:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C umiarkowane opady deszczu

Leśnicy oglądali "Eko-skarby"

W środę, 14 grudnia w kinie Wolność miała miejsce uroczysta premiera trzeciej części filmu zrealizowanego przez Nadleśnictwo Szczecinek – „Eko-skarby pomorskiej przyrody 3”. To trzecia część opowieści o skarbach jakie kryją się w najbliższej okolicy Szczecinka. został utrwalony na płycie DVD, a opowieść o najciekawszych miejscach opisywanych w trzeciej części zamieszczono w wydawnictwie albumowym. Zarówno film, jak i album z „eko-skarbami” są dostępne w siedzibie Nadleśnictwa Szczecinek.

Przypomnijmy. W najnowszej części „Eko-skarbów pomorskiej przyrody” leśnicy opowiadają m.in. o planach budowy autostrady Berlin-Królewiec, która miała przebiegać przez jezioro Wielimie, o grodziskach w Leśnictwie Wierzchowo oraz o sokole wędrownym, zamieszkującym Leśnictwo Szczecinek. Po premierowej projekcji filmu uczestnicy wydarzenia spotkali się w CK Zamek, gdzie mogli wymienić swoje spostrzeżenia i opinie, zobaczyć, jak film powstawał „od kuchni” oraz wysłuchać tzw postscriptum opowieści o skarbach szczecineckiej przyrody.

Spotkania poprowadził pomysłodawca przedsięwzięcia, Janusz Rautszko. Na początku przypomniał o początkach projektu i o zabawnej anegdocie związanej z ubieganiem się o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Jak poinformował pomysłodawca, pierwsza część „Eko-skarbów pomorskiej przyrody” została zrealizowana przy wsparciu finansowym ze strony funduszu. Drugą część i trzecią leśnicy nakręcili już własnymi siłami, przy pomocy tych firm, które chciały to przedsięwzięcie wesprzeć. 

Leśnicy oglądali "Eko-skarby" from temat.szczecinecki on Vimeo.


Leśnicy oglądali "Eko-skarby" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com