:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Lidl wprowadza parkomaty

Interwencje, wprowadza parkomaty - zdjęcie, fotografia

Parkingi przy marketach, wykorzystywane zwyczajowo do parkowania aut również przez nie robiących w tych sklepach zakupów, są zwykle zapełnione autami przez prawie cały dzień. Im więcej pojawia się na naszych ulicach samochodów, tym cenniejsze jest posiadanie miejsca parkingowego, choćby po to, żeby wyskoczyć na zakupy. Właściciel terenu utrzymuje go w należytej kondycji, płaci też podatek. I ma prawo się złościć, gdy zamiast klientów, parkuje tam pół okolicy. Właściciele niektórych marketów postanowili wdrożyć bardzo szybkie i konkretne rozwiązanie, czyli opłatę za postój. Jeszcze przed końcem roku automat pobierający opłatę stanął na zapchanym parkingu przy sklepie sieci Netto. Efekt? Parking nagle opustoszał. Zadowoleni także są klienci, którzy nie muszą płacić za pierwsze 45 minut postoju. Na zakupy - w sam raz. Okazuje się, że sieć Netto nie jest w takich działaniach odosobniona. Montaż parkomatów rozpoczął również Lidl. Robi to w kilkunastu miejscach w całej Polsce. Pierwsza godzina postoju jest darmowa. 

- Dochodziło do sytuacji, w których miejsca parkingowe były długoterminowo blokowane przez osoby niebędące klientami sklepów Lidl - wyjaśnia nam Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska. - Naszym celem jest zapewnienie klientom jak największego komfortu dokonywania zakupów. 

Co ze Szczecinkiem? Przecież duży parking przy Lidlu, w samym centrum miasta, służy nie tylko klientom sklepu...

- Aktualnie nie planujemy wprowadzenia systemu parkingowego przy sklepie Lidl w Szczecinku - uspokaja Aleksandra Robaszkiewicz. - Systemy parkingowe zostały wprowadzone przy kilkunastu sklepach Lidl w Polsce, na wyraźną prośbę klientów i tylko w wyjątkowych przypadkach.

Pozostaje mieć nadzieję, że firma zdania nie zmieni. Obecność tego darmowego miejsca do parkowania bardzo pomaga w rozwiązaniu problemu miejsc postojowych w centrum miasta. A gdyby... tego darmowego parkingu nagle tam zabrakło? 

 

Lidl wprowadza parkomaty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com