:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Kulturalny Szczecinek. Co w najbliższych dniach i na weekend?

Kulturalny Szczecinek. Co w najbliższych dniach?

Nie przegapcie najważniejszych wydarzeń (nie tylko) kulturalnych w Szczecinku. Co, gdzie, za ile i o której. Imprezy na weekend w Szczecinku i kilka najbliższych dni.

 

19.05 Sobota

Tym razem rozpoczniemy w sobotę dwoma bardzo ciekawymi imprezami.  Już 19 maja odbędzie się Międzywojewódzki Turniej Dziewcząt w Akrobatyce Sportowej i Fitness. Podczas Turnieju zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w programie dowolnym w konkurencjach zespołowych. Wystąpią czołowe zawodniczki, reprezentantki Polski oraz Medalistki Mistrzostw Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych już od godziny 10:15 do Sali gimnastycznej przy ul. jasnej.

Jeśli jest jeden z ostatnich weekendów maja, to nie może zabraknąć cyklicznej imprezy cenionej przez mieszkańców Szczecinka. Przed nami ‘Noc Muzeów 2018”. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też w tym roku głównymi atrakcjami, oczywiście oprócz zwiedzania eksponatów, będą te związane z zagadnieniami wojskowymi. W tym roku impreza rozpocznie się już wczesnym popołudniem, bo o godzinie 14: 00 „Grą o Niepodległość”. Kto podejmie próbę dostarczenia telegramu Józefa Piłsudskiego? Kto pokona trzy zabory? Chętne zespoły od 2 do 5 osób organizatorzy zapraszają do zabawy. O godzinie 18:00 nastąpi oficjalne otwarcie spotkania, które potrwa do północy. Będzie można zobaczyć umundurowanie oraz broń z epoki, posłuchać pieśni legionowych a nawet napisać list czy zalakować kopertę tak, jak w 1918r. Szykuje się moc atrakcji, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

20 maja, niedziela

Ciekawym dniem okazuje się być również niedziela 20 maja. Już o godzinie 11: 00 w kinie wolność odbędzie się spotkanie z Henrykiem Kowalczykiem, Ministrem Ochrony Środowiska. Wszystkich, którym nieobojętny jest los miasta, którzy są ciekawi i mają pytania, organizatorzy serdecznie zapraszają już w najbliższą niedzielę. Chwilę później, bo o godzinie 13 planowany jest II szczecinecki Zlot Buldogów. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. ognisko, spacer, gry i zabawy dla dzieci. Odbędzie się też zbiórka funduszy na szczecineckie schronisko. Start imprezy: godzina 13: 00 na wybiegu dla psów przy ul. Kościuszki w Szczecinku.

22 maja, wtorek

Po tak intensywnym weekendzie przed nami równie intensywny wtorek. Już 22 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Horodyńskiego w Szczecinku zaprasza na kolejną edycję „Odjazdowego Bibliotekarza. Wspólny rajd bibliotekarzy i czytelników wyruszy o godzinie 10:00 spod Centrum Konferencyjnego Zamek. Planowany jest wspólny przejazd na Mysią Wyspę oraz wspólne ognisko. Planowane są również konkursy sprawnościowe oraz literackie, jak i inne ciekawie zapowiadające się atrakcje. A o godzinie 18:30 Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku zaprasza wszystkich rodziców do udziału w bezpłatnym seminarium "Ciemna strona Internetu-zagrożenia bagatelizowane", które odbędzie się w kinie Wolność. W trakcie spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z cyberprzemocą i sekstingiem, a także odpowiedzialnością, którą za swoje działania w sieci ponoszą nieletni. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

23 maja, środa

Ostatnią propozycją jest oczywiście film, który możemy zobaczyć w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zawsze we środy o godzinie 18:30 a już 23.05 planowany jest film „The Place”, w reżyserii  Giovano Genovese. Tytuł filmu jest zarazem nazwą baru, w którym rozgrywa się akcja. To tu przychodzą kolejne osoby, by spotkać się z tajemniczym mężczyzną mającym moc spełniania marzeń. Za swoje usługi bohater każe sobie jednak słono płacić. Nie, nie zależy mu na pieniądzach. On woli zapłatę w uczynkach – pragnienia zgłaszających się do niego osób spełnią się tylko po wykonaniu wyznaczonych przez niego zadań. A nie są one banalne. Niewidomemu mężczyźnie chcącemu odzyskać wzrok każe na przykład... zgwałcić kobietę. Zdesperowanemu ojcu proszącemu o uzdrowienie swojego śmiertelnie chorego syna zleca natomiast zabicie dziecka. Obraz składa się z serii rozmów kolejnych postaci z bezimiennym bohaterem. Podglądamy, jak zdesperowani biją się z myślami, jak robią dwa kroki ku realizacji wyznaczonego celu, by potem wahać się i cofnąć o krok. Reżyserowi wszystko to służy, by opowiedzieć o okrucieństwie życia, o cenie i odpowiedzialności za własne, egoistyczne szczęście (nawet jeśli prosi się o cud dla kogoś innego). To wyjątkowa pozycja dla miłośników kina, nad którym trzeba się zastanowić.

Oferta Kina „Wolność”

Jeżeli nie znaleźliście w tych propozycjach nic dla siebie, to pamiętać należy o ofercie szczecineckiego kina „Wolność”. W tym tygodniu będzie można zobaczyć dwie nowości. Pierwsza kierowana do najmłodszych. Reprezentujący dobry poziom film familijny „Piotruś Królik” otwiera przed najmłodszymi świat pełen niespodzianek i ciekawych często śmiesznych, jak i niebezpiecznych zdarzeń. Bardzo ciekawa i zabawna opowieść o zuchwałych przygodach królika, który podjął się walki o gród pana McGregora oraz  serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Przezabawna opowieść pełna barwnych postaci to trafny wybór, aby wybrać się do kina razem z całą rodziną.

Kolejną propozycją dla trochę starszych dzieci ;)  jest Avengers- wojna bez granic. Zbierający bardzo pochlebne recenzje, pełen fantastycznych obrazów film kusi kolejną częścią przygód nieustraszonych Avengersów. Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we Wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać. Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny. No któż nie zna historii Avengersów… Obie propozycje już od 18 do 24 maja. Bilety do nabycia w kasie kina.

 

foto: M. Korkus


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


imprezy szczecinek weekend plan - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się