09:39:51

  zapłacą wszyscy nawet ci co nie korzastają z "darmowej"

 • ewikka777 - niezalogowany 2013-10-29 09:32:30

  Jak może być woda dobra z taka ilością kamienia, która osadza się w czajniku po 1 tygodniu? W smaku jest lepsza niż np. w Poznaniu, ale często też czuję w niej chlor. Oczywiście , używam tej naszej kranówki, ale przepuszczam ją przez filtr britta.Moje koleżanki też tak robią.Więc nie piszcie i nie propagujcie czegoś, co jest do kitu i samemu trzeba polepszać.

 • peter - niezalogowany 2013-10-29 08:57:43

  To,że szczecinecka woda jest smaczna to fakt...ale co z kamieniem? Strasznie dużo jego u nas w kranach...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com