:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Kronospan podzielił się opłatkiem z emerytami i potrzebującymi

Aktualności, Kronospan podzielił opłatkiem emerytami potrzebującymi - zdjęcie, fotografia

Kronospan przed świętami, jak co roku, zaprosił swoich emerytów, rencistów oraz dodatkowo – potrzebujących, wskazanych przez szczecinecki Caritas do wspólnego, wigilijnego stołu. Goście spędzili miłe chwile wraz z kierownictwem, pracownikami firmy oraz studentami Wydziału Przemysłu Drzewnego.

Przy wtórze kolęd i poczęstunku zaproszeni Goście przełamali się opłatkiem oraz wspominali dawne czasy. Towarzyszyli im: ksiądz Zbigniew Woźniak, prowadzący Bursę im. Stanisława Kostki w Szczecinku, Krzysztof Aleksandrowicz – Członek Zarządu Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., przedstawiciele kierownictwa oraz długoletni pracownicy firmy.

Wszystkich przywitał Dyrektor Krzysztof Aleksandrowicz, który, oprócz życzeń spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia przekazał Gościom informacje o aktualnych i przyszłych działaniach Kronospanu. Przyjął także Betlejemskie Światełko Pokoju, przekazane przez hm. Roberta Jaska z harcerkami, zaś na koniec przypomniał słowa Seneki: „Żyj z ludźmi, jakby widziany przez Boga; z Bogiem rozmawiaj, jakby słuchany przez ludzi.”

Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. Dla wielu byłych pracowników Kronospan był długololetnim, dobrym pracodawcą, dla niektórych zakład w Szczecinku stanowił pierwsze i zarazem ostatnie miejsce pracy. 

W tym roku w spotkaniu opłatkowym wzięły także rodziny wskazane przez Caritas. Kronospan już po raz kolejny przekazał wsparcie finansowe najbardziej potrzebującym szczecineckim rodzinom. Jak powiedziała Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Szczecinek 

Sp. z o.o.: „Jesteśmy pod wrażeniem tego, w jaki sposób pracownice szczecineckiego Caritasu sprawują opiekę nad potrzebującymi. Tak dokładne rozeznanie potrzeb i indywidualne podejście do każdej rodziny jest godne pochwały. Doceniamy to i dzięki temu wiemy, że nasza pomoc trafia tam, gdzie powinna.”

Spotkanie ubarwił występ chóru szkolnego z Zespołu Szkół im. Ks. Warcisława w Szczecinku oraz przepiękny koncert operetkowy w wykonaniu artystów z zespołu TRIM - solistów z opery Nova w Bydgoszczy. Zespół tworzą: Małgorzata Grela - sopran, Małgorzata Ratajczak - mezzosopran, Janusz Ratajczak tenor. Artyści zaczynali swoją karierę w chórze De Profundis w Szczecinku, prowadzonym przez panią Irenę Maculewicz – Żejmo i przez ojca Tadeusza Rydzyka. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali słowa Bożego, wygłoszonego przez ks. Zbigniewa Woźniaka, pomodlili się wspólnie i przełamali opłatkiem; otrzymali też w prezencie od Kronospanu bony świąteczne. Wielu z nich podkreślało wagę tych tradycyjnych spotkań opłatkowych. Czas narodzenia Pańskiego sprzyja pojednaniom i serdecznym rozmowom. Emeryci i renciści Kronospanu doceniają to, że były pracodawca, choć bardzo dba o młodych, wciąż docenia i pamięta także o swoich byłych pracownikach.

(ogłoszenie)


Kronospan podzielił się opłatkiem z emerytami i potrzebującymi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com