:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Kronospan otworzył swoje przedszkole

Nowoczesność, przestrzeń i wykwalifikowana kadra. Tak w dużym skrócie można podsumować nowe szczecineckie przedszkole. Jest nim działające od września ubiegłego roku Przedszkole Niepubliczne Miś – Krono. W czwartek, 7.06 miało miejsce oficjalne, uroczyste otwarcie placówki. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele zarządu Kronospanu, władze miasta, powiatu, obecna dyrektor przedszkola, jak również jej wieloletnia poprzedniczka, a także pb. Paweł Cieślik, który poświęcił i pobłogosławił nowy obiekt.


Przypomnijmy. W placówce zostało stworzonych 75 miejsc dla przedszkolaków. To dzieci nie tylko z tych rodzin, w których rodzice są pracownikami firmy Kronospan. Początkowo placówka działał przy ul. Artyleryjskiej. Pod koniec marca zajęcia zostały już jednak przeniesione na ul. Grudziądzką. W nowym budynku znajdują się trzy przestronne sale edukacyjne, sala rehabilitacyjna, logopedyczna, sala SI oraz sala edukacyjno-terapeutyczna także dla dzieci autystycznych. Do tego odpowiednio wyposażona kuchnia i pełnometrażowa szatnia. Niedługo przed budynkiem ma powstać plac zabaw oraz sala gimnastyczna. 


- Czegoś takiego w Szczecinku jeszcze nie było – zaznaczyła Joanna Jodłowska, członek zarządu Kronospanu, podkreślając jednocześnie, że firma tę inwestycję zrealizowała przede wszystkim z myślą o mieszkańcach. – Sama jestem matką trójki dzieci i bardzo dobrze wiem, co znaczy dla dbałość o edukację swoich pociech.

– Były różne wizje, różne koncepcje – podkreśliła zaraz potem dyrektor placówki, Bożena Kawczyńska. – Cel można zrealizować jednak tylko wtedy, kiedy jest się zdeterminowanym. Taką osobą była pani dyrektor Joanna Jodłowska. Tak naprawdę ona jest matką tego przedszkola. Bez niej tego by nie było. 
W oficjalnym otwarciu nowego Krono-Misia wzięła też udział była, wieloletnia dyrektorka Przedszkola Miś, Marianna Radzymińska. – Dziękując za zaproszenie, chcę jednocześnie pogratulować inicjatywy i realizacji rozpoczętego ponad rok temu zadania – dodała Marianna Radzymińska. 
Głos w trakcie uroczystości zabrali również włodarze miasta i powiatu. Zastępca burmistrza i kandydat Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych Daniel Rak zauważył, że nowa placówka wyręczyła miasto w konieczności rozwiązania problemu brakujących miejsc w przedszkolach. Z kolei starosta Krzysztof Lis, który wraz z wicestarostą Markiem Kotschy przyniósł w prezencie dużego białego misia, zwrócił uwagę na szczególną rolę wspomnianej placówki w opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. 


- Można mieć pieniądze, ogromne pieniądze, i firma Kronospan te pieniądze ma – zaznaczyła jeszcze na koniec uroczystości Bożena Kawczyńska. – Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby też dać coś od siebie. Dziękuję.


Kiedy oficjalna część uroczystości dobiegła już końca, wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć, jak wygląda przedszkole. Przy okazji zwiedzania budynku, można też było przyjrzeć się temu, w jakich zajęciach uczestniczą maluchy i opiekujący się nimi wychowawcy. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


przedszkole miś kronospan - komentarze opinie

 • gość 2018-06-08 07:45:27

  tym nie zatrzymacie ludzi

 • gość 2018-06-08 07:45:39

  A kiedy przestaniecie zatruwać nam życie???????????????????????????????

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 08:36:22

  Szkoda, że nie napisali, iż od września będzie to jednocześnie najdroższe przedszkole w Szczecinku :)

 • gość 2018-06-08 08:57:03

  dobrze, że blisko kominów. edukacja jest ważna (jak było powiedziane). niech dzieci patrzą skąd "wieje"

 • gość 2018-06-08 09:39:48

  Może i "najdroższe", ale w porównaniu do niektórych "tanich" jedno z lepszych ;) ale fakt z tym niebieskim powietrzem, które wdychamy my i nasze dzieci trzeba coś zrobić.

 • gość 2018-06-08 09:45:45

  oby więcej takich przedszkoli!

 • gość 2018-06-08 12:03:09

  Z tego co czytam to wygląda, że będzie to porządne i w pełni wyposażone przedszkole, więc nie wiem po co ta krytyka. Wszystkie przedszkola powinny takie być. Tylko na plus, że je stworzyli.

 • Mama - niezalogowany 2018-06-08 12:16:00

  Skoro ma tyle pieniędzy to niech dofinansuje rodzicom pobyt ich pociech w placówce. Miejsca owszem są zapewnione dla dzieci pracowników ale nic poza tym. Czy to jedynie ma świadczyć, że to przedszkole "Krono". Co ma skłonić rodzica-pracownika "Krono" aby wozić swoją pociechę z drugiego końca miasta właśnie do tego przedszkola. Czas pomyśleć o tym jeśli chcecie Państwo faktycznie przyciągnąć do siebie pracownikow.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-09 11:02:31

  Nie ma obowiązku, jeśli komuś za drogo, tam posyłać dziecko. Kto chce tam pośle. A w pozostałych przedszkolach bedzie wiecej miejsc dla innych.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-09 23:55:36

  I to jest właśnie myślenie kogoś kto nie ma dzieci. Chcesz to poślesz nie to nie. Może chcę, a mnie nie stać. Firma dałaby w końcu coś dzieciom pracownikòw bo na taki niewielki gest ją po prostu stać.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-10 08:54:48

  Przedszkole piękne, wyposażenie pierwsza klasa, wszystko sponsorują a o dzieciach swoich pracowników zapominają. Mikołaj w lutym, dzień dziecka jeszcze nie było może w we wrześniu albo w przyszłym roku.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-10 13:00:50

  Ja naprawdę nie chcę od was nic. Oby tylko człowiek mógł normalnie oddychać. Nie wolno palić kleju prawda?

 • Gosiek - niezalogowany 2018-06-10 19:45:30

  Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok. Strzeżcie się austroszmalcownikow którzy za mamone stworzyli Cronocolonie. Za cit z 25 lat mogli by wybudować niewolnikom nawet Koloseum. Hańba i wstyd upadły samorządzie miejski i powiatowy(zadyszany).

 • gość 2018-06-12 15:58:44

  ja poślę swoje dziecko do tego przedszkola, bo wygląda pięknie i cieszę się, że takie zrobili.

 • gość 2018-06-13 08:22:10

  no to ślij, tylko maseczkę mu spakuj

 • gość 2018-06-16 20:21:44

  Na fociach, jak zwykle to samo towarzystwo:) towarzystwo wzajemnej adoracji:) kolejny apelik, kwiatuszki, caluski:) chyba arytkul wyzej, ci sami ludzie, inne kwatki, buziaczki itd itp:) komuna bis:)

Dodajesz jako: Zaloguj się