:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  19°C słabe opady deszczu

Kto odśnieży część dróg powiatowych? Chętni mile widziani

Aktualności, odśnieży część dróg powiatowych Chętni widziani - zdjęcie, fotografia

Prognozy pogody na najbliższe dni są jednoznaczne: trzeba szykować czapki i rękawiczki, albowiem – nadciąga zima. Jak informowaliśmy, już w nocy z czwartku na piątek prognozowane są opady śniegu. W Szczecinku i w najbliższej okolicy ma spaść ok. 2 cm białego puchu. Co prawda ma się szybko roztopić, ale po nim przyjdą kolejne opady. Czy zima znów zaskoczy drogowców?

Z naszych informacji wynika, że jeśli chodzi o miasto – tutaj wszystko zapięte jest na ostatni guzik. – Magazyn soli mamy pełny. To około 400 ton. Piasku też jest dostatecznie dużo. Tak więc myślę, że nic nowego się nie zdarzy – zapewnia Tadeusz Chruściel, dyrektor operacyjny w PGK w Szczecinku. – Sprzętu, który będzie wykorzystywany zimą, mamy w tym roku więcej. Doszły dwa ciągniki wyposażone w pługi, posypywarki czy szczotki. 

O ile do odśnieżania ulic Szczecinek jest przygotowany, tak inaczej wygląda sprawa zimowego utrzymania dróg w najbliższej okolicy. Na razie ciągle nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za odśnieżanie dróg w okolicy Gwdy, Żółtnicy, Wojnowa, Trzesieki, Juchowa, Radacza czy Białego Boru. Powiatowy Zarząd Dróg nie wyłonił jeszcze wykonawcy tego zadania. Jeśli faktycznie za kilka dni sypnie śniegiem, powiat będzie zlecał odśnieżanie doraźnie.

Sprawę tłumaczył podczas środowej (29.11) sesji Rady Powiatu Włodzimierz Fil, dyrektor PZD: - Powiat podzielony był na 14 zadań. 11 zadań zostało rozstrzygniętych, a 3 zadania zostały nierozstrzygnięte. Chodzi o dwa zadania w obwodzie drogowym nr 1 – Szczecinek i jedno w obwodzie nr 3 – Biały Bór.

- Chodzi konkretnie o drogi w okolicy Żółtnicy, Gwdy, Wojnowa, Drawienia, Miękowa, Turowa, następnie - Trzesieka, Mosina, Juchowo, Radacz w kierunku drogi wojewódzkiej na Jeziorki. Dalej mamy jeszcze Sępólno Wielkie, Małe, Grabowo i Brzeźnica. To są odcinki, które wymagają jeszcze wyłonienia wykonawców. 

- Przetargi odbyły się dwukrotnie – wyjaśniał dalej Włodzimierz Fil. – Teraz potencjalni wykonawcy zostali zaproszeni do negocjacji. Termin jest wyznaczony na czwartek. Miejmy nadzieję że odpowiedź będzie pozytywna i dojdzie do rozstrzygnięcia. Jeśli okaże się, że ci wykonawcy, do których się zwróciliśmy, nie podejmą z nami rozmów, wówczas będziemy szukać kolejnych. 

- Rynek firm drogowych jest wypełniony – dodał jeszcze starosta Krzysztof Lis. - Widać to po przetargach. Jest bardzo mało ofert. Sporo inwestycji, np. budowa obwodnicy także wypełniają front pracy dla istniejących firm. Dlatego coraz trudniej będzie znaleźć podmioty wykonujące zadania. Poza tym te usługi drożeją z różnych powodów. Z tego powody w 2018 roku przewidzieliśmy więcej wydatków na PZD. Koszt wzrastają i utrzymanie dróg nas coraz więcej kosztuje. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zima odśnieżanie drogi powiatowe gwda żółtnica wojnowo drzonowo radacz turowo - komentarze opinie

 • gość 2017-11-30 07:54:11

  Delfinek działalność otworzy i będzie git

 • gość 2017-11-30 09:26:41

  A jutro ma spaść śnieg. To może starosta Lis napisze do kogo trzeba i odwoła opady pod pretekstem, że jeszcze nie jest gotowy.

 • gość 2017-11-30 09:52:00

  Drogi środpolne, zawiane, masakra. Pewnie wynagrodzenie za rzeczywiście wykonaną usługę, z jakimś gpsem przy dupi. Kto będzie trzymał gotowość za frajer? Nic dziwnego, że nie ma chętnych.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-30 11:09:45

  Święty Mikołaj moze się zglosi

 • Gość - niezalogowany 2017-11-30 20:07:03

  Po pierwsze zima nie zaskakuje drogowców tylko kierowców , trochę popada i tragedia nagle kierowcy nie umieją jeździć masakra. Po drugie z czego mają odśnieżać z piasku że żwiru ludzie opamietajcie się co to za zimy od kilku lat mamy żadne. Pozdrawiam zdrowo myślących.

 • gość 2017-12-19 16:56:31

  to starosta i reszt za lopaty

Dodajesz jako: Zaloguj się