:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Lokator eksmitowany, mieszkanie stoi puste. Dziesiątki tysięcy na remont

Lokator eksmitowany, na mieszkanie potrzeba pieniędzy
08/02/2019 05:59

Lokator mieszkał latami, ale formalnych obowiązków nie dopełnił. I to wystarczyło, żeby go wyeksmitować z zasobów ZGM. Wprawdzie istniała możliwość zawarcia umowy o najem lokalu, lecz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej próbował powoływać się na różne przepisy, a potem oddał sprawę do sądu. Sąd w końcu racji nie przyznał nikomu, ale pan Piotr mieszkanie w samym centrum miasta musiał opuścić. O sprawie pisaliśmy w czerwcu w “Temacie”. Chodzi o nie byle jaki lokal, bo położony w kamienicy przy Bohaterów Warszawy 1. To ścisłe centrum miasta.

Mieszkanie, w którym mieszkał pan Piotr od ZGM przez lata wynajmowali jego dziadkowie. Zajmował się nimi, gdy wymagali stałej opieki - byli bowiem obłożnie chorzy. Gdy babcia zmarła, zajmował się dziadkiem, pomagała mu w tym jego mama. W styczniu 2017 dziadek zmarł. Pan Piotr w mieszkaniu został sam. Potem już scenariusz znany: Samotny lokator zwraca się z pismem do ZGM o zawarcie z nim umowy najmu mieszkania, ZGM przeprowadza wywiad środowiskowy i odmawia, wskazując akurat na niespełnienie warunków kryterium dochodowego - zbyt wysokie zarobki. Pan Piotr musi opuścić lokal do 4 maja 2017, termin zostaje przedłużony do 30. czerwca, bo stara się akurat o zakup innego mieszkania. 27.06 lokator składa kolejne podanie, wskazując, że właśnie pogorszyły mu się warunki finansowe, ponieważ zmienił pracę i teraz może już spełniać wymagane kryterium dochodowe. To jednak  nie wystarcza, a ZGM znajduje kolejny powód, dla którego lokator nie może tam mieć mieszkania.

Spółka stwierdza, że pan Piotr faktycznie nie zajmował się swoim zmarłym dziadkiem przez wymagane 12 miesięcy, a opiekę sprawowała jego matka. Podstawą owego stwierdzenia stanowią ustalenia dokonane przez pracownika podczas wywiadu środowiskowego.

Sąsiad: - Nikt się ze mną nie spotkał w tej sprawie. - Ktoś dzwonił i mnie o to pytał, to tyle. Mówiłem, że pan Piotr zajmował się wcześniej i babcią i dziadkiem.

Pan Piotr kwestionuje to na piśmie i wskazuje, że spełnia wszystkie kryteria. W tej sprawie ZGM pozostaje nieugięty, ale - co ciekawe - nie wspomina już o kryterium dochodowym.

- Przy dziadku pomagała mi mama. Przecież fizycznie było niemożliwe, żebym zajmował się nim sam, pracując jednocześnie zawodowo choćby po to, żeby opłacać mieszkanie - argumentuje pan Piotr. - A gdybym nie pracował, mieszkanie byłoby zadłużone i bym nie mógł się o nie ubiegać. Kółko się zamyka.

Sprawa trafia do sądu. 19.04.2018 sędzia nie przyznaje racji żadnej ze stron i wskazuje, że w mieszkaniu nie może zamieszkać wnuk, bo jest poza prostą linią pokrewieństwa.

Co teraz z lokalem? Mimo olbrzymiej kolejki chętnych na mieszkania, stoi pusty. Jak informuje ZGM, lokal nie jest w dobrym stanie technicznym. Na jego remont - wg szacunków spółki miejskiej - trzeba przeznaczyć ponad 85 tysięcy złotych. Pomimo tego, spółka podłączyła już mieszkanie do sieci ogrzewanie MEC oraz wymieniła okna i drzwi wejściowe. Wg radnej Joanny Pawłowicz, która zapytała spółkę o losy lokalu, wykonano także instalację gazową oraz ocieplenie.

"W obecnym zatem stanie technicznym lokal ten absolutnie nie nadaje się do ponownego zasiedlenia" - informuje wiceprzewodniczącą Rady Miasta Szczecinek prokurent ZGM TBS Jolanta Jabłońska.

Według ZGM, nie zapadły jeszcze decyzje co do zagospodarowania lokalu. Czy będzie w nim mieszkanie?

(przeczytaj także: https://szczecinek.com/artykul/krotka-historia-o-mieszkaniuktore/468951 )

Reklama

mieszkanie zgm szczecinek bohaterów warszawy eksmisja centrum miasta najem - komentarze opinie

 • gość 2019-02-08 08:39:45

  pewnie juz szykują mieszkanko dla jakiegos miłego znajomego ;-)

 • gość 2019-02-08 09:01:32

  Mieszkanie szykowane dla znajomków, jak by ludzie wiedzieli kto w tym mieście dostaje i mieszka w komunalnych mieszkaniach to by się mocno zdziwili. Są osoby uważane za bardzo majętne i zajmują lokale zgm. Niestety zgm transparentny nie jest. Powinny być oficjalne listy osób korzystających z zasobów zgm, wkońcu korzystają z państwowej pomocy, czyli naszych wspólnych pieniędzy.

 • gość 2019-02-08 09:08:07

  Niebawem dowiemy się, dla kogo ZGM remontuje to mieszkanie.

 • gość 2019-02-08 10:41:22

  Typowy polski bałagan - produkt chorego systemu prawnego. Sąsiad powiedział to co wiedział. Ale czy o wszystkim tym co działo się w odrębnym mieszkaniu sąsiada? Czy miał prawo udzielać informacji? Skoro Pan Piotr oświadczył, że opiekował się dziadkami, to jego oświadczenie powinno zostać bezapelacyjnie uwzględnione i uznane przez ZGM. Czy w świetle prawa, ZGM jest uprawniony do gromadzenia danych osobowych od osób obcych? A tak na marginesie, komu zależy na tym mieszkaniu czy nawet na budynku?

 • gość 2019-02-08 14:45:45

  Hipokryzja (już nie jedna) nijakiej pani prokurent. To jawny akt mafii, kolesiostwa i pierdziszewskiego układu. Niebawem do tego "mieszkania" wprowadzi sie biuro pewnej kablówki. Pewne tak jak te całe zakłamanie. tzw PO musi wy...lać ze Szczecinka. Mają brudne łappy i czarne charaktery.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 15:36:37

  O mieszkanie od wielu lat stara się firma, która ma swoje biura w tej kamienicy. Jednak dopóki żyli właściciele, którzy nie chcieli sie stamtąd wyprowadzić nic nie mogli zrobić... Resztę pozostawie bez komentarza

 • gość 2019-02-09 09:09:03

  ZGM zatrzymał się mentalnie w okresie późnego Gierka w najlepszym wypadku w okresie stanu wojennego :-)

 • gość 2019-02-09 18:26:02

  Skoro sie nie nadaje do zamieszkania,to po co remontowali,komu oni te bajki wciskają..w Szczecinku kilkanaście rodzin czeka na lokal socjalny...więc? Im nie będą przeszkadzać te trudne wg.ZGM-u warunki-ktos powinien patrzeć na to co się tam dzieje.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 10:29:42

  Najlepiej niech mieszkanie stoi puste bo zarząd mieszkaniowy tak chce, a lokatorów na bruk. Najlepiej do noclegowni albo przytułka. Chora polityka. Co wyrabiają spółdzielnie mieszkaniowe jest chore. Tak jak na osiedlu Kołobrzeska,rozwiązałssię worek z eksmisjami. eksmituja wieloletnich mieszkańców, bo szykują mieszkania dla swoich. Myślą że mieszkania sprzedadzą i zarobią na tym majątek. Ludzie na bruku, a mieszkania stoją puste. Ludzka krzywda się nie liczy.

 • gość 2019-02-11 11:27:56

  Niech się wreszcie zlituje sąsiednia spółka, m.in w branży telewizji kablowych, i przejmie to mieszkania.... Dla dobra miasta rzecz jasna.

 • gość 2019-02-11 13:13:37

  Widzę ewidentne błędy ZGM-u: Czym innym są lokale komunalne przeznaczone do zamieszkania dla mniej zamożnych mieszkańców Szczecinka a czym innym komercyjne lokale usługowe. W mieście są setki oczekujących na lokal komunalny (8-12 lat) a ten stoi pusty! Inne są ceny za te lokale oraz inne podatki.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"