:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Kto się boi zimy?

temat.net: archiwum,  - zdjęcie, fotografia

Choć dopiero od niespełna dwóch tygodni nastała astronomiczna jesień, to już niskie temperatury powietrza dają nam się we znaki. Mogą potwierdzić to kierowcy, którzy muszą  zeskrobywać szron z szyb swoich samochodów oraz ci, którzy wczesnym rankiem wychodzą z domu do pracy lub szkoły. Co prawda w najbliższych dniach nie musimy obawiać się jeszcze opadów śniegu, ale meteorolodzy już straszą nas znacznie szybszą i ciężką zimą. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, odpowiedzialnym między innymi za odśnieżanie miasta, już powoli przygotowują się do mroźnych i śnieżnych miesięcy. 

- W tej chwili gromadzimy sól, spodziewamy się jeszcze kilku dostaw. Docelowo chcemy całkowicie zapełnić nasz magazyn soli – mówi Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK. - Już powoli przygotowujemy się do nadchodzącej zimy. Myślę, że już w połowie października dokonamy dokładnego przeglądu całego sprzętu do utrzymania zimowego, żeby upewnić się, że wszystko będzie sprawnie funkcjonowało, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Teoretycznie zima nie pojawia się u nas wcześniej, niż na początku listopada, więc mamy jeszcze na to miesiąc czasu. Cały czas obserwujemy oczywiście prognozy pogody i gdyby była taka sytuacja, że rzeczywiście mają nadciągnąć odpady, to przyśpieszymy te prace, ale na razie nie ma takiej potrzeby. 

Jak poinformował nas Tadeusz Chruściel w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zimowe zapasy obejmą łącznie blisko 400 ton soli i 200 ton piasku.

- Ubiegłoroczna zima była tak długa, że musieliśmy dokupować sól - łącznie zużyliśmy ok. 600 ton, natomiast piasku corocznie zużywamy w granicach ok. 200 ton. Można powiedzieć, że piasek mamy  pod ręką, ponieważ jest on dostarczany do nas z kopalni kruszyw w Parsęcku. Tam też ten piasek jest magazynowany pod wiatą, aby był dostatecznie suchy i nie zbrylał się podczas posypywania ulic i chodników. Myślę, że nie mamy się czego obawiać. Kilka lat temu mieliśmy naprawdę trudną zimę, ale poradziliśmy sobie i już mamy doświadczenie w tym zakresie. Od tego czasu dokupiliśmy też trochę sprzętu, więc tegoroczna zima na pewno nas nie zaskoczy – dodaje nasz rozmówca.(mg)  

Na zdjęciu: Zima 2010

Kto się boi zimy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com