13°C lekki deszcz

Krono Drzewko po raz trzynasty

temat.net: archiwum, Krono Drzewko trzynasty - zdjęcie, fotografia

To już XIII edycja sadzenia drzewek w Szczecinku. Jej inicjatorem i organizatorem jest firma Kronospan. W tym roku producenta wyrobów drewnopochodnych wspomogą Urząd Miasta i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Tegoroczna akcja będzie miała miejsce w sobotę 26 października i nosi nazwę Krono Drzewko 2013.

    Organizatorzy założyli, że rozpoczęcie akcji nastąpi na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej na osiedlu Zachód o godz. 8.00. Tam jej uczestnicy otrzymają niezbędne narzędzia i dowiedzą się o podziale prac.

    Później przyjdzie czas na sadzenie młodych drzewek wzdłuż ulic: Kołobrzeskiej i Karlińskiej. - Posadzimy 183 klony zwyczajne, odmiana kolumnowa - mówi "Tematowi" Dorota Szpojda, rzecznik prasowy Kronospanu. - Zakończenie akcji zaplanowaliśmy na godz. 10.30. Później uczestników akcji zaprosimy na wspólny posiłek. Będą też konkursy dla dzieci. Wspólna zabawa potrwa do godz. 13.00. 

    Jak nam powiedziała pani rzecznik, od początku trwania akcji, od 2002 roku, w Szczecinku i okolicy posadzono 150 tys. drzew. Wiele z nich to cenne gatunki. (sw)

 

 

Krono Drzewko po raz trzynasty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com

temat.net: archiwum, - więcej informacji