:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Kursy językowe w USA dla młodzieży. Otwórz się na świat i nowych ludzi

Porady, Kursy językowe młodzieży Otwórz świat nowych ludzi - zdjęcie, fotografia

Co takiego dadzą Ci wyjazdy językowe, czego nie nauczysz się na żadnej lekcji? To przede wszystkim najlepsza metoda nauki języka, ale też najprzyjemniejsza. W końcu co może być lepszego od spędzania czasu z rówieśnikami z całego świata, poznawania nowych miejsc i nabywania nowych umiejętności? Szczególnie przyjemna jest nauka angielskiego w USA – wakacje w Nowym Jorku czy Los Angeles to przygoda, którą będziesz wspominał przez całe życie.

Jak wygląda nauka angielskiego w USA?

Intensywność kursu można dobrać do swoich potrzeb. Najczęściej minimalna długość wyjazdu to tydzień, chociaż przy wycieczce w tak dalekie miejsce warto pokusić się o pozostanie w nim nieco dłużej. Najlepiej jest wybrać taki obóz, na którym będziesz miał czas na naukę, ale też wycieczki, poznawanie obcych kultur czy po prostu rozmowy z przyjaciółmi.

Standardowe kursy obejmują kilka godzin lekcji dziennie. To na pewno wystarczający czas, żeby polepszyć swoje zdolności językowe – w końcu po angielsku nie będziesz rozmawiał tylko z nauczycielem! Na grupy uczestników składa się młodzież z całego świata, dlatego przez cały czas będziesz mógł uczyć się o nowych kulturach i szlifować język, a wszystko to podczas zabaw z rówieśnikami. Więcej można przeczytać na tej stronie http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezykowe-za-granica/obozy-kolonie-jezykowe-w-usa-w-stanach/ .

Co robić po lekcjach?

Nauka angielskiego w USA to jednak przede wszystkim świetna, niezapomniana przygoda. Do wyboru masz zachwycający Nowy Jork, pełne gwiazd Los Angeles czy wypełnione piaszczystymi plażami San Diego. W wolnym czasie zwiedzisz studio Warner Bros, przejdziesz się po Times Square i zobaczysz z bliska Statuę Wolności. Czego chcieć więcej od wakacji?

Czas po lekcjach to też najlepsza okazja do poznawania rówieśników z całego świata. Wspólne zwiedzanie miasta i rozmowy na pewno zapoczątkują nowe przyjaźnie. Organizatorzy kursów dbają o to, żeby uczestnicy mogli spędzić wolne chwile na obozie w niezapomniany sposób. Zapewniają półdniowe lub całodniowe wycieczki do kultowych miejsc i organizują imprezy międzynarodowe.

Dlaczego wyjazd jest skuteczniejszy od lekcji?

Niestety, standardowe lekcje w szkole często bywają nudne. „Wkuwanie” na pamięć kolejnych słówek przynosi bardzo krótkotrwały efekt. Poza tym liczba zajęć najczęściej jest po prostu niewystarczająca do tego, żeby osłuchać się z językiem i zacząć swobodnie się w nim porozumiewać.

Co innego nauka angielskiego w USA lub innym kraju, w którym będziesz mieć możliwość osłuchania się z językiem. To jeden z najważniejszych elementów nauki – możliwość usłyszenia języka w jego naturalnym środowisku i rozmowy z osobami, które posługują się nim w codziennym życiu. Połączenie tych dwóch elementów – nauki angielskiego pod okiem doświadczonych nauczycieli i testowania swoich umiejętności „na żywo” daje najlepsze efekty i przede wszystkim – jest najprzyjemniejszą metodą nauki.

Nie przejmuj się, jeśli na początku będziesz miał problemy z dogadaniem się. Nie musisz znać perfekcyjnie słownictwa ani gramatyki, żeby swobodnie rozmawiać po angielsku. Już po kilku dniach nabędziesz pewności siebie, a Twoje ewentualne błędy skoryguje nauczyciel w trakcie lekcji.

 

artykuł partnera serwisu