:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Lekkoatletyka: Dwa medale młodzików

W Radomiu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkoatletyce, nazywane jednocześnie Małym Memoriałem Kusocińskiego. Bardzo dobrze wypadli w tych zawodach zawodnicy z powiatu szczecineckiego. Dwójka z nich Klaudia Szyja (ULKS Barwice) i Wiktor Santkiewicz (STS Pomerania) wywalczyła brązowe medale. Szyja była trzecia w biegu na 1000 m z czasem 3.05,05. Wyprzedziły ją Paulina Marciniak (MOS Zatoka Braniewo) 3.01,56 oraz Iga Jastrzębska (ZLKL Zielona Góra) 3.03,24. Z kolei Santkiewicz dobiegł jako trzeci do mety w biegu na 110 m ppł z czasem 15,34 s. Szybciej od niego finiszowali Michał Dobrowolski (Gwda Piła) 15.07 s i Bartosz Robótka (UKS Szubin) 15,30 s. Trenerem Klaudii jest Sylwester Szymański, a Wiktora Andrzej Juniewicz. Oprócz dwójki medalistów w mistrzostwach wystartowali też inni zawodnicy z naszego powiatu. Nie zdobyli co prawda medali, ale zaznaczyli swoją obecność w zawodach. Stanisław Stypa (Pomerania) zajął 6 lokatę w rywalizacji 6-boju uzyskując 3319 pkt. Jedenasty w skoku wzwyż był Bartosz Osuch (GULKS Barwice) z wynikiem 171 cm, a w biegu na 600 m Aleksandra Rudnikowicz (ULKS Barwice) była 14 z czasem 1.42,83. (zp)

Lekkoatletyka: Dwa medale młodzików komentarze opinie