:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Listopadowy weekend - zakaz handlu, więcej autobusów i służby w gotowości

Aktualności, Listopadowy weekend zakaz handlu więcej autobusów służby gotowości - zdjęcie, fotografia

Przed nami pierwszy listopadowy długi weekend. Pamiętajmy, by jeszcze dziś zrobić poważniejsze zakupy. Jutro (1 listopada) w Dniu Wszystkich Świętych sklepy wielkopowierzchniowe będą zamknięte. Mogą być za to otwarte niektóre osiedlowe sklepiki. Czynne będą dyżurujące apteki i stacje benzynowe. 

    Dziś i jutro bez problemu zaopatrzymy się w stroiki, znicze i kwiaty. Przepis o zakazie handlu 1 listopada nie dotyczy sprzedawców m.in. takiego asortymentu, pod warunkiem, że za ladą stoją osobiście. 

    Autobusy Komunikacji Miejskiej pojadą jutro w tzw. „wzmocnionym” rozkładzie jazdy. Informujemy o tym w artykule: "Kursy autobusów w dzień Wszystkich Świętych"

    Swój rozkład jazdy zmodyfikował też PKS. 1 listopada, przewoźnik wprowadził dodatkowe kursy do Drawska Pomorskiego i Barwic (również z powrotem). W tym dniu autobusy będą kursować w/g świątecznego rozkładu jazdy.   

    Kolejowa spółka Przewozy Regionalne w listopadowy weekend nie zaplanowała dodatkowych pociągów. Jednak jak nas poinformowali kolejarze, niektóre składy na zachodniopomorskich szlakach będą wzmocnione dodatkowymi wagonami. Dodatkowe pociągi wprowadził za to PKP Intercity. 

    Na koniec dobra wiadomość dla kierowców. - Od czwartku do niedzieli (31.10-3.11) na terenie nowej bazy PKS przy ulicy Cieślaka 6a uruchomiony zostanie tymczasowy parking dla samochodów osobowych - mówi "Tematowi" Tomasz Czuk, rzecznik prasowy ratusza. 

    Świąteczny weekend oznacza też ograniczenia w ruchu ciężarowym na drogach. Zakaz wyjazdu dużych samochodów obowiązuje w czwartek 31.10. od 18-22.00 oraz w piatek, 1 listopada od 7.00 do 22.00. Przewoźnikom, którzy złamią zakaz grozi kara tysiąca złotych. 

    Jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo, nie tylko na drogach, ale też w całym mieście, szczecinecka policja przy wsparciu Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei prowadzić będzie akcję "Znicz 2013". O jej szczegółach piszemy w artykułach: "Dodatkowe patrole, dodatkowe kontrole" oraz: "Sokisci specjalnie patrolują".

 

 (sw) 

Listopadowy weekend - zakaz handlu, więcej autobusów i służby w gotowości komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-11-01 08:40:10

    Zakaz wyjazdu dużych samochodów obowiązuje w poniedziałek w godz. 18-22 oraz we wtorek 1 listopada w godz. 8-22.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com