:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Lekcja tolerancji, która w Szczecinku miała być żartem. Z kogo?
Temat Szczecinecki 30/10/2018 06:01

Najpierw napisaliśmy o "Tęczowym Piątku", akcji promującej otwartość i akceptację na uczniów o orientacji LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe), która miała zostać zorganizowana także w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Dyrekcja nie miała o niczym pojęcia, a za wydarzeniem mieli stać sami uczniowie, skrzykujący się na Facebooku. Po publikacji Tematu sprawa wybuchła. Teraz usiłuje się ją obrócić w żart, sugerując przy tym, że... sprzyjamy homofobii.

W ostatnim tygodniu ogromną falę emocji w całym kraju wywołała zorganizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii akcja – „Tęczowy Piątek”. Burza związana z tym owianą tajemnicą przedsięwzięciem nie ominęła również Szczecinka. Wszystko za sprawą wirtualnego wydarzenia  „Tęczowy Piątek w poniedziałek w Ekonomie” utworzonego na Facebooku. O szczegółach informowaliśmy tutaj: https://szczecinek.com/artykul/kiedy-teczowy-piatek/551737.

Przypomnijmy. “Tęczowy Piątek” to międzynarodowa akcja, która w polskich szkołach odbyła się już po raz trzeci. W około 200 placówkach szkolnych na korytarzach pojawily się tęczowe plakaty, rozdawane są ulotki, a głównym tematem poruszanym podczas zajęć dydaktycznych było akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe).

Jaki informowaliśmy, gdy próbowaliśmy się dowiedzieć, co się będzie działo w ekonomiku w ramach wspomnianego wydarzenia, dyrekcja ZS nr 1 zaprzeczyła, by miała wiedzę o tym, by cokolwiek związanego z “Tęczowym Piątkiem” działo się na terenie ekonomika. Co więcej, ku naszemu zdziwieniu jedna z naszych rozmówczyń raz jeszcze zatelefonowała do redakcji, aby dowiedzieć się, w jakim celu w ogóle pytamy o „Tęczowy Piątek”. Jak usłyszeliśmy, niepotrzebnie próbujemy się czegokolwiek dowiedzieć, gdyż, jak poinformował ogólnopolski organizator KPH, udostępnione publicznie powinny być tylko miasta, które biorą udział w wydarzeniach związanych z “Tęczowym Piątkiem”, a nie poszczególne szkoły.

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia pod wydarzeniem „Tęczowy Piątek w poniedziałek w Ekonomie” utworzonym na Facebooku kipiało od komentarzy: na temat akcji i jej zasadności, nie przebierając w słowach, wypowiadała się przede wszystkim szczecinecka młodzież. Krótko po publikacji naszego artykułu wspomniane wydarzenie zostało usunięte. Strona z lawiną uczniowskich komentarzy także nagle zniknęła.

Początek tygodnia rzucił nowe światło na całą sprawę. W mediach kreujących pozytywny wizerunek szczecineckiej PO pojawiła się informacja, jakoby wydarzenie nazwane „Tęczowym Piątkiem w poniedziałek w Ekonomie” było jedynie… żartem. Raz jeszcze powtórzono informację, że dyrekcja szkoły, w tym dyrektor Edyta Wojnicz (radna PO i kandydatka KO do Rady Miasta), nic o całym wydarzeniu nie wiedziała. Podtrzymując, że akcja była przeprowadzona przez „żartownisia” z „przymrużeniem oka”, wskazano, że to nasza redakcja jest przyczyną lawiny pełnych nienawiści komentarzy internautów pod adresem szkoły i osób o innej orientacji seksualnej. Niewiarygodne?

Jednak zasadniczo, nie ma się temu co dziwić. Każdy się broni jak może. Wiele szkół, które na początku deklarowało chęć udziału w „Tęczowym Piątku” pod wielką presją społeczną potem się ze swoich deklaracji wycofywało. W wielu przypadkach okazywało się też, że swój udział w „Tęczowym Piątku” zgłaszali jedynie uczniowie, bez wiedzy dyrekcji. Również i w takich sytuacjach szkoły musiały się potem grubo tłumaczyć. Można więc zrozumieć odcinanie się dyrekcji szkoły od zorganizowanego przez KPH „Tęczowego Piątku”. Choć wydaje się, że nauczyciele i wychowawcy raczej powinni orientować się w akcjach organizowanych przez swoich uczniów, także można zrozumieć fakt, że tym razem w szkole nikt nic o niczym nie wiedział. Wobec całej nagonki na akcję, zrozumiała jest także kwestia pouczeń skierowanych pod adresem redakcji.

Jednak to, że środowisko szczecineckiej PO, zamiast wziąć prawdopodobnie samozwańczą inicjatywę uczniów w obronę i zamiast stanąć po stronie chcącej mówić głośno o tolerancji młodzieży, próbuje obrócić wszystko w głupi żart, jest ewenementem w skali kraju! W dodatku kompletnie niezrozumiałym. Bo teraz co? Powiemy, że uczniowie ekonomika poprzez utworzenie wydarzenia związanego z “Tęczowym Piątkiem” lub deklarację udziału w nim (nawet wirtualną) puścili do wszystkich oczko? Powiemy, że młodzież bez wiedzy nauczycieli oraz dyrekcji w tak wyrachowany sposób zażartowała sobie z osób, które potrzebują zrozumienia i wsparcia? Jeśli jest tak, jak utrzymują wspierające PO media, to można spokojnie podkreślić, że wspomniany “żart” był wyjątkowo niesmaczny. Taka “wersja” świadczy również o tym, że szczecinecka szkoła ma naprawdę potężny problem. Najwyraźniej ktoś powinien bardziej zainteresować się tym, co robi młodzież i zacząć nad tą żartującą - perfidną homofobią wśród młodych ludzi porządnie pracować. No, chyba że jest już na to za późno.

Reklama

lekcja tolerancji tęczowy piatek szczecinek zespół szkół komisji edukacji narodowej homofobia - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 06:42:01

  Mimo braku szum wokół piątku zrobił więcej niż by w szkolnych murach odbyły się stosowne zajęcia

 • gość 2018-10-30 08:41:15

  zrobił więcej? w sensie wzmógł "homofobię"? bo przed akcją nie widziałem zbyt wiele komentarzy "pedały won ze szkoły!" ;P

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 08:45:58

  Brawo!

 • gość 2018-10-30 08:55:09

  Powoli rozmiękczają rodziców, uczą młodzież odruchów Pawłowa.

 • gość 2018-10-30 09:07:16

  Dla głupców zawsze są argumenty "ZA". Kilka lat temu internauci pisali, że tolerancja "TAK", akceptacja "NIE". Ostrzegano, że jeżeli zrobi się pierwszy krok za tolerancją, to siłowo będą wtykać akceptację - I CO MAMY?! LGBT włazi do życia publicznego w brudnych butach nie szczędząc nawet dzieci. Dla mniej ogarniętych wmawia się, że to modne, itp. W rzeczywistości związki jednopłciowe są tak puste, jak puste są rośliny źle uprawiane - BEZ OWOCÓW. Na zewnątrz normalne, ale od wewnątrz przegniłe i nie dające nawet nadziei na owocowanie. To tak jakby żyć z "gumową lalą" i żądać dla niej praw. Upadek prawdziwych wartości i skundlenie społeczeństw jest przerażające i nie porównuję tego do skrajnych przypadków, tylko do normy. No cóż, jedni piją, inni ćpają, jeszcze inni żyją z "kozuchną", itp. To jest upadek obyczaju, a przede wszystkim godności. Zapamiętajcie znaczenie słów: tolerancja i akceptacja.

 • gość 2018-10-30 10:15:55

  człowieku! nie zaglądaj innym pod kołdrę, sprawdź raczej czy pod twoją wszystko gra

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 10:29:34

  Z życia konsekrowanego owoców w postaci dzieci rownież nie ma!
  A przynajmniej nie powinno być, wszak ślubowali wstrzemięźliwość.
  Dobrze jeśli dzieci nie są przez okupantów watykańskich molestowane,
  napastowane i gwałcone.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 10:35:23

  Straszne manipulacje w tym artykule.
  Młodzież ma prawo sobie założyć konto na facebooku i promować wydarzenia nie tłumacząc sie ze wszystkiego nauczycielom.
  Temat niepotrzebnie docieka w której szkole odbędą sie spotkania z edukatorami dotyczące tolerancji.
  Ważne jest tylko miasto, by uniknąć hejtu nietolerancyjnych skierowanego na konkretną szkołę.
  Wiadomo, że nauczyciele i dyrektorzy to zwykli ludzie, którzy chcą uniknąć kłopotów w pracy, a wiadomo że pisowskie władze niechętne są tolerancji.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 10:40:56

  Dzieci należy chronić przede wszystkim przed brudnymi łapskami księży i katechetów oraz sadystycznymi zakonnicami. To oni łamią im życie, z reguły sami pozostając bezkarni.
  O ile nie uda się przeniesienie do innej parafii lub ukrycie za granicą, często dostają niskie wyroki w zawieszeniu, po czym wracają do odprawiania mszy i "pracy" z dziećmi.
  To dopiero jest skandal.
  A z kim młody człowiek zechce dobrowolnie seks uprawiać, to jego sprawa, o ile nie łamie prawa i nikogo nie krzywdzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 11:16:04

  Nie rozumiem dlaczego każdy każdego sie boi.Ludzie boją się Pisu, boją sie PO, wszystko to chore, pani dyrektor danej szkoły najwidoczniej sie wystraszyła, a bzdura.Jesli młodzież, ich rodzice mieliby ochotę na organizację to dlaczego nie, jeśli ktoś byłby przeciwko to też ok.Kazdy powinien mieć wybór a dyrektor powinien sie nie bać.Co to za demokracja gdzie nie ma wolności.

 • gość 2018-10-30 11:39:23

  jak chcą uniknąć kłopotów, to niech nie wpuszczają akcji na którą rodzice nie wyrazili zgody.

 • gość 2018-10-30 13:11:23

  To nie uczniowie założyli inicjatywę a trole internetowe. Nie wierzę, że młode chłopaki chcą skandować "być pedałem jest fajnie". Szkoda, że w mediach tak bardzo propaguje się LGBT, bo młodzież w okresie buntu poszukuje swojej drogi i jest bardzo podatna.

 • Uczeń Ekonoma - niezalogowany 2018-10-30 15:19:34

  Robienie z tematu kłótni politycznej jest bardzo niestosowne ze strony dziennikarzy. No błagam was! Jeśli chcecie pomoc w sprawie nietolerancji w mieście, szkole czy gdziekolwiek można to zrobić na tysiące różnych sposobów i uwaga uwaga NIE TRZEBA BYĆ ZWOLENNIKIEM JAKIEJKOLWIEK PARTII POLITYCZNEJ. Będąc uczniem ekonomika widzę, że to co jest napisane tutaj to totalne brednie. Spotted ekonom jest to strona nieoficjalna, nie prowadzi jej dyrekcja, a sami uczniowie wiedzą, że do rzeczy pisanych tam należy podchodzić z dystansem, bo często nie znajdziemy tam rzetelnych informacji. Pani dyrektor jest tym kim jest - dyrektorką, a nie redaktorką prześmiewczej grupy na Facebooku. Takie akcje jak 'tęczowy piatek' są bardzo ważne a Wy zamiast zwrócić uwagę na problem nietolerancji i coś z tym zrobić, próbujecie znaleźć kozła ofiarnego. GRATULACJE. Homofobia nie znika, osoby LGBTQI nadal czują się wyobcowane, a Wy i wasze partie świętujęcie że oczerniliscie drugą stronę!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:50:56

  Szanowna redakcjo Tematu wystarczyło porozmawiać z uczniami to wiedzielibyscie , że akcja w ekonomię to jeden wielki fejk. Nie mieszajcie do wszystkiego polityki, bo czy po ,czy pis to jeden wielki syf

 • gość 2018-10-30 17:17:51

  Uczeń Ekonoma... Jeśli rzeczywiście nim jesteś ;) Gratuluję postawy.Zgadzam się z każdym słowem.To nie pierwsza i z pewnością (niestety) okazja dokopania konkurencji.Wszystko jest tylko pretekstem. Zarówno jedna jak i druga strona robi to nie od dziś.Szkoda tylko, że gdy poruszany jest temat ważny,kontrowersyjny to schodzi on na dalszy plan.

 • gość 2018-10-30 18:36:38

  Super podejście... nauczyciele mają wiedzieć co uczniowie wyczyniają w internecie. Śmieszny argument, totalnie oderwany od rzeczywistości. Przykra próba oczerniania szkoły i kadry.

 • gość 2018-10-30 18:46:08

  Do roboty, nie do internetu, lenie! Uczyć się, nie bawić w akcje lgbt. Odechce się wam teraz mam nadzieję

 • panna z NIlu - niezalogowany 2018-10-30 18:51:32

  Historia taka jak zawsze w tym śmierdzącym mieście. Temat napisał, bo zauważył i dowalił szkole miejskiej. Miasto z Wizją chciało skorzystać z okazji i wzięło na huk Temat za pomocą dyrektorki z Platformy. Proponuję pani Dyrektor przyglądać się bardziej temu co uczniowie robią i wypisują w necie. I co palą pod samą szkołą. Chcieli to zorganizować na terenie szkoły i żaden z nastolatów który teraz pisze że to żart się nie przyzna. I co by było? A gdyby chcieli zorganizować dzień obrony życia poczętego, to też by mogli? Ogarnijcie się i róbcie głupków z kogoś innego. Za taką dyrekcję dziękuję bardzo. Nie uczniowie są winni, bo jeszcze zielono w głowach mają. Ale ta linia obrony...

 • gość 2018-10-30 18:52:43

  Jestem gejem. Pomożecie mi w społecznej akceptacji, czy znów na Fejsie zrobicie sobie żart? Tego was uczą rodzice?

 • maturzysta - niezalogowany 2018-10-30 19:15:56

  I co się dziwić, że maturę zdaje co drugi albo w ogóle do niej nie podchodzi… W tej szkole też.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 19:28:14

  Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 19:40:26

  Jestem dyskryminowana, nie ma mojego komentarza.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 19:41:08

  ( Do geja ujawnionego). I co z tego, że jesteś gejem? Czy ktoś tu wypisuje, że jest hetero. Skąd u pederastów ta potrzeba.
  mówienia i głoszenia światu swoich upodobań.

 • genek - niezalogowany 2018-10-30 20:21:33

  No, to jest ciekawe że les i geje muszą o tym mówić wszędzie. To może młodzież, która jest tak oświecona zrobi akcję „dumni z bycia hetero”?

 • Uczennica ekonomika - niezalogowany 2018-10-31 15:46:39

  Ludzie ogarnijcie się wszyscy! Gdyby wasze dziecko było homoseksualistą też byście je zlinczowali? Nie popieram obnoszenia się przez pary homoseksualne publiczne ale przez pary heteroseksualne też nie! Jest to po prostu niesmaczne. Później dziwne że ktoś w młodym wieku popełnia samobójstwo, bo nie ma tolerancji w kraju. Nie wiem czy zauważyliście ale nikt z was nie zna złotego środka. Nie chodzi o to żeby na każdym kroku było głoszone że homo jest okej ale nie chodzi też o to żeby tępić drugiego człowieka. Homoseksualista ma takie same prawa do życia jak my heteroseksualiści. Człowiek nie wybiera, on się taki rodzi...

 • gość 2018-10-31 18:19:20

  Najpierw biedne LGBT, a potem legalizacja pedofilii. Ze względu na ochronę praw seksualnych małoletnich. W ostatnim czasie internet obiegło nagranie z wykładu na Uniwersytecie w Würtzbergu w Niemczech. Szokuje już sam jego tytuł:
  „Pedofilia jako naturalna orientacja seksualna.”
  Prowadząca wykład opowiedziała historię 19 letniego Jonasa, który studiuje prawo i lubi grać w piłkę nożną. Jonas ma „sekret” o którym nie może nikomu opowiedzieć. Tym sekretem jest... pociąg seksualny do dziewczynek w wieku 6-12 lat!
  Jonas został przedstawiony jako pozytywny i tragiczny bohater, gdyż przez całe życie musi przezwyciężać swój popęd i nigdy nie znajdzie odpowiedniej partnerki, która zaspokoi jego seksualne potrzeby.
  Z każdym kolejnym zdaniem prowadząca szokowała coraz bardziej. Powiedziała, że pedofilia to po prostu kolejna „orientacja seksualna” a nie choroba czy zaburzenie a pedofile po prostu tacy się już rodzą i nic nie mogą na to poradzić. W związku z tym, powinni... cieszyć się zrozumieniem i szacunkiem a nie odrzuceniem!
  „Każdy może się urodzić pedofilem.”
  powiedziała prowadząca. Jej zdaniem zaledwie 20-30% osób molestujących dzieci to pedofile. Cała reszta, która tylko „preferuje seksualnie” dzieci, nie robi niczego złego! Co więcej, jej zdaniem takim ludziom należy pomagać!
  Zwolenniczka pedofilii powiedziała, powołując się na anonimowe „badania naukowe”, że jednym z najsilniejszych czynników przyczyniających się do wykorzystywania seksualnego dzieci przez pedofilów jest izolacja społeczna tej grupy:
  „żyjemy obecnie w świecie, który wyklucza pedofili z powodu ich preferencji. Pedofile, z powodu tego, że są osamotnieni, częściej dopuszczają się molestowania dzieci (…) Nie powinniśmy zwiększać cierpienia pedofili poprzez wykluczanie ich ze społeczeństwa oraz przez oskarżanie ich i kpienie z nich. Poprzez takie działania powiększamy ich izolację społeczną i w ten sposób to my zwiększamy częstotliwość molestowania seksualnego dzieci.”
  Nie mogę w to uwierzyć. Jej zdaniem to my jesteśmy winni wykorzystywania seksualnego dzieci – normalni obywatele. A pedofile są… ofiarami. Ofiarami społeczeństwa, które nie akceptuje ich „preferencji seksualnych”. Mają się przez to czuć osamotnieni i wykluczeni i dlatego częściej dopuszczają się molestowania.
  „To nasza odpowiedzialność aby przełamać nasze negatywne uczucia odnośnie pedofili i aby traktować ich z takim samym szacunkiem jak innych ludzi. Powinniśmy zaakceptować, że pedofile nie wybrali sobie swojej seksualności. Powinniśmy zaakceptować, że pedofilia to preferencja seksualna.”
  mówiła prowadząca wykład na Uniwersytecie w Würtzbergu. Dodała również, że chciałaby mieć wpływ na przyszłe pokolenia poprzez zmianę społecznego postrzegania pedofilii. A na koniec swojego wystąpienia... dostała oklaski!

  Ocieplanie wizerunku pedofili właśnie ma miejsce. Ich strategia jest prosta – przedstawić się jako niewinne ofiary, które cierpią z powodu swojej „orientacji”.

  Póki co oni jedynie „preferują seksualnie” dzieci. Niczego się nie dopuszczają, więc „nie dzieje się nic złego”. W związku z tym, muszą być traktowani tak samo jak inni ludzie a ich „orientacja” ma być szanowana i społecznie akceptowana.
  Jednocześnie poprzez „edukację seksualną” deprawuje się dzieci już od przedszkola. Pedofile tylko czekają, aż ludzie przestaną się ich bać i nie będą potępiać ich zachowań. Rozbudzone seksualnie dzieci będą już na nich czekać. I na to co wydarzy się później nikt nie będzie reagował.
  Trzeba działać póki jeszcze nie jest za późno.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 13:51:18

  Póki co, w temacie promowania, wspierania i ukrywania przed odpowiedzialnością karną nie ma sobie równych kościół katolicki.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"