:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Lato na nartach

temat.net: archiwum, nartach - zdjęcie, fotografia

Od niedawna Sezon Wodniacki 2013 w Szczecinku oficjalnie można uznać za zakończony. Tegoroczna pogoda dopisała, a nad Trzesiecko ściągnęło wielu przyjezdnych: sportowców i turystów, zarówno z kraju, jak i zza granicy. Pora na pierwsze podsumowania. Jak nam wcześniej powiedział prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Piotr Misztak, lato w mieście i nad szczecinecką wodą w tym roku można uznać za wyjątkowo udane i co najważniejsze - bezpieczne. Po swojej ostatniej rozmowie z „Tematem” prezes zdania nie zmienił. Co więcej, zaznaczył, że wstępny bilans tegorocznych wakacji wypada dla Szczecinka bardzo pomyślnie.

Czy SzLOT po tegorocznym sezonie wodniackim może pochwalić się wypracowanym zyskiem? - Pełnych podsumowań finansowych jeszcze nie mamy – wyjawia Piotr Misztak. -Na pewno jest o wiele lepiej niż było w ubiegłym roku. Gdyby to nie był sezon udany, to kasa SzLOT-u świeciłaby pustkami. A tak, mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. 

Okazuje się, że oprócz wysokiej frekwencji na plażach, w tym - na wyjątkowo obleganej Mysiej Wyspie, niekwestionowaną dumą Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej był także wyciąg do nart wodnych. Zorganizowane w tym roku Mistrzostwa Europy Open w narciarstwie wodnym za wyciągiem IWWF E&A OPEN CABLE SKI CHAMPIONSHIPS IN SZCZECINEK, jak również Mistrzostwa Europy Juniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem E&A JUNIORS AND SENIORS CHAMPIONSHIPS IN SZCZECINEK - tylko potwierdziły, że szczecinecki wyciąg potrafi przyciągnąć prawdziwe tłumy przyjezdnych.

- Już wiadomo, że w tym roku z wyciągu do nart wodnych skorzystało ponad 2 tys. osób – podkreśla nasz rozmówca. – Oczywiście w tej liczbie nie zostały ujęte grupy zorganizowane, obozowe czy grupy zawodników, które były bardzo liczne. Mówimy wyłącznie o indywidualnych użytkownikach. Podkreślę raz jeszcze – mieliśmy ich ponad 2 tys.

Kto najczęściej korzystał ze szczecineckiego wyciągu do nart wodnych? – Wśród osób, które zdecydowały się na wypoczynek na wyciągu, największą grupę stanowili mieszkańcy Warszawy. Dalej byli to mieszkańcy Koszalina, Gdańska, Szczecina, Piły, Słupska, Gdyni i Kołobrzegu. Jeśli chodzi o inne kraje, to dominowali oczywiście Niemcy. Byli to przeważnie mieszkańcy Hamburga, Erden czy Berlina. Skąd to wiadomo? Każdy użytkownik naszego wyciągu musi podpisać specjalne oświadczenie, mówiące m.in. o tym, że korzysta z wyciągu na własną odpowiedzialność. W tym oświadczeniu prosimy również o podanie kodu pocztowego lub miejscowości, z której dana osoba do nas przyjechała. Stąd biorą się podane wcześniej dane. Co ciekawe, szczecinecki wyciąg do nart wodnych był najbardziej oblegany w lipcu – dodaje prezes. 

Warto nadmienić, że na szczecineckim wyciągu gościli także mieszkańcy partnerskiego miasta – Bergen op Zoom. Jak zapewnia nasz rozmówca, w najbliższej przyszłości SzLOT będzie pracował nad tym, aby oferta stowarzyszenia, w tym informacja o możliwości skorzystania ze szczecineckiego wyciągu do nart wodnych, trafiała do wszystkich miast partnerskich. (z)

 

 


Lato na nartach komentarze opinie

  • zbycho52 - niezalogowany 2013-10-10 17:31:18

    Pełnych podsumowań finansowych jeszcze nie mamy – wyjawia Piotr Misztak. -Na pewno jest o wiele lepiej niż było w ubiegłym roku. Gdyby to nie był sezon udany, to kasa SzLOT-u świeciłaby pustkami. A tak, mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Czyli cos wie,ale nie powie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com