:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Kulturalny Szczecinek. Kulturalny rozkład jazdy na najbliższe dni

Kulturalny Szczecinek. Kulturalny rozkład jazdy na najbliższe dni

Nadchodzący tydzień zdecydowanie na terenie Szczecinka należeć będzie do Art. Pikniku. Jednak nie będzie to jedyna impreza. Okolice również będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia. Czekają także Dni Bobolic oraz Dni Miasta Połczyn Zdrój. Tam - mnóstwo spotkań otwartych dla wszystkich chętnych.

 

19 lipca (Czwartek)

Czwartek zdecydowanie należeć będzie do Art Pikniku.  To właśnie w ten dzień nastąpi oficjalne rozpoczęcie kolejnej, wyjątkowej edycji spotkań w kręgu kultury wysokiej. Tradycyjnie o 17: 30 nastąpi uroczyste złożenie wieńców przy tablicy upamiętniającej Klub Hi Hat (obecnie Dukat) przy ul. Armii Krajowej 54 by już o 19: 00 swe kroki skierować do klubu Sint Ji a tam? Krzysztof „Kielich” Kieliszkiewicz odkryje przed przybyłymi wszystkie tajniki wystawy fotograficznej „Z Drogi”

20 lipca (piątek)

Ten dzień to cała paleta imprez, koncertów oraz festynów. Jeśli Szczecinek to oczywiście kontynuacja Art. Piknikowych spotkań. Bardzo szerokie grono artystów spróbuje ukazać artyzm poprzez własny pryzmat, Centrum Konferencyjne Zamek zamieni się w prawdziwą galerię sztuki. Już o 16: 30 na dziedzińcu zamkowym obejrzeć będzie można „Steel Sculpture” rzeźby w wykonaniu Sylwestra Chłodzińskiego, pół godziny później, bo już o 17: 00 malarstwo Daniela Pieluchy „Nadrealizm Polski w galerii sztuki „Zamek” i wystawa zbiorowa o godzinie 17: 30 w Sali koncertowej oraz „galeria na pomoście” organizowana przez Klub Fotograficzny „Lumnis”

Od godziny 18: 00 rozpoczną się koncerty oraz pokazy na scenie głównej CK Zamek. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Afromental”

Jeśli na weekend wybieramy się do Połczyna Zdroju, to trzeba pamiętać, że akurat w piątek rozpoczynają się obchody „Dni Miasta” W programie wyjątkowe atrakcje. Całość imprezy rozpoczyna się o godzinie 10: 30 Regatami na zalewie Borkowo by chwilę później spotkać się na Jarmarku Staromiejskim, który będzie trwał kolejne trzy dni a tam? Spektakle, wernisaże koncerty oraz zabawa taneczna. Organizatorzy zapewniają atrakcje na cały dzień dla dużych i małych.

Ostrzegaliśmy, że ten weekend to moc imprez miejskich? Nie inaczej będzie w Bobolicach. Obchody Dni Bobolic już o 18: 00 w auli MGOK przy Placu Zwycięstwa zainauguruje wyjątkowy koncert Chóru „Marlebor” z Doniecka.

Dla wszystkich chętnych przypominamy, że w Szczecinku o godzinie 21: 30 swoje podwoje otwiera dyskoteka miejska. Zagrają DJ Gucciński, DJ Medix oraz The Bag System (UK)

21.07( sobota)

Również w sobotę w ramach obchodów Dni Bobolic odbędzie się XIV Crossowy Wyścig rowerowy o mistrzostwo Gminy Bobolice organizowany przez TKKF „Bicykl” z Bobolic. Start o godzinie 10: 00 z placu rekreacyjnego przy ulicy dworcowej. Na wszystkich chętnych oczekuje zdrowa rywalizacja, dobra zabawa i świetna atmosfera. Jednak Bobolice swoją imprezę rozpoczynają już o godzinie 8: 00 Otwartymi Zawodami Wędkarskimi w Poroście na jeziorze Chlewo Wielkie. Po południu, od godziny 13: 00 rozpocznie się turniej rodzinny „W rodzinie siła”, to na boisku „Orlik 2012” przy ulicy Głowackiego w Bobolicach. Do wieczora oczywiście odbywać się będą liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wspaniałe koncerty a gwiazdą wieczoru będzie zespół „CamaSutra” Od 22: 00 plenerowa dyskoteka. Ciekawostką będzie kino sferyczne, rozstawione dla dzieci i młodzieży od godziny 13:00. Będzie można poznać świat pełen tajemnic, niepowtarzalne widoki z głębin oceanu i przestrzeni kosmicznej.

Połczyn Zdrój, obchody Dni Miasta. Impreza rozpoczyna w sobotę o godzinie 11: 00 Biegiem na dystansie 10 kilometrów. Kolejne atrakcje skierowane są do mieszkańców w każdym wieku. Jarmark Staromiejski przy ulicy grunwaldzkiej oferuje stoiska animacyjne, konkurs na „Strój w stylu Retro”, show z baniek mydlanych. Atrakcją wieczoru będzie spektakl „Graal” oraz UV Show Pulsar. Na zakończenie disco stylu retro- lata 70-80

Nie możemy zapomnieć, że w Szczecinku trwa Art Piknik. Sobota będzie wyjątkowa a to za sprawą drugiego już muralu w piknikowej scenerii.16:30 uroczyste odsłonięcie szczecineckiego muralu w wykonaniu Dariusza Milińskiego. Przypomnijmy, że mieszkańcy mieli możliwość dorzucić swoją cegiełkę do tego dzieła za sprawą zbiorki funduszy na ten cel.  Od godziny 17: 40 na scenie głównej Art. Pikniku wystąpią J&V (UK), James Button Band, Banned Sauce i goście oraz o 21: 00 wyjątkowo głośno zapowiadany Wojciech Karolak Trio.

22 lipca (Niedziela)

Najwcześniej, bo już o godzinie 9: 00 rozpocznie się trzeci dzień imprezy miejskiej w Połczynie zdroju.  Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej potrwa cały dzień a równolegle odbywać się będzie Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej Nr 2. Od 12: 00 nastąpi otwarcie ostatniego dnia Jarmarku Staromiejskiego a w planach oczywiście dobra zabawa przy koncertach, konkursach oraz różnego rodzaju animacjach dla najmłodszych. Zakończenie nastąpi o godzinie 22: 00 kinem na leżakach. Wspólnie można będzie obejrzeć znaną polską komedię „Seksmisja”

W Bobolicach niedziela to ostatni dzień by skorzystać z atrakcji miejskich ramach „Dni Bobolic” Niedzielę o godzinie 10: 00 rozpoczynają Wojewódzkie Zawody Strzeleckie z KBKS i pistoletu. O godzinie 16: 00 rozpocznie się XXI Turniej Piłki Nożnej Bobolice CUP 2018r.Przez cały dzień na mieszkańców oraz przybyłych gości oczekiwać będą dodatkowe atrakcje w tym wesołe miasteczko, dmuchawce oraz wiele, wiele więcej, jak informują organizatorzy.

Niedzielę w Szczecinku kulturalnie rozpoczniemy o godzinie 14: 00 Galerią na Wodzie w wykonaniu Igora Morskiego, „Wild Land” b pod taka nazwą będziemy mogli podziwiać grafiki autora rozstawione będą na pomoście przy CK Zamek. W Art. Wiosce na Ślusarni przy ul. Piłsudskiego 5 od godziny 15: 00 kolejne wyjątkowo kulturalne atrakcje. Tomi i Damian Show to wyjątkowej jakości spektakl kierowany do dzieci, lecz każdy, kto uczestniczył w ubiegłym roku w Art. Piknikowych spektaklach wie, że ci troszkę starsi również znajdą tu cos dla siebie. Po 16: 30 warsztaty cyrkowe. W tym dniu na przybyłych oczekiwać będą koncerty m.in. Ten Bag System, Danger, Przemek Knopik oraz oczywiście Jam Session United. Atrakcja dla każdego będzie wielki pokaz baniek mydlanych w tym bańkowy rekord.  Szczegóły oczywiście u organizatora na stronie www.Artpiknik.pl w którego imieniu serdecznie zapraszamy.

Ostrzegaliśmy, ze czeka nas wyjątkowo intensywny weekend? Przy takim natężeniu atrakcji nie możemy zapomnieć o szczecineckim kinie, a kino w nadchodzącym tygodniu to kontynuacja „Iniemamocni 2” oraz 112 minut łez i uśmiechów. Wszystko za sprawą bardzo sympatycznej komedii romantycznej, jaka w dniach 20-26 lipca zagości w szczecineckim kinie. "I że ci nie odpuszczę" - komedia romantyczna nie do zapomnienia! Kate to samotna matka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę. Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza. Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w „prawdziwe życie” budowlańca z trójką dzieci. Sytuacja szybko wymyka się jej spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się, jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi. 

Zapraszamy również do wysłuchania audycji „Kulturalny Szczecinek” zawsze w czwartki i piątki od godziny 14:00  w Radiu Szczecinek www.szczecinek.com/radio 


art piknik szczecinek dni miasta połczyn zdrój bobolice - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-19 22:07:50

    A co z "DISKO POLO" ? Może lepiej wydawać kasę na diabłów śpiewających. Szczecinek już przestał być atrakcją , chyba że ktoś za atrakcje uznaje dymiące kominy fabryki widoczne z daleka.

  • gość 2018-07-20 12:42:59

    Disco Polo umarło ......A kto umarł ten nie żyje ......

Dodajesz jako: Zaloguj się