:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kupiła synkowi kocyk. Haker ukradł jej wszystkie oszczędności!

Kupiła synkowi kocyk. Haker ukradł jej wszystkie oszczędności!

Kilka dni po internetowych zakupach straciła oszczędności, odkładane skrupulatnie od kilku miesięcy. Z rachunku bankowego mieszkanki Szczecinka „wyparowały” pieniądze. Co na to bank? Czy uda się je w ogóle odzyskać? Jakie mechanizmy wykorzystali złodzieje? W tej sprawie jest obecnie więcej pytań, niż odpowiedzi. Pewne jest jedno - rachunek bankowy małżeństwa świeci pustkami.


Pani Ania to niespełna czterdziestoletnia mieszkanka Szczecinka. Ma niewielkie mieszkanie na jednym z miejskich osiedli, samochód klasy średniej, a w domu - męża i dwóch synów. Młodszy z chłopców pojawił się na świecie całkiem niedawno. Energiczny i ciekawski blondynek poznaje właśnie świat wszystkimi zmysłami i to właśnie dla niego pani Ania postanowiła zakupić matę edukacyjną. Zwyczajną, niedrogą i dostępną wszędzie.
Oferta sprzedaży takiego właśnie, z pozoru niewinnego przedmiotu, znaleziona na jednym z portali ogłoszeniowych przykuła uwagę naszej bohaterki. Sytuacja dość szybko i niespodziewanie przerodziła się w falę problemów, nerwów i zmartwień. 
Po sfinalizowaniu transakcji i zapłaceniu za towar z konta pani Ani zniknęły bowiem oszczędności, jakie od kilkunastu miesięcy na nim gromadziła. Złodziej dosłownie „wyczyścił” konto pani Ani!
- To była transakcja, jakich wcześniej wykonywałam wiele - opowiada nasza bohaterka. 
- Po dokonaniu zakupu otrzymałam maila, a w nim szczegółową instrukcję jak zapłacić za towar. Nie było w niej absolutnie nic, co wydało mi się podejrzane. Transakcja, jak wszystkie wcześniejsze.
- W otrzymanej wiadomości znajdował się link, który prowadził na stronę mojego banku. Zalogowałam się, korzystając z hasła, a transakcja dodatkowo potwierdzana była kodem, przysłanym na mój telefon komórkowy. Niestety, właśnie ten kod stał się powodem całych dalszych problemów. Okazało się, że nie posłużył on do potwierdzenia przelewu za realizowany zakup. Oszuści „ukryli” prawdziwe znaczenie potwierdzanej nim operacji.
- Skutek jest taki, że pieniądze straciłam. Nie wiem, czy uda się je w ogóle odzyskać. Do tego masa nerwów, łez i co gorsze - kolejnych wydatków, m.in. na pomoc prawną, bo po odpowiedzi banku jestem przekonana, że przyjdzie mi walczyć o zwrot tych pieniędzy w sądzie. Złodzieja oczywiście usiłują namierzyć funkcjonariusze policji. Sprawą zajął się także prokurator.
Udało się nam dotrzeć do chcącego zachować anonimowość specjalisty, zajmującego się na co dzień podobnymi przypadkami: - To, co przydarzyło się pani Ani, to niemal klasyczny przypadek „phishingu”, czyli wyłudzenia z wykorzystaniem Internetu i oczywiście fałszywych informacji, przygotowanych tak, by wprowadzić w błąd osobę dokonującą transakcji.          
Z przykrością stwierdzamy nie tylko wzrost ilości takich spraw, ale także - coraz bardziej wyrafinowane metody działania oszustów.
- Bohaterka po odczytaniu wiadomości mailowej postanowiła dokonać płatności, korzystając z zawartego w niej odnośnika, umieszczonego przez nieuczciwego sprzedawcę. W efekcie - faktycznie zalogowała się na swoje konto i potwierdziła operację kodem z wiadomości SMS. Nie była to jednak operacja potwierdzająca przelew za towar, a opcja o której dziś jeszcze stosunkowo mało informuje się użytkowników rachunków bankowych. Złodziej wykorzystał opcję tzw.  „zaufanego odbiorcy”.

Opisane zdarzenie to klasyczny atak phishingowy, czyli podmieniony widok strony banku, potwierdzenie transakcji poprzez logowanie do konta, potwierdzenie transakcji poprzez kod w wiadomości SMS. Zalecamy ostrożność i przezorność w postaci oprogramowania antywirusowego, w szczególności gdy korzystamy z zakupów i bankowości.

Zbliżają się święta tym samym szał zakupowy, dlatego wzrost świadomości zagrożeń wśród użytkowników jest niezbędny tak samo jak oprogramowanie zabezpieczające nasz komputer czy też smartfon - mówi Robert Dziemianko z G DATA Software. 

Jak się chronić?

1. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania w sieci, tak jak na drodze.

2. NIE KLIKAJ w żadne linki w mailach od nieznanych nadawców, a już w szczególności dotyczących jakikolwiek płatności.

3. Zainstaluj program antywirusowy na pokładzie - moduł antiphishing mógł zablokować wyłudzającą stronę www już na samym początku ataku.


Więcej zasad bezpiecznej bankowości i korzystania z sieci można znaleźć na klikajbezpiecznie.pl.


Złodziej, który trafił na taką listę „zaufanych odbiorców” musi już tylko zalogować się ponownie na konto niczego niespodziewającej się ofiary i... przelać pieniądze do siebie. Chwilę później rozpływają się, prawdopodobnie zamienione w tzw. Bitcoiny, czyli wirtualną walutę, którą można za chwilę ponownie zamienić na bardzo realne pieniądze w dowolnym kraju na świecie.
- Brzmi wyjątkowo, ale w rzeczywistości to opcja, pozwalająca każdemu właścicielowi rachunku bankowego stworzyć listę odbiorców, na rachunki których np. często dokonujemy przelewów lub płatności. Jest jednak haczyk, który tłumaczy wszystko. Dodanie takiego odbiorcy i potwierdzenie tej operacji kodem zabezpieczającym pozwala na dużo szybsze i wygodniejsze realizowanie przelewów. Operator bankowy nie wymaga także potwierdzania takich płatności dodatkowym kodem, który gwarantuje przecież bezpieczeństwo. Ułatwienie staje się więc prawdziwym zagrożeniem.
Tylko w ubiegłym miesiącu szczecinecka Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowania w także w dwunastu innych sprawach wyłudzeń internetowych. W odniesieniu do ubiegłego roku widać już spory wzrost ilości podobnych spraw. 
To stały trend, utrzymujący się już od 7-8 lat. Okazuje się, iż na z każdym rokiem przybywa około 20% takich ataków i oczywiście - stojących za nimi oszustów.                         

Reklama

haker phishing szczecinek kradzież - komentarze opinie

 • gość 2017-11-13 18:09:19

  Gdybyśmy mieli rynek klienta, a nie banków i banki za coś takiego musiałyby odpowiadać (w końcu to one powinny profesjonalnie dbać o bezpieczeństwo transakcji i pieniędzy klienta, skoro oferują elektroniczny dostęp do konta a klient jako nieprofesjonalista nie musi wiedzieć co to phishing) i organy państwa byłyby skuteczne i wydolne to nie byłoby problemu. Ale żyjemy w Polsce: postępowanie umorzą na etapie prokuratury, lub sprawa ugrząźnie na lata w sądzie , bank rozłoży ręce, że to niby nie jego wina, pani nie odzyska pieniędzy, a oszuści będą dalej grasowali. Witajcie w Polsce, państwie teoretycznym, gdzie prokuratura, sąd i prawo jest dla banków, i oszustów a nie dla zwykłych ludzi (konsumentów)

 • gość 2017-11-13 18:32:07

  Jak dla mnie, to pieniądze nie zostały skradzione Pani, tylko bankowi. Bank ich nie zabezpieczył należycie. A jeszcze teraz Panią dręczy i obciąża winą. Bank powinien Pani skradzione pieniądze zwrócić i jeszcze zapłacić odszkodowanie za Pani dyskomfort.

 • gość 2017-11-13 23:39:43

  Podstawowa sprawa - Pani skorzystała z linku do fałszywej strony banku umieszczonego w mailu. NIGDY się tego nie robi i bank spokojnie wygra tą sprawę. A tak na marginesie, to wystarczy iść do normalnego sklepu i taki kocyk kupić, ale Pani się wydawało, że chwyciła diabła za rogi i zrobi super interes, bo sklepy internetowe rozdają towar za darmo. Nie ma nic za darmo, a chytry dwa razy traci

 • gość 2017-11-14 09:56:17

  Bank jako profesjonalista powinien zdawać sobie sprawę, że istnieje zjawisko wyłudzania danych i powinien zabezpieczyć swoich klientów przed zagrożeniami w sieci tworząc taki system dla klientów, który uniemożliwia takie oszustwa, zwłaszcza, że to jest częste zjawisko. Klientka jako konsumentka nie musi znać się na komputerach, wirusach i oszustwach komputerowych i może nie wiedzieć o tym, czy klikać na link czy nie. W cywilizowanym kraju bank w ramach dobrej praktyki i swego dobrego wizerunku powinien uznać reklamację. Ale jak w Polsce jest taka świadomość jak gościu powyżej - wielki mądrala pseudoprofesjonalista przywalający się do zwykłych ludzi nazywający ich chytrusami i pouczający o linkach, to żyjemy tam gdzie żyjemy - w kraju - raju dla oszustów i złodziei.

 • gość 2017-11-14 12:02:05

  z fałszywej strony nie można dokonać przelewu. Jak również autoryzacja przychodząca sms musi być do rzeczywistej transakcji bankowej. Jak dla mnie to jest ewidentna dziura w systemie bankowym i logice potwierdzania przelewu.

 • gość 2017-11-14 12:02:45

  rozumiem, że jak spuszczą mi paliwo z baku (a ja wyślę na prośbę "kupca" fotkę deski rozdzielczej z przebiegiem i poziomem paliwa), to odpowiedzialność ponosi producent pojazdu? ;D rozumiem, że jak ktoś mnie poprosi, abym pokazał mu zawartość portfela, a ja to zrobię, a po chwili ona zniknie, to winny jest sprzedawca portfela z którego pieniądze mogły wypaść? pewnie wypadły, skoro ich nie ma ;) za własną głupotę się płaci, a o phishingu przeczytać można wszędzie. ignorancja nie zwalnia z odpowiedzialności

 • gość 2017-11-14 14:22:07

  Do "gościa" powyżej. Drogi Panie, w każdym regulaminie konta internetowego jest wyraźnie napisane co wolno, a czego nie. Dodatkowo banki rozsyłają maile z ostrzeżeniami. Oczywiście nikt tego nie czyta, bo uważamy, że wszystko wiemy najlepiej. Nieznajomość prawa nie chroni i nie ma tu żadnego wytłumaczenia, a jeżeli chodzi o stworzenie takich zabezpieczeń by takie sytuacje się nie zdarzały, to każde zabezpieczenie jest nic nie warte gdy klienci robią takie za przeproszeniem "głupoty". Na koniec podtrzymuję swoje zdanie co do sposobu zakupów. Wystarczy pójść do sklepu stacjonarnego i dokonać zakupu bez żadnego ryzyka, ale jeżeli idzie się do sklepu by obejrzeć towar, pomacać, powąchać, a potem iść do domu i zamówić towar przez internet, bo jest tam parę złotych taniej, to potem mamy takie efekty. A już tak na koniec, to żyjemy w kraju naiwniaków, których bezlitośnie wykorzystują oszuści

 • gość 2017-11-14 18:38:21

  pseudo prawnik i kauzyperda się znalazł... skoro najważniejszym zadaniem banku jest strzeżenie naszych pieniędzy to bank powinien to robić tak, żeby zapewnić im bezpieczeństwo, a nie chować się za mały druczek pogmatwane klauzule... takie działanie podważa zaufanie do systemu bankowego. Największym naiwniakiem jesteś mądrzący się gościu ty, bo jeszcze usprawiedliwiasz te słabe banki i oszustów.

 • gość 2017-11-14 18:40:53

  Bank rozsyła ostrzeżenia i co z tego? Pieniądze ukradziono z banku, a nie z mojego domu, czy portfela. Oczywiście, można obwiniać obywatela, za nie należyte zabezpieczenia swoich danych dostępowych. Ale obywatel się nie zna na zabezpieczeniach. To bank jest fachowcem i to on został okradziony. Przecież ty tych pieniędzy nie wziąłeś. Oczywiście w mentalności Polaka system wypracował odpowiedzialność np za skradziony samochód, bo zostawiłeś kluczyk w stacyjce. Ba, nawet dokumentów w samochodzie nie możesz zostawić. BO TO TY BĘDZIESZ WINNY!!! ŻE KTOŚ CIĘ OKRADŁ. I tak obywatel jest zawsze winny, na kolanach, od urzędu od urzędu.

 • gość 2017-11-14 19:43:23

  W pełni się zgadzam z gościem poruszającym kwestię tego, że jak zostawiłeś dokumenty w aucie to Twoja wina i nie ma ubezpieczenia to rżnięcie głupa i oszustwo ubezpieczyciela. Niby jak papierowy dowód rejestracyjny w schowku pomaga ukraść samochód? Kompletny absurd!!No ale jak jest przyzwolenie mądrali, co widać po forum i jeszcze głupek popiera rżnięcie zwykłych ludzi to co dziwnego, że mamy takie banki, urzędy, czy ubezpieczycieli, którym pozwala się na to i kraj jest dla oszustów rajem.

 • gość 2017-11-14 20:12:05

  W pełni się zgadzam z gościem poruszającym kwestię tego, że jak zostawiłeś dokumenty w aucie to Twoja wina i nie ma ubezpieczenia to rżnięcie głupa i oszustwo ubezpieczyciela. Niby jak papierowy dowód rejestracyjny w schowku pomaga ukraść samochód? Kompletny absurd!!No ale jak jest przyzwolenie mądrali, co widać po forum i jeszcze głupek popiera rżnięcie zwykłych ludzi to co dziwnego, że mamy takie banki, urzędy, czy ubezpieczycieli, którym pozwala się na to i kraj jest dla oszustów rajem.

 • gość 2017-11-15 00:00:36

  "Pieniądze ukradziono z banku a nie z mojego domu" No super wytłumaczenie. Co z tego, że pieniądze leżą bezpiecznie zamknięte w banku, skoro Ty masz do tego banku klucz i ten klucz dałeś złodziejowi do ręki, a potem lamentujesz" ola boga, okradli mnie"

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 11:02:41

  Skoro banki nie potrafią zabezpieczyc pieniędzy za które odpowiadają to Pani powinna dostac zwrot od banku . Szok pieniądze biora jak chcesz zlikwidować lokate to musisz sie tlumaczayc przed kierownikiem banku ja tak mialem

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 11:03:49

  Podac nazwe banku bedzie darmowa reklama

 • gość 2017-11-16 08:47:55

  To w końcu otrzymała ten kocyk czy nie?

 • Ninja - niezalogowany 2017-11-18 21:20:31

  Eksperci psia mać się odezwali. Kazdego z Was którzy tu piszecie można skroić z kasy i nie ludzcie sie ze tokeny , 2 składnikowe uwierzytelnianie, kody i trudne hasła was zabezpieczają. ARP poison na poziomie ISP pewnie znacie i wiecie o czym piszę? ;(

 • gość 2018-01-01 03:49:07

  Ninja masz racje że nie da się ochronić puki ludzie są naiwni,ale jak przedmówcy pisali...(nie wszystko czytałem "normalni"nie mają szans się połapać) za transakcję powinny odpowiadać BANKI!!!!bo to one mają zabezpieczenie klientów w dup.. A z drugiej strony haker kiedyś to był jak kur...a punk czy Yanosik a teraz na łamaniu kodów karmią się ku..wy i złodzieje.....Zwracam się do was pier...ne pajace spróbujcie mi odebrać "cukierka" bo ku...a haker to haker koniec końca pomaga zającom czasami ujawniając kody korporacji które i tak mają za dużo a ludzi za śmieci a nie kur...okrada dzieci z kocyka czy biedakom czyści kąta.......żenada piszę z nie krytego Ip lizak jest na pulpicie....co do prawdziwych informatyków" undergrund" Pomóżcie mi obronić cukierek....sam się wychowałem w lesie ale nie lubię śmieci może nie podolę ale mam nadzieję że zasrańce żerujące na ludzkiej niewiedzy i wywalonej dupie banków i korporacji choć spróbują. Więc "Dziadki" odpalajcie basiki i linuxy zróbmy w kupię znowu coś dobrego dla zająców aby haker nie kojarzył się z kur..ą tylko z Yanosikiem

 • yozef 2018-01-01 04:24:43

  gość 2017-11-13 23:39:43 Podstawowa sprawa - Pani skorzystała z linku do fałszywej strony banku umieszczonego w mailu. NIGDY się tego nie robi i bank spokojnie wygra tą sprawę. A tak na marginesie, to wystarczy iść do normalnego sklepu i taki kocyk kupić, ale Pani się wydawało, że chwyciła diabła za rogi i zrobi super interes, bo sklepy internetowe rozdają towar za darmo. Nie ma nic za darmo, a chytry dwa razy traci Panie Gość chyba pan pracujesz w banku i mieszkasz w wielkim mieście pośród center handlowych zwykli ludzie czasem mają w zasięgu spożywczak kościół i czasem bar na rogó.A jak sam nigdy nie kliknąłeś ładnie wyglądajacego linka w sklepowej czy bankowej oprawie to da sobie jaja ogolić

 • yozef 2018-01-01 04:58:09

  cytat:gość 2017-11-14 12:02:45 rozumiem, że jak spuszczą mi paliwo z baku (a ja wyślę na prośbę "kupca" fotkę deski rozdzielczej z przebiegiem i poziomem paliwa), to odpowiedzialność ponosi producent pojazdu? ;D rozumiem, że jak ktoś mnie poprosi, abym pokazał mu zawartość portfela, a ja to zrobię, a po chwili ona zniknie, to winny jest sprzedawca portfela z którego pieniądze mogły wypaść? pewnie wypadły, skoro ich nie ma ;) za własną głupotę się płaci, a o phishingu przeczytać można wszędzie. ignorancja nie zwalnia z odpowiedzialności Drogi Panie wysyłając tu czy gdziekolwiek indziej dałeś ślad swojego IP chyba że korzystasz z serwera proxy który utrudnia namiar IP (mimo że jako naiwniak z których się śmiejesz)myślisz że wiesz o czym mowa...pisałeś pewno z lapa lub pc-eta podłączonego do domowej sieci i w tym samym wifi podłączasz tela którym płacisz w sklepie i w necie płacisz kompęm za prąd czy wodę bo Ci się nie chcę iść na pocztę........WIĘC GDYBYM!!!!!!się dalej bawił w Żarty to celowo bym takiemu laikowi na złość zamnroził konta ubezpieczenia i wykasował pesel na parę dni(no i od jakiegoś mandatu też bym się nie oparł wystawić..np. za obnażanie się w miejscu publicznym w czasie kiedy byłeś w podróży służbowej lub tym podobne.....i całkiem przypadkiem doszedł by na ręce Twojej Małżonki czy Mamy) Nikt nie zna czasu ani godziny ....ale takie łajzy co okradają ludzi z ciężko i uczciwie zarobionych pieniedzy sam będę hackował bo to są dla mnie k...wy bo nawet złodziej ma jakieś zasady....a prawdziwy haker celowo i dla siebie pokazuje dziury w systemach żerujących na niewiedzy swoich klientów których mają w dupie bo 90% nie rozumie "drobnego druczku" Pozdro.Weteran

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Energa Oświetlenie zatrudni -

Wymagania: • wykształcenia wyższego / średniego technicznego (preferowane kierunki: elektrotechnika, elektroenergetyka) • umiejętność zarządzania..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"