:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze B. dobre
Kupiła synkowi kocyk. Haker ukradł jej wszystkie oszczędności!
Temat Szczecinecki 13/11/2017 15:03

Kilka dni po internetowych zakupach straciła oszczędności, odkładane skrupulatnie od kilku miesięcy. Z rachunku bankowego mieszkanki Szczecinka „wyparowały” pieniądze. Co na to bank? Czy uda się je w ogóle odzyskać? Jakie mechanizmy wykorzystali złodzieje? W tej sprawie jest obecnie więcej pytań, niż odpowiedzi. Pewne jest jedno - rachunek bankowy małżeństwa świeci pustkami.


Pani Ania to niespełna czterdziestoletnia mieszkanka Szczecinka. Ma niewielkie mieszkanie na jednym z miejskich osiedli, samochód klasy średniej, a w domu - męża i dwóch synów. Młodszy z chłopców pojawił się na świecie całkiem niedawno. Energiczny i ciekawski blondynek poznaje właśnie świat wszystkimi zmysłami i to właśnie dla niego pani Ania postanowiła zakupić matę edukacyjną. Zwyczajną, niedrogą i dostępną wszędzie.
Oferta sprzedaży takiego właśnie, z pozoru niewinnego przedmiotu, znaleziona na jednym z portali ogłoszeniowych przykuła uwagę naszej bohaterki. Sytuacja dość szybko i niespodziewanie przerodziła się w falę problemów, nerwów i zmartwień. 
Po sfinalizowaniu transakcji i zapłaceniu za towar z konta pani Ani zniknęły bowiem oszczędności, jakie od kilkunastu miesięcy na nim gromadziła. Złodziej dosłownie „wyczyścił” konto pani Ani!
- To była transakcja, jakich wcześniej wykonywałam wiele - opowiada nasza bohaterka. 
- Po dokonaniu zakupu otrzymałam maila, a w nim szczegółową instrukcję jak zapłacić za towar. Nie było w niej absolutnie nic, co wydało mi się podejrzane. Transakcja, jak wszystkie wcześniejsze.
- W otrzymanej wiadomości znajdował się link, który prowadził na stronę mojego banku. Zalogowałam się, korzystając z hasła, a transakcja dodatkowo potwierdzana była kodem, przysłanym na mój telefon komórkowy. Niestety, właśnie ten kod stał się powodem całych dalszych problemów. Okazało się, że nie posłużył on do potwierdzenia przelewu za realizowany zakup. Oszuści „ukryli” prawdziwe znaczenie potwierdzanej nim operacji.
- Skutek jest taki, że pieniądze straciłam. Nie wiem, czy uda się je w ogóle odzyskać. Do tego masa nerwów, łez i co gorsze - kolejnych wydatków, m.in. na pomoc prawną, bo po odpowiedzi banku jestem przekonana, że przyjdzie mi walczyć o zwrot tych pieniędzy w sądzie. Złodzieja oczywiście usiłują namierzyć funkcjonariusze policji. Sprawą zajął się także prokurator.
Udało się nam dotrzeć do chcącego zachować anonimowość specjalisty, zajmującego się na co dzień podobnymi przypadkami: - To, co przydarzyło się pani Ani, to niemal klasyczny przypadek „phishingu”, czyli wyłudzenia z wykorzystaniem Internetu i oczywiście fałszywych informacji, przygotowanych tak, by wprowadzić w błąd osobę dokonującą transakcji.          
Z przykrością stwierdzamy nie tylko wzrost ilości takich spraw, ale także - coraz bardziej wyrafinowane metody działania oszustów.
- Bohaterka po odczytaniu wiadomości mailowej postanowiła dokonać płatności, korzystając z zawartego w niej odnośnika, umieszczonego przez nieuczciwego sprzedawcę. W efekcie - faktycznie zalogowała się na swoje konto i potwierdziła operację kodem z wiadomości SMS. Nie była to jednak operacja potwierdzająca przelew za towar, a opcja o której dziś jeszcze stosunkowo mało informuje się użytkowników rachunków bankowych. Złodziej wykorzystał opcję tzw.  „zaufanego odbiorcy”.

Opisane zdarzenie to klasyczny atak phishingowy, czyli podmieniony widok strony banku, potwierdzenie transakcji poprzez logowanie do konta, potwierdzenie transakcji poprzez kod w wiadomości SMS. Zalecamy ostrożność i przezorność w postaci oprogramowania antywirusowego, w szczególności gdy korzystamy z zakupów i bankowości.

Zbliżają się święta tym samym szał zakupowy, dlatego wzrost świadomości zagrożeń wśród użytkowników jest niezbędny tak samo jak oprogramowanie zabezpieczające nasz komputer czy też smartfon - mówi Robert Dziemianko z G DATA Software. 

Jak się chronić?

1. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania w sieci, tak jak na drodze.

2. NIE KLIKAJ w żadne linki w mailach od nieznanych nadawców, a już w szczególności dotyczących jakikolwiek płatności.

3. Zainstaluj program antywirusowy na pokładzie - moduł antiphishing mógł zablokować wyłudzającą stronę www już na samym początku ataku.


Więcej zasad bezpiecznej bankowości i korzystania z sieci można znaleźć na klikajbezpiecznie.pl.


Złodziej, który trafił na taką listę „zaufanych odbiorców” musi już tylko zalogować się ponownie na konto niczego niespodziewającej się ofiary i... przelać pieniądze do siebie. Chwilę później rozpływają się, prawdopodobnie zamienione w tzw. Bitcoiny, czyli wirtualną walutę, którą można za chwilę ponownie zamienić na bardzo realne pieniądze w dowolnym kraju na świecie.
- Brzmi wyjątkowo, ale w rzeczywistości to opcja, pozwalająca każdemu właścicielowi rachunku bankowego stworzyć listę odbiorców, na rachunki których np. często dokonujemy przelewów lub płatności. Jest jednak haczyk, który tłumaczy wszystko. Dodanie takiego odbiorcy i potwierdzenie tej operacji kodem zabezpieczającym pozwala na dużo szybsze i wygodniejsze realizowanie przelewów. Operator bankowy nie wymaga także potwierdzania takich płatności dodatkowym kodem, który gwarantuje przecież bezpieczeństwo. Ułatwienie staje się więc prawdziwym zagrożeniem.
Tylko w ubiegłym miesiącu szczecinecka Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowania w także w dwunastu innych sprawach wyłudzeń internetowych. W odniesieniu do ubiegłego roku widać już spory wzrost ilości podobnych spraw. 
To stały trend, utrzymujący się już od 7-8 lat. Okazuje się, iż na z każdym rokiem przybywa około 20% takich ataków i oczywiście - stojących za nimi oszustów.                         

Reklama

haker phishing szczecinek kradzież - komentarze opinie

 • gość 2017-11-13 18:09:19

  Gdybyśmy mieli rynek klienta, a nie banków i banki za coś takiego musiałyby odpowiadać (w końcu to one powinny profesjonalnie dbać o bezpieczeństwo transakcji i pieniędzy klienta, skoro oferują elektroniczny dostęp do konta a klient jako nieprofesjonalista nie musi wiedzieć co to phishing) i organy państwa byłyby skuteczne i wydolne to nie byłoby problemu. Ale żyjemy w Polsce: postępowanie umorzą na etapie prokuratury, lub sprawa ugrząźnie na lata w sądzie , bank rozłoży ręce, że to niby nie jego wina, pani nie odzyska pieniędzy, a oszuści będą dalej grasowali. Witajcie w Polsce, państwie teoretycznym, gdzie prokuratura, sąd i prawo jest dla banków, i oszustów a nie dla zwykłych ludzi (konsumentów)

 • gość 2017-11-13 18:32:07

  Jak dla mnie, to pieniądze nie zostały skradzione Pani, tylko bankowi. Bank ich nie zabezpieczył należycie. A jeszcze teraz Panią dręczy i obciąża winą.
  Bank powinien Pani skradzione pieniądze zwrócić i jeszcze zapłacić odszkodowanie za Pani dyskomfort.

 • gość 2017-11-13 23:39:43

  Podstawowa sprawa - Pani skorzystała z linku do fałszywej strony banku umieszczonego w mailu. NIGDY się tego nie robi i bank spokojnie wygra tą sprawę. A tak na marginesie, to wystarczy iść do normalnego sklepu i taki kocyk kupić, ale Pani się wydawało, że chwyciła diabła za rogi i zrobi super interes, bo sklepy internetowe rozdają towar za darmo. Nie ma nic za darmo, a chytry dwa razy traci

 • gość 2017-11-14 09:56:17


  Bank jako profesjonalista powinien zdawać sobie sprawę, że istnieje zjawisko wyłudzania danych i powinien zabezpieczyć swoich klientów przed zagrożeniami w sieci tworząc taki system dla klientów, który uniemożliwia takie oszustwa, zwłaszcza, że to jest częste zjawisko. Klientka jako konsumentka nie musi znać się na komputerach, wirusach i oszustwach komputerowych i może nie wiedzieć o tym, czy klikać na link czy nie. W cywilizowanym kraju bank w ramach dobrej praktyki i swego dobrego wizerunku powinien uznać reklamację. Ale jak w Polsce jest taka świadomość jak gościu powyżej - wielki mądrala pseudoprofesjonalista przywalający się do zwykłych ludzi nazywający ich chytrusami i pouczający o linkach, to żyjemy tam gdzie żyjemy - w kraju - raju dla oszustów i złodziei.


 • gość 2017-11-14 12:02:05


  z fałszywej strony nie można dokonać przelewu. Jak również autoryzacja przychodząca sms musi być do rzeczywistej transakcji bankowej. Jak dla mnie to jest ewidentna dziura w systemie bankowym i logice potwierdzania przelewu.


 • gość 2017-11-14 12:02:45


  rozumiem, że jak spuszczą mi paliwo z baku (a ja wyślę na prośbę "kupca" fotkę deski rozdzielczej z przebiegiem i poziomem paliwa), to odpowiedzialność ponosi producent pojazdu? ;D rozumiem, że jak ktoś mnie poprosi, abym pokazał mu zawartość portfela, a ja to zrobię, a po chwili ona zniknie, to winny jest sprzedawca portfela z którego pieniądze mogły wypaść? pewnie wypadły, skoro ich nie ma ;) za własną głupotę się płaci, a o phishingu przeczytać można wszędzie. ignorancja nie zwalnia z odpowiedzialności


 • gość 2017-11-14 14:22:07

  Do "gościa" powyżej. Drogi Panie, w każdym regulaminie konta internetowego jest wyraźnie napisane co wolno, a czego nie. Dodatkowo banki rozsyłają maile z ostrzeżeniami. Oczywiście nikt tego nie czyta, bo uważamy, że wszystko wiemy najlepiej. Nieznajomość prawa nie chroni i nie ma tu żadnego wytłumaczenia, a jeżeli chodzi o stworzenie takich zabezpieczeń by takie sytuacje się nie zdarzały, to każde zabezpieczenie jest nic nie warte gdy klienci robią takie za przeproszeniem "głupoty". Na koniec podtrzymuję swoje zdanie co do sposobu zakupów. Wystarczy pójść do sklepu stacjonarnego i dokonać zakupu bez żadnego ryzyka, ale jeżeli idzie się do sklepu by obejrzeć towar, pomacać, powąchać, a potem iść do domu i zamówić towar przez internet, bo jest tam parę złotych taniej, to potem mamy takie efekty. A już tak na koniec, to żyjemy w kraju naiwniaków, których bezlitośnie wykorzystują oszuści

 • gość 2017-11-14 18:38:21

  pseudo prawnik i kauzyperda się znalazł... skoro najważniejszym zadaniem banku jest strzeżenie naszych pieniędzy to bank powinien to robić tak, żeby zapewnić im bezpieczeństwo, a nie chować się za mały druczek pogmatwane klauzule... takie działanie podważa zaufanie do systemu bankowego. Największym naiwniakiem jesteś mądrzący się gościu ty, bo jeszcze usprawiedliwiasz te słabe banki i oszustów.

 • gość 2017-11-14 18:40:53

  Bank rozsyła ostrzeżenia i co z tego? Pieniądze ukradziono z banku, a nie z mojego domu, czy portfela. Oczywiście, można obwiniać obywatela, za nie należyte zabezpieczenia swoich danych dostępowych. Ale obywatel się nie zna na zabezpieczeniach. To bank jest fachowcem i to on został okradziony. Przecież ty tych pieniędzy nie wziąłeś.
  Oczywiście w mentalności Polaka system wypracował odpowiedzialność np za skradziony samochód, bo zostawiłeś kluczyk w stacyjce. Ba, nawet dokumentów w samochodzie nie możesz zostawić. BO TO TY BĘDZIESZ WINNY!!! ŻE KTOŚ CIĘ OKRADŁ.
  I tak obywatel jest zawsze winny, na kolanach, od urzędu od urzędu.

 • gość 2017-11-14 19:43:23

  W pełni się zgadzam z gościem poruszającym kwestię tego, że jak zostawiłeś dokumenty w aucie to Twoja wina i nie ma ubezpieczenia to rżnięcie głupa i oszustwo ubezpieczyciela. Niby jak papierowy dowód rejestracyjny w schowku pomaga ukraść samochód? Kompletny absurd!!No ale jak jest przyzwolenie mądrali, co widać po forum i jeszcze głupek popiera rżnięcie zwykłych ludzi to co dziwnego, że mamy takie banki, urzędy, czy ubezpieczycieli, którym pozwala się na to i kraj jest dla oszustów rajem.

 • gość 2017-11-14 20:12:05

  W pełni się zgadzam z gościem poruszającym kwestię tego, że jak zostawiłeś dokumenty w aucie to Twoja wina i nie ma ubezpieczenia to rżnięcie głupa i oszustwo ubezpieczyciela. Niby jak papierowy dowód rejestracyjny w schowku pomaga ukraść samochód? Kompletny absurd!!No ale jak jest przyzwolenie mądrali, co widać po forum i jeszcze głupek popiera rżnięcie zwykłych ludzi to co dziwnego, że mamy takie banki, urzędy, czy ubezpieczycieli, którym pozwala się na to i kraj jest dla oszustów rajem.

 • gość 2017-11-15 00:00:36

  "Pieniądze ukradziono z banku a nie z mojego domu" No super wytłumaczenie. Co z tego, że pieniądze leżą bezpiecznie zamknięte w banku, skoro Ty masz do tego banku klucz i ten klucz dałeś złodziejowi do ręki, a potem lamentujesz" ola boga, okradli mnie"

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 11:02:41

  Skoro banki nie potrafią zabezpieczyc pieniędzy za które odpowiadają to Pani powinna dostac zwrot od banku . Szok pieniądze biora jak chcesz zlikwidować lokate to musisz sie tlumaczayc przed kierownikiem banku ja tak mialem

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 11:03:49

  Podac nazwe banku bedzie darmowa reklama

 • gość 2017-11-16 08:47:55


  To w końcu otrzymała ten kocyk czy nie?


 • Ninja - niezalogowany 2017-11-18 21:20:31

  Eksperci psia mać się odezwali.
  Kazdego z Was którzy tu piszecie można skroić z kasy i nie ludzcie sie ze tokeny , 2 składnikowe uwierzytelnianie, kody i trudne hasła was zabezpieczają. ARP poison na poziomie ISP pewnie znacie i wiecie o czym piszę? ;(

 • gość 2018-01-01 03:49:07


  Ninja masz racje że nie da się ochronić puki ludzie są naiwni,ale jak przedmówcy pisali...(nie wszystko czytałem "normalni"nie mają szans się połapać) za transakcję powinny odpowiadać BANKI!!!!bo to one mają zabezpieczenie klientów w dup.. A z drugiej strony haker kiedyś to był jak kur...a punk czy Yanosik a teraz na łamaniu kodów karmią się ku..wy i złodzieje.....Zwracam się do was pier...ne pajace spróbujcie mi odebrać "cukierka" bo ku...a haker to haker koniec końca pomaga zającom czasami ujawniając kody korporacji które i tak mają za dużo a ludzi za śmieci a nie kur...okrada dzieci z kocyka czy biedakom czyści kąta.......żenada piszę z nie krytego Ip lizak jest na pulpicie....co do prawdziwych informatyków" undergrund" Pomóżcie mi obronić cukierek....sam się wychowałem w lesie ale nie lubię śmieci może nie podolę ale mam nadzieję że zasrańce żerujące na ludzkiej niewiedzy i wywalonej dupie banków i korporacji choć spróbują. Więc "Dziadki" odpalajcie basiki i linuxy zróbmy w kupię znowu coś dobrego dla zająców aby haker nie kojarzył się z kur..ą tylko z Yanosikiem


 • yozef 2018-01-01 04:24:43


  gość 2017-11-13 23:39:43 Podstawowa sprawa - Pani skorzystała z linku do fałszywej strony banku umieszczonego w mailu. NIGDY się tego nie robi i bank spokojnie wygra tą sprawę. A tak na marginesie, to wystarczy iść do normalnego sklepu i taki kocyk kupić, ale Pani się wydawało, że chwyciła diabła za rogi i zrobi super interes, bo sklepy internetowe rozdają towar za darmo. Nie ma nic za darmo, a chytry dwa razy traci Panie Gość chyba pan pracujesz w banku i mieszkasz w wielkim mieście pośród center handlowych zwykli ludzie czasem mają w zasięgu spożywczak kościół i czasem bar na rogó.A jak sam nigdy nie kliknąłeś ładnie wyglądajacego linka w sklepowej czy bankowej oprawie to da sobie jaja ogolić


 • yozef 2018-01-01 04:58:09


  cytat:gość 2017-11-14 12:02:45 rozumiem, że jak spuszczą mi paliwo z baku (a ja wyślę na prośbę "kupca" fotkę deski rozdzielczej z przebiegiem i poziomem paliwa), to odpowiedzialność ponosi producent pojazdu? ;D rozumiem, że jak ktoś mnie poprosi, abym pokazał mu zawartość portfela, a ja to zrobię, a po chwili ona zniknie, to winny jest sprzedawca portfela z którego pieniądze mogły wypaść? pewnie wypadły, skoro ich nie ma ;) za własną głupotę się płaci, a o phishingu przeczytać można wszędzie. ignorancja nie zwalnia z odpowiedzialności Drogi Panie wysyłając tu czy gdziekolwiek indziej dałeś ślad swojego IP chyba że korzystasz z serwera proxy który utrudnia namiar IP (mimo że jako naiwniak z których się śmiejesz)myślisz że wiesz o czym mowa...pisałeś pewno z lapa lub pc-eta podłączonego do domowej sieci i w tym samym wifi podłączasz tela którym płacisz w sklepie i w necie płacisz kompęm za prąd czy wodę bo Ci się nie chcę iść na pocztę........WIĘC GDYBYM!!!!!!się dalej bawił w Żarty to celowo bym takiemu laikowi na złość zamnroził konta ubezpieczenia i wykasował pesel na parę dni(no i od jakiegoś mandatu też bym się nie oparł wystawić..np. za obnażanie się w miejscu publicznym w czasie kiedy byłeś w podróży służbowej lub tym podobne.....i całkiem przypadkiem doszedł by na ręce Twojej Małżonki czy Mamy) Nikt nie zna czasu ani godziny ....ale takie łajzy co okradają ludzi z ciężko i uczciwie zarobionych pieniedzy sam będę hackował bo to są dla mnie k...wy bo nawet złodziej ma jakieś zasady....a prawdziwy haker celowo i dla siebie pokazuje dziury w systemach żerujących na niewiedzy swoich klientów których mają w dupie bo 90% nie rozumie "drobnego druczku" Pozdro.Weteran


Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


SERWIS OKIEN PCV -okres

OFERUJEMY SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Sprzedam fajne, własnościowe

Sprzedam fajne, własnościowe mieszkanie: 58, 67 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka/wc,przedpokój,III piętro,do remontu,12 rodzinna klatka w..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"