:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kurier z połamanymi nogami ciągle w pracy. Rzeczywistość jednoosobowej działalności gospodarczej

Kurier z połamanymi nogami ciągle w pracy. Rzeczywistość jednoosobowej działalności gospodarczej
Temat Szczecinecki 29/07/2019 11:43

Czy tak jest w każdej firmie kurierskiej? O tym, że kurier, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wykonujący zlecenia dla szczecineckiego DPD pojawia się w pracy z dwiema złamanymi nogami, poinformowała nas jego zbulwersowana rodzina. 

- Mógłbyś poprosić kolegę o pomoc, o ile zna teren, wszystkie adresy, potrafi posługiwać się HH i weźmie na siebie odpowiedzialność za pieniądze z paczek pobraniowych...I tu kolejny problem, gdzie znaleźć kogoś takiego z dnia na dzień? Więc jak to zrobić? A tak, jak na zdjęciu...

Co, jak masz działalność jednoosobowa i podpisaną umowę z DPD na rozwożenie paczek, a masz złamane dwie nogi? Nic. Pracujesz, bo jak nie, to 10 tys. zł kary dziennie za niepodstawienie auta - informuje Czytelniczka.

 • 22 lipca br. podwykonawca okazał zwolnienie lekarskie kierownikowi oddziału DPD Polska w Szczecinku - informuje nas Małgorzata Maj z biura prasowego DPD.

- Zgodnie z procedurą kurier nie powinien być dopuszczony do wykonywania obowiązków z uwagi na niedyspozycję zdrowotną i przedłożone zwolnienie lekarskie. W takich sytuacjach – zgodnie z umową kurierską – podwykonawca zobowiązany jest zorganizować zastępstwo. 

 Wybór był. Albo iść i pracować w stanie, jakim jest, albo ponieść obciążenie wysokiej kary za każdy dzień. Taką ma podpisaną umowę. Szlag mnie trafia że go tak potraktowali po kilku latach współpracy - informuje Czytelniczka. - Z resztą w tym oddziale to nie pierwszy taki przypadek...

- DPD posiada umowne prawo do nałożenia kar w przypadku, w którym przewoźnik nie będzie świadczył usług na rzecz DPD - informuje w odpowiedzi biuro prasowe firmy. - Jest to uprawnienie, z którego spółka może, ale nie musi skorzystać. Jest ono stosowane wyłącznie w ostateczności.

Chcielibyśmy podkreślić, że w opisywanym przypadku nie pojawił się temat ewentualnego nałożenia kary na kuriera.

Kary umowne stosowane są w przypadkach, w których przewoźnik (przedsiębiorca) rażąco narusza postanowienia umowy, np.: uporczywie i bez podania przyczyny nie świadczy usług przewozu i tym samym uniemożliwia DPD wykonywanie swoich zobowiązań wobec Klientów DPD Polska.

DPD zaproponowała kurierowi  przekazanie jego paczek innemu przewoźnikowi, jak się później okazało, kurier mimo wszystko osobiście uczestniczył w rozwożeniu przesyłek (jako pasażer), co nie powinno mieć miejsca - ustala biuro prasowe DPD. - W związku ze złamaniem zasad, wobec przełożonego tego kuriera zostaną wyciągnięte konsekwencje. Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić ubolewanie, że doszło do tego zdarzenia.

- Kurierzy prowadzą najczęściej działalność gospodarczą i są podwykonawcami DPD Polska na zasadzie umowy o współpracę - informuje nas Małgorzata Maj z biura prasowego DPD. - Jest to standard na polskim rynku kurierskim. Zgodnie z umowami zawieranymi z przewoźnikami będącymi przedsiębiorcami, w przypadku zdarzeń losowych uniemożliwiających świadczenie usług, takich jak awaria samochodu czy choroba przewoźnika, mają oni prawo do przerwy w świadczeniu usług na rzecz DPD Polska. W żadnym przypadku spółka nie popiera wykonywania przewozu powierzonych jej przesyłek przez osoby, które nie są w stanie świadczyć usługi przewozu, jak miało to miejsce w Szczecinku.

Reklama

kurier dpd połamane nogi praca zwolnienie - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 15:38:59

  I o co tyle szumu? Kurier z własnej nieprzymuszonej woli pracuje z połamanymi nogami, a próbuje się na tej podstawie oczernić firmę kurierską i co najważniejsze udowodnić jakim to złem wcielonym i szatańskim wymysłem jest samozatrudnienie. Kurier mógł skorzystać z zasiłku chorobowego i siedzieć w domu (zasiłek chorobowy jak najbardziej przysługuje samozatrudnionemu, jeżeli opłacał dobrowolną składkę na ZUS z tytułu ubezpieczenia chorobowego, a jeżeli żal mu było zapłacić te kilkadziesiąt złotych miesięcznie to pretensje może mieć tylko do siebie). Kurier wybrał jednak pracę, ma do tego prawo i nikogo to nie powinno interesować.

 • oj tam, oj tam - niezalogowany 2019-07-29 17:52:14

  Połamane nogi ale to nie wszystkie jego defekty. Jeszcze kurza ślepota ( bo podpisuje i nie widzi co) a także postępujący kretynizm ( bo trzeba nim być żeby taki kontrakt podpisać) . Skoro już wziąłeś byka za rogi to wiesz że nie stać cię na L4 i należy uważać na siebie, czyli narty na bok, piłka w kąt.
  Nie chce mi się wierzyć że koleś nie ma nikogo zaufanego kto by go zastąpił. Przecież mogą jeździć obaj jednocześnie; on jako dysponent i kierowca jako kurier. Kolega by jeździł i dźwigał a on w aucie organizował pracę. Nawet pobrania rozliczaby na bierząco. Nic trudnego. Trochę rozumu, chęci i gotowe.

 • Piro - niezalogowany 2019-07-29 18:51:31

  Jakbyś wiedział, to często Dpd, inpost właśnie nakłada kary finansowe. U nas chłopak ponieważ był za mały paczkomat spędzał ponad 15h przy nim byle tylko wszystkie paczki włożyć, bo jak nie, wysokie kary finansowe

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 19:14:52

  Miałam do czynienia z DPD i tego typu sytuacje często się zdarzają... Większość jeździ na własnych działalnościach jednoosobowych bo innej możliwości w kurierce nie ma.. i jak coś się dzieje ...to jest tak że Ty masz sobie znaleźć zastępstwo nie wiem jakim cudem jak każdy jeździ i wykonuje już swoją robotę ..to firma kurierska powinna mieć zatrudnionych kilku kurierów aby w takich sytuacjach " skoczek" mógł przejść pracę osoby chorej itp.
  Urlopy tak samo kurierzy są przemęczeni ..pracują po 12h dziennie lub więcej i urlop tak samo ..znajdź zastępstwo... Powinnien ktoś się za to zabrać aby Ci ludzie co ciężko pracują mieli też prawo do L4 czy urlopu ..to nie roboty.
  Wstyd naprawdę wstyd..a uwierzcie mi że można książkę pisać o takich podobnych sytuacjach w tej czy innej firmie kurierskiej !

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 20:34:24

  Czy wy obaj matoły nie umiecie czytać ze zrozumieniem???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 20:47:00

  "Oj tam oj tam" daje cię na tydzień sorry na trzy dni w trasę i dupa pęka . Więc jak nie znasz tej pracy to siedząc w domciu po mamusiowum obiadku i daruj sobie te komentarze ... Widzę również odzew jakby pracowników DPD ? czy tylko mam takie wrazenie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 20:57:40

  Najlepiej wziąść telefon lub siąść przed kompem zamówić jakąś pierdole niech kurier przywiezie bo jestem klijentem.! Zapraszam do kabiny na dwa dni pracy zobaczycie jakie to przyjemne pozdrawiam osly kurier

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 22:00:18

  Nikt nie zmusza kuriera do podpisania niekorzystnej umowy... Z drugiej strony wizerunkowo nie jest to najlepsze dla firmy kurierskiej... Niestety taka prawda czy to kurier czy budowlaniec... Takie są realia umów b2b...

 • Samos - niezalogowany 2019-07-29 23:37:02

  Bo to taki ebany system ze kazdy biznes jest opanowany przez pierone korporacje. Pis pieli o tescie przedsiebiorcy zabrac sie za zleceniodafcow i posrednikow

 • Gość Tomek - niezalogowany 2019-07-30 06:30:53

  Za chorobowe 45zl dziennie jest ktoś w stanie wyżyć za te pieniądze?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 09:22:30

  No nie pitol facet ze za 45 zeta nie kupisz żarcia na cały dzień!

 • Rytul - niezalogowany 2019-07-30 10:05:44

  Umowa B2B jest korzystna wyłącznie w przypadku profesjonalnych usług specjalistycznych. Całą reszta to patologia polskiego rynku pracy doprowadzając do tego, że całkiem spora grupa ludzi zostaje sprowadzona do roli współczesnego niewolnika, zabitego w niewidzialne kajdany. Cała ta gadka o swobodzie zawierania umów, o braku przymusu.to tylko gładkie słowa. W istocie to NIEWOLNICTWO, takie nowoczesne, innowacyjne, w środku cywilizowanej Europy.

 • Emigrant polski - niezalogowany 2019-07-30 10:08:22

  W Niemczech pracowałem i poszedłem do lekarza bo mam cukrzycę i nadciśnienie w związku z tym otrzymałem zwolnienie lekarskie, no i jak zaniosłam do pracy, to po prostu mnie zwolniono, wiem że w Holandii to samo zrobiono z moją znajomą, ale to jest stosowano wobec Polaków bo np. Turcy nie są tak traktowani.

 • Gość:tulipan - niezalogowany 2019-07-30 12:27:19

  Jestem zwolenniczką zatrudniania na etat a nie pseudozatrudniania w różnych formach. Dla mnie samozatrudnienie jest wyzyskiem i niewolnictwem?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 15:34:48

  To niekoniecznie jest tak, że on firmę oczernia, chłopak pod strachem pracuje, bo wie, ze grozi mu kara, a firma w odpowiedzi chcąc się wybielić podaje, że w każdej chwili może przerzucić paczki na innego przewoźnika. Takie umowy wystepują w wielu firmach, to ogromna odpowiedzialność, niewspółmierna do zarobków, to bardzo niesprawiedliwe.

 • Asd - niezalogowany 2019-07-30 15:46:41

  U nas podwykonawcy a w Niemczech całe dpd na etacie..

 • PH M.. - niezalogowany 2019-07-31 01:00:26

  może jako przedstawiciel handlowy mało mam doświadczenia w kurierce choć nieraz paczki dostarczam więc nie wiem czy powinnam się tu wypowiadać ale szlak mnie trafia jak czytam te zjebane komentarze od frajerów którzy o 15:00 wyszli z biura zjedli obiad pogadali parę chwil ze swoją zjebana nieszczęśliwą z życia żoną i swoimi rozpieszczonymi bachorami a teraz siedzą przed kompem i hejtują ciężko pracujących ludzi jesteście żałośni bo nikt inny nie piszę tych zjebany komentarzy tylko wy cwele cwele cwele. i huj mniee obchodzą wasze odpowiedzi wyżywam się! Wyladowałam sie powiedziałam co mam do powiedzenia i zdania nie zmienię niech chociaż jeden z was 2 dni bo 3 to za dużo pojeździ jako przedstawiciel albo kurier to wam się kurwa kompa nie będzie chciało odpalić. Pozdrawiam grubasy biurowe.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-31 03:53:09

  Bojkot firm kurierskich. Korzystać. z Poczty polskiej.

 • gość 2019-07-31 11:40:33

  taki kierowca jest zagrożeniem dla innych pomijam to to że jest to walka o chleb!

 • Dpd Wro - niezalogowany 2019-08-01 19:04:32

  Dpd to jeden wielki obóz pracy.Wiem bo pracuje tam w oddz. Wroclaw.Za pozostawienie paczki nawet przez roztargnienie nota finansowa, brak imienia na koszulce nota, za brudne auta nota itd itp. Przez okres mojej pracy tam ani razu nie bylem na zwolnieniu lekarskim mimo ze bylem naprawde chory. Od godziny 6:30 do tak ok 9:30 pracujesz za free gdyz sortujesz paczki bo magazynierow brak. Magazynierzy maja przerwe od 15:20 przez 30min wtedy kiedy wraca ok 70% kurierow. Juz nie wspomne o tym ze Dpd placi za tzw Stopa czyli 1paczka do jednej osoby, a jak paczek do jednej osoby masz 5 to Dpd zarabia 5x a kurier 1x za stop:) chora paramoja. Duzo by wymieniać, dzierzawa skanerow Dpd zarabia, darmowa reklama na autach Dpd zarabia, za odziez z logo Dpd kurier musi sam zaplacic Dpd zarabia(nie masz odziezy to Dpd i tak zarobi). Ja juz niedlugo mam zamiar sie wyrwac jak najszybciej i nie polecam nikomu.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"