:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Księżna Diana, ksiądz Adam i Lech Wałęsa. W kinie

kino, Księżna Diana ksiądz Wałęsa kinie - zdjęcie, fotografia

Już w sobotę, 19 października mieszkańcy mogą wybrać się do szczecineckiego kina na film „Diana” w reżyserii Olivera Hirschbiegela (twórcy m.in. takich filmów, jak „Pięć minut nieba”, „Upadek” czy „Eksperyment”). Film opowiada prawdziwą historię nieznanego romansu Księżnej Diany, który trwał aż do jej tragicznej śmierci. Była podziwiana przez miliony ludzi na świecie, po śmierci stała się legendą. Śledztwo dotyczące jej wypadku, mimo że nie rozstrzygnęło wszystkich wątpliwości, zostało oficjalnie zakończone. A przecież to nie jedyna tajemnica życia Diany. Jej domniemany romans z Dodim al-Fayedem odbił się wielkim echem w mediach. Ale czy rzeczywiście to właśnie z nim planowała spędzić resztę swojego życia? Prawdziwa historia okazuje się zupełnie inna, dlatego w najbliższym tygodniu warto wybrać się do kina. 

Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników rodzimych dramatów obyczajowych i filmów w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej („33 sceny z życia”, „Sponsoring”). Również od soboty w szczecineckim kinie wyświetlany będzie film pt. „W imię…”, który opowiada historię niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (w tej roli Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. 

Również wszyscy, którzy przez ostatnie dwa tygodnie nie znaleźli czasu na to, aby wybrać się do szczecineckiego kina na film pt „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, będą mieli jeszcze okazję w nadchodzących dniach obejrzeć tę produkcję. W filmie reżyser Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. Dodajmy, że „Wałęsa. Człowiek z nadziei” swoją międzynarodową premierę miał podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Do polskich kin, również do szczecineckiego, film trafił już 4 października. W naszym mieście będzie można go obejrzeć do 24 października.

 

Foto: filmweb.pl

Księżna Diana, ksiądz Adam i Lech Wałęsa. W kinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com