:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Lilit Minasyan z wyróżnieniami w III. edycji Zjazdu Młodych Gwiazd

Lilit Minasyan z wyróżnieniami w III. edycji Zjazdu Młodych Gwiazd

W miniony weekend (7-8.07) w Szczecinie odbywała się III. edycja ogólnopolskiego Zjazdu Młodych Gwiazd. Tematem przewodnim tej edycji były “Dziewczyny Rocka” - Małgorzata Ostrowska, Urszula i Izabela Trojanowska. Udział w koncercie wzięła mieszkanka Szczecinka, Lilit Minasyan.

Pierwszego dnia, w sobotę, miejsce miały przesłuchania koncertowe, które odbyły się w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Jedną z dziesięciu tegorocznych finalistów, którzy zaprezentowali się w konkursie, była Lilit Minasyan ze Szczecinka. W niedzielę wystąpiła także na Koncercie Galowym, który odbył się na scenie Różanego Ogrodu Sztuki.  Uczestnicy rywalizowali o główną nagrodę Grand Prix im. Heleny Majdaniec. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety otrzymała nagrodę publiczności i nagrodę fundacji imienia Krzysztofa Dzikowskiego za najlepszą osobowość sceniczną. W czasie szczecińskiego koncertu zaśpiewała utwór “Meluzyna” Małgorzaty Ostrowskiej, która przecież także pochodzi z naszego miasta (wokalistka zaśpiewała wówczas ten utwór w filmie “Podróże pana Kleksa”).

- O konkursie dowiedziałam się od organizatora Rafała Podrazy, który zaprosił mnie do brania udziału w nim, po tym jak zostałam nagrodzona w konkursie GdyniaOpen. Po wysłaniu zgłoszeń na konkurs, wyłoniono 10 osób wśród uczestników - tak zwaną “Złotą dziesiątkę” - powiedziała Tematowi Lilit.

Lilit Minasyan to utalentowana wokalistka ze Szczecinka, absolwentka wydziału śpiewu w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Występowała na przeróżnych festiwalach  (np. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2017 w Gdyni), w czasie których śpiewała między innymi utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Nie tak dawno, bo kilka miesięcy temu wzięła udział w "przesłuchaniach w ciemno" w 8. edycji programu The Voice of Poland. Tam zaprezentowała się w utworze Sylwii Grzeszczak - "Bezdroża". Nagranie z tamtego występu obejrzano już blisko 700 tysięcy razy.
Teraz Lilit wystąpi w czasie najbliższej, szóstej edycji Art Pikniku, który odbędzie się w naszym mieście w dniach 20-22 lipca.

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


lilit minasyan szczecinek zlot młodych gwiazd szczecin - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się