:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Krzysztof Berezowski: Zagłosujcie na tego człowieka, który będzie blisko mieszkańców

Temat Szczecinecki 19/10/2018 12:20

Krzysztof Berezowski, niezależny kandydat na burmistrza Szczecinka, w mocnej rozmowie w radiu Szczecinek. O potrzebie zmian, dobrym Szczecinku, ale też o nepotyzmie i kłamstwach w kampanii.

 • Witam zabieganych, zalatanych i ciężko pracujących mieszkańców Szczecinka.

Pan Krzysztof też zabiegany, chociaż na urlopie...

 • Na urlopie od lipca i trzeba teraz będzie naprawdę ciężko pracować żeby odrobić cały urlop i odrobić kampanię.

Kolejka w przychodni już się ustawiła?

 • Już ludzie przychodzili z ulotką i pytali, czy do tego pana mogą się zapisać.

Może to dobry pomysł, żeby na ulotkach wyborczych podawać godziny przyjęć? Zbudowałby sobie pan rynek...

 • Nie potrzebuję rynku, potrzebuję dobrego Szczecinka. Potrzebuję, żebyście tutaj państwo chcieli żyć, tu zostawać i żeby osoby wykształcone i młode czuły, że to jest ich miasto.

Jak pan ocenia przebieg kończącej się kampanii wyborczej?

 • Bardzo ubolewam nad tym, że mimo że są przekazywane pieniądze publiczne do mediów z państwa podatków, telewizje lokalne dostają dużą sumę - to kilkaset tysięcy złotych, można było dopuścić do takiej sytuacji, że debata (wyborcza kandydatów na burmistrza - dop. red. ) miała miejsce nie w Szczecinku, a w Koszalinie. Bez kamer, z kartek.

 • Jesteśmy miastem 40-tysięcznym, możemy być liderem regionu. Czy nie stać nas na to, żebyśmy w Szczecinku mieli debatę kandydatów? Żeby można było powalczyć na argumenty i na programy o naszym mieście? Czy musi być tak, że burmistrz po prostu wychodzi na koniec swojej kandencji, 13 lat które były przecież dla Szczecinka dobre, i kłamie?

Kłamie? To poważny zarzut.

Ta władza jest przyzwyczajona do tego, że jest buta, arogancja, że można posunąć się do kłamstwa.

 • Na przykład a propos mojego wieku. Pan wiceburmistrz był niewiele ode mnie starszy, jak zostawał wiceburmistrzem. Jakie miał do tego przygotowanie? Jakie miał przygotowanie, oprócz tego że miał “plecy” swojego taty pan Jakub Douglas, że został w Zarządzie Powiatu? Też niewiele starsza była, jak poszła do parlamentu pani Golińska. Teraz jest wiceministrem środowiska. Szanowni państwo, nie dajmy się zwariować.

 • Czy może być tak, że nie możemy się dostać na audiencję, a tuż przed wyborami widzimy to, że wszyscy wylegli i się spotykają przed ratuszem z mieszkańcami. Gdzie oni byli przez cztery lata?

 • Jeżeli oni odwiedzili by państwa w domach, jeżeli posłuchali by tego wszystkiego, co mi państwo mówiliście, o spółkach miejskich… Od razu tutaj deklaracja: w spółkach miejskich obiecałem pracownikom: będę się z wami spotykał raz w roku. Można uzdrowić sytuację w spółkach miejskich. Uzdrowienie będzie polegało też na obniżeniu cen usług spółek dla mieszkańców bez uszczerbku dla wzrostu płac przez pracowników. To strasznie ważne.

Pracownicy mówią, co tam się wyprawia. Przecież to są prywatne folwarki!

Jak to się robi, że ma się tyle energii na zakończenie kampanii wyborczej? Po innych kandydatach już widać wyraźny spadek formy....

 • Od poniedziałku za dwa tygodnie po prostu trzeba zakasać rękawy i brać się do pracy. I puścić listę: kto jest zainteresowany działkami za 30 tys. zł? Nie mogę jako mieszkaniec Szczecinka, jako osoba która kocha to miasto zrozumieć, że żaden z kandydatów nie poparł działek za 30 tysięcy. Burmistrz śmiał wyjść i powiedzieć, że to jest niemożliwe do realizacji.

Dlaczego tak się stało, jak pan sądzi? Że urzędujący jeszcze burmistrz komentuje pomysły wyborcze kandydata na burmistrza?

 • Widocznie depczę po piętach kandydatowi przez niego wpieranemu. Te działki po 30 tysięcy to jest papierek lakmusowy. Ruch Berezowskiego jest niezależny. A czy pozostałe partie powiedziały, że popierają działki za 30 tysięcy? Ludzie prywatni, którzy mają teraz grunty w Szczecinku, mówią: panie Krzysztofie, działki za 30 tysięcy to jest oczywistość, my możemy to zrobić, tylko niech ratusz przestanie blokować w planach zagospodarowania przestrzennego podziały działek. Pan nie musi kupować tych działek od Skarbu Państwa, my sami przygotujemy te działki. Tylko przestańcie nas blokować.

Myśli pan, że inny styl rządzenia miastem, przy założeniu że mógłby mieć pan starcie jako potencjalny burmistrz z radą, jest możliwy? Że odbyłoby się bez rozdawania słodkich cukierków?

 • Uważam, że będzie tak: umarł król, niech żyje król. Zawsze jest grupa uczciwych ludzi, którzy tak jak my kochają Szczecinek. Będziemy swój program realizować i co do tego nie ma żadnego odstępstwa. Muszą być w Szczecinku tanie mieszkania, musi zadziałać niewidzialna ręka rynku na polu działania developerów. Nie może być tak, że mieszkania w Szczecinku są dziko drogie!

 • Są osoby, które chcą w Szczecinku inwestować w mieszkania na wynajem. Oni teraz tego nie robią.

A to nie jest tak, że rynek reguluje ceny?

 • Jeżeli niewidzialna ręka rynku jest teraz przywiązana, uwięziona przez sieć powiązań, to kolesiostwo, nepozyzm, to trzeba to wszystko uwolnić.

Jeżeli będzie w Szczecinku wolny rynek, to będą ceny działek i mieszkań pasowały do tego, ile my tutaj zarabiamy.

 • Są osoby w Szczecinku, które mają wykupione grunty. Działki za 30 tysięcy to jest kij włożony w mrowisko.

Pan uważa, że mieszkańcy są gotowi na kandydata niezależnego?

 • A czy mieszkańcy są gotowi na to, żeby przez pięć lat tracić rodzime firmy, które tutaj są? Tracić tych inwestorów, którzy tutaj w Szczecinku zarabiają pieniądze, tutaj mieszkają i będą inwestowali w Chojnicach, Koszalinie, gdziekolwiek dlatego, że tutaj nie mogą? Czy stać nas na to, żeby dalej ludzie wyjeżdżali? Postawmy sobie te pytania.

Przeciwnicy mówią, że nie wiadomo kto za panem stoi.

 • A kto stoi za nimi, jeżeli nie poparli pomysłu działek za 30 tys. zł? Ja nie muszę słuchać nikogo, nie jestem z żadnej partii. Do mnie nie będzie telefonu w którym usłyszę “wycofaj te działki za 30 tysięcy”.

Jestem niezależny i to sprawia, że tak bardzo boją się Berezowskiego. Tak bardzo kłamali na temat Berezowskiego w tej kampanii.

 • Był list lekarzy w mojej obronie, był list kombatantów.

 • Miasto na pewno potrzebuje nowego otwarcia. Mamy nowe wyzwania. To nie jest tak, że można iść z tym samym programem, jaki był przed dekadą. Zrobimy chodniki, nowe drogi… Ja też potrzebuję obwodnicy śródmiejskiej. Tylko, czy stać nas teraz na obwodnicę śródmiejską? To jest perspektywa 10 lat. Teraz musimy zatrzymać inwestorów, zatrzymać młode pokolenie, sprawić żeby tutaj była chociażby wystarczająca liczba żłobków.

Kilka słów do wyborców na koniec?

 • Szanowni wyborcy, pamiętajcie że głosowanie jest tajne. Do pracowników spółek miejskich apeluję: ja się będę z wami spotykał i się będę interesował tym, co się dzieje w spółkach przez cały okres mojej kadencji, jeśli państwo mi zaufają. Przede wszystkim apeluję do mieszkańców Szczecinka: Idźcie do wyborów. Weźcie długopisy i wybierzcie to nazwisko, na które stawiacie, że przez pięć lat zaopiekuje się miastem. Że będzie dbał o to, żeby Szczecinek był bardziej obywatelski. Że nie będzie miejsca na to, żeby była buta i arogancja. Zagłosujcie na tego człowieka, który będzie blisko mieszkańców. Zagłosujcie na tą osobę, która odwiedziła was, podczas gdy jeszcze siedzieli i sobie dopiero planowali co zrobią w kampanii i to niekoniecznie za swoje pieniądze.

To tylko skrót rozmowy. Pełna treść w materiale wideo powyżej.

Wersja audio w naszym SoundCloud https://soundcloud.com/radioszczecinek/krzysztof-berezowski-zaglosujcie-na-tego-czlowieka-ktory-bedzie-blisko-mieszkancow

i poniżej:

 

Reklama

berezowski szczecinek rozmowa głosowanie mieszkańcy człowiek - komentarze opinie

 • Lilka - niezalogowany 2018-10-19 16:58:38

  SUPER! na koniec powinien powiedzieć ... Krzysztof Berezwoski - mówię jak jest. Szczecinek

 • gość 2018-10-19 17:17:56

  TAK TRZYMAJ. I NIC WIĘCEJ NIE TRZEBA MÓWIĆ.

 • gość 2018-10-19 18:16:29

  Mój głos idzie do Pana, przyznam że ten wywiad o tym zaważył. Trzymam kciuki za mądrość wyborców.

 • gość 2018-10-19 19:42:20

  Taki wywiad na sam koniec :) Oby Szczecinek wybrał niezależność, a nie butę i układy.

 • gość 2018-10-19 21:12:26

  Kłamie to chyba pan! Miejsce pracy do dziś nieznane, pokrętne odpowiedzi. Aż mi się ciśnienie podniosło jak usłyszałam pańskie żale, że nie było debaty, że powinna itp. Takie ma pan parcie na szkło? Panu się za dużo wydaje, że się panu należy. Cieszę się, że coraz mniej pana w mediach i mam nadzieję, że z końcem 21 października wszyscy o panu zapomnimy. Mówi pan o skromności, a tylko w przeciągu kampanii wyborczej pokazał pan prawdziwe ego, swoją butę i arogancję. Czemu usuwał pan niepochlebne komentarze ze swojego fb? Tylko dlatego, że ktoś śmiał o coś niewygodnego zapytać? To nie był hejt! Proszę się nie porównywać do innych bo oni mieli przynajmniej wiedzę, a pan na każdym kroku udowadnia jej brak. Na początku byłam zaciekawiona pańską osobą i bardzo pozytywnie nastawiona, jednak kilka akcji z pańskim udziałem mocno sprowadziły mnie na ziemię. Przykre...bo miałam nadzieję, że coś się zmieni.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"