:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

"Life", czyli animowany film w scenerii "magicznego miasta"

Do sukcesów zespołu "Akcja Animacja", zajmującego się produkcją krótkich filmów animowanych, przyzwyczailiśmy się szybko. Działający przy Zespole Szkół STO w Szczecinku team filmowy regularnie zdobywa nagrody na festiwalach amatorskich filmów animowanych dosłownie na całym świecie. 7 lipca w Wągrowcu, na uroczystej Gali podsumowującej XV Ogólnopolski Konkurs Filmowy „5 minut z życia codziennego”, reprezentant Zespołu „Akcja Animacja” Aleksander Bujalski, odebrał wyróżnienie przyznane przez profesjonalne jury za film „Life”. Do przeglądu konkursowego komisja selekcyjna zakwalifikowała 27 filmów stworzonych przez profesjonalistów i amatorów w rożnym wieku.

 

- Inspiracją naszej wyróżnionej animacji jest makieta „magicznego miasta” - misternego dzieła tworzonego od trzydziestu lat przez Jerzego Gasiula

- wyjawia Jolanta Sierpińska, opiekun zespołu.

- Chcielibyśmy pokazać tę zasługującą na uznanie, wynikającą z wielkiej pasji, pracę szerszej publiczności. Film „Life” wysłaliśmy na kilka festiwali, m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Grecji i Hiszpanii. Film ten pokażemy również na Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Tworzonych przez Dzieci „Halo echo”, potem wyślemy na 4. Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Zabytkomania”, organizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie.

- Mamy nadzieję, że nasza animacja „ożywiająca” interesującą makietę zdobędzie jeszcze jakieś nagrody - mówi Jolanta Sierpińska - a niewątpliwy urok „magicznego miasta” zostanie dostrzeżony przez szerszą publiczność.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


life akcja animacja aleksander bujalski film - komentarze opinie

  • ... - niezalogowany 2018-07-10 19:45:45

    W pierwszej chwili drażniło mnie tempo animacji. Jakby nieskładne, nierealne, nierzeczywiste. I właśnie ta nierzeczywistość ruchu staje się potężnym walorem filmu. I tak dalej trzymać!! (Dinozaur Kontrapunktu)

  • gość 2018-07-13 12:03:40

    popracowałbym nad płynnością i ujęciami kamery w ruch. Warto dodać wiecej drobnych urealniających dźwięków no i popracowć nad jakąś historią.

  • gość 2018-07-18 09:45:57

    popracowć nad jakąś historią - czy oglądaliśmy to samo, lub czy oglądałeś, czy przeleciałeś szybko. Bardzo piękna historia!

Dodajesz jako: Zaloguj się