:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C lekkie zachmurzenie

Krystian Rudnicki zawodnikiem Stilonu Gorzów

Krystian Rudnicki zawodnikiem Stilonu Gorzów

23-letni bramkarz pochodzący ze Szczecinka, Krystian Rudnicki, został nowym zawodnikiem Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Kontrakt z nowym klubem będzie obowiązywał do końca rundy wiosennej, z opcją transferu definitywnego. Utalentowany bramkarz został wypożyczony do Gorzowa z rezerw Pogoni Szczecin, z którymi trenował od jesieni.

Stilon na co dzień występuje w III lidze (gr. III) i po rundzie jesiennej obecnego sezonu, plasuje się na 5. miejscu w tabeli ligowej.

Co ciekawe, w tej drużynie, występują już inni zawodnicy, którzy niegdyś grali w Szczecinku: Mateusz Bartolewski i Patryk Bednarski, trenerem Stilonu jest natomiast... były piłkarz Wielimia, Adam Gołubowski.

Przypomnijmy. Bramkarz z powodu choroby nie mógł grać w piłkę przez ostatnie półtora roku. Wychowanek UKS 7 Szczecinek i Darzboru w kwietniu 2016 roku dowiedział się, że ma anemię aplastyczną. To choroba spowodowana zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania komórek macierzystych w szpiku kostnym. Od tamtej pory trwała akcja pomocy, do której włączyli się kibice i piłkarze, oddając krew na rzecz Krystiana (w akcję włączyli się między innymi byli zawodnicy Pogoni, a także MKP Szczecinek i Górnika Zabrze). W serwisie Facebook powstał także profil "Pomoc dla Krystiana Rudnickiego - #AkcjaReakcja". Leczenie nie przynosiło efektów i niezbędny okazał się być przeszczep szpiku kostnego. Dawca na szczęście się znalazł.

Warto wspomnieć, że Rudnicki ma za sobą występy na poziomie I ligi, a nawet dwa mecze w reprezentacji Polski do lat 20.

fot. MKS Kluczbork
Patryk Witczuk

krystian rudnicki stilon gorzów szczecinek bramkarz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się