:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Kują ratusz

Kilka dni temu urzędnicy wprowadzili się do nowych pomieszczeń Urzędu Miasta. Przebudowa ratusza polegająca m.in. na przebudowie i adaptacji na potrzeby samorządu dwóch wiekowych kamieniczek przy ul. 1 Maja zakończyła się w grudniu ub. roku. 

    Dziedziniec ratusza został też zadaszony. Okazuje się jednak, że to nie koniec prac na dziedzińcu. Podjęto decyzję o skuciu tynków ścian ratusza i sąsiednich obiektów. Prace właśnie trwają.

    - Ma to na celu odsłonięcie cegły, z której w XIX wieku był budowany nasz ratusz – mówi „Tematowi” Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. – Po odkryciu ubytki w cegłach zostaną uzupełnione, a całość zostanie oczyszczona metodą piaskowania. Jesteśmy przekonani, że taki wygląd ratusza doda blasku miejskiej budowli. Prace zostaną sfinansowane z tegorocznego budżetu miasta. 

    Inne zdanie w tej kwestii ma Miejski Konserwator Zabytków Paweł Połom.     

     - Decyzja jest taka, żeby te dwie ściany ratusza pokazać w cegle – mówi „Tematowi” P. Połom. – Moja opinia w tej kwestii jest inna, powinniśmy zostawić te ściany w dotychczasowym formie. Natomiast, co podkreślam, decyzję podjął inwestor. 

    - Takie rozwiązanie uwzględniałem już na etapie projektowania zadaszenia dziedzińca ratuszowego. Ten tynk po prostu trzeba skuć, w wielu miejscach jest uszkodzony – argumentuje z kolei architekt miejski Tomasz Wolanin. (sw) 

 

Foto: Temat/T. Wolanin 

Kują ratusz komentarze opinie

 • awax - niezalogowany 2014-01-21 11:04:25

  Zwłaszcza ten klimatyzator na ścianie zewnętrznej od strony parkingu nadaje wyglądu jak "po wybudowaniu"

 • sibiunio - niezalogowany 2014-01-21 01:23:00

  P.S. Mam nadzieje że burmistrzem juz wiecej pan nie zostanie i te pierdo....nie o co by pan zrobił dla Szczecinka pomoc dla bezrobotnych itd.tego mozna było by wymieniać tak dlugo jak--stanie koło urzedu miasta i proszac żebym oddał swój głos na pana tego błedu już nie popełnie wiecej....

 • sibiunio - niezalogowany 2014-01-21 01:15:47

  Ale sie usmiałem ..... powiekszyli w Szczecinku,bo mało miejsca maja w ratuszu,a teraz na powaznie moze wkoncu P.burmistrze zrobi cos z bezrobociem !!!!!!a nie rozbudowac urzad miasta to chyba nie byl problem tego miasta najwazniejszy co?????ludzie nie maja pracy!!!!za co zyc!!!!!po 2 dlaczego czynsze sa w podobnej cenie jak w poznaniu aaa nawet i takie same????!!! Czekam na odpowiedz P.burmistrzu.

 • piotrekpan - niezalogowany 2014-01-20 18:38:30

  Widzę, że kolesiostwo w Szczecinku ma się dobrze, jeżeli konserwator zabytków jeszcze pracuje. http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/szczecinek-konserwator-zabytkow-wywolal-falszywy-alarmu-bombowy/pf96r

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com