:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Którędy będą jeździli zdający na prawko? Jedna ulica jest oczywista

Aktualności, Którędy będą jeździli zdający prawko Jedna ulica oczywista - zdjęcie, fotografia

Za trzy miesiące, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Szczecinku ruszą egzaminy na prawo jazdy. Wraz z początkiem kwietnia swój oddział uruchomi tutaj koszaliński ZORD. Informacja o możliwości zdawania w nowym oddziale egzaminu na „prawko” w zakresie kat. Kat. B1, B, AM widnieje już na internetowych stronach ZORD-u w Koszalinie. Tymczasem w Szczecinku intensywne przygotowania trwają.

Priorytetem było odpowiednie przygotowania miejsca, w którym kursanci mieliby zdawać egzaminy. Przypomnijmy, oddział ZORD-u ma się znajdować przy ul. Kościuszki 47, w budynkach dawnego Zespołu Szkół Medycznych. Na położenie nowej nawierzchni asfaltowej na placu manewrowym powiat przeznaczył 53 tys. zł. 

– Zrobiliśmy specjalną rampę do wjazdu pod górkę – powiedział starosta Krzysztof Lis w TV Zachód. - W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja techniczna przebudowy pomieszczeń w części budynku szkolnego. Zakładamy, że prace budowlane powinny zostać zakończone do końca lutego. Kolejnym etapem będzie wykonanie odpowiednich przyłączy teleinformatycznych. 

Jak wyjawił starosta, w związku z trwającymi przygotowaniami do uruchomienia filii ośrodka egzaminacyjnego odbyły się już spotkania ze szczecineckimi szkołami jazdy. Obecnie trwa również wyznaczanie tras egzaminacyjnych na ulicach Szczecinka. Już wiadomo np. że dających egzamin na „prawko” będzie można spotkać na prostym odcinku ul. Kościuszki, od bunkra w kierunku centrum miasta.

– Zakładamy, że w początkowym etapie egzaminy odbywać się będą przez 3-4 dni – wyjawił starosta. – Jeśli zainteresowanie będzie duże, ten czas związany ze zdawaniem egzaminów wydłużymy. Całą obsługą zajmie się ZORD w Koszalinie. Po 2,3 miesiącach, jeśli będzie taka konieczność, filia w Szczecinku będzie miała swoją obsadę.  

 

Którędy będą jeździli zdający na prawko? Jedna ulica jest oczywista komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com