:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Ludowo pod zamkiem. Szczecineckie Spotkanie z Folklorem po raz czwarty

Ludowe przyśpiewki wciąż są na topie. Potwierdza to minione, czwarte już Szczecineckie Spotkanie z Folklorem, które tradycyjnie zorganizowane zostały przy zamku. W niedzielne (8.07) popołudnie każdy, kto miał ochotę spędzić czas, przypominając sobie, przy jakich piosenkach bawiono się niegdyś, nie tylko na wiejskich, zabawach, mógł bez przeszkód znaleźć tu coś dla siebie. Oprócz atrakcji muzycznych było też można dobrze zjeść i zakupić ręcznie wykonaną pamiątkę.


Jak wyjawiła nam Marzena Nowacka, organizatorka wydarzenia, która sama jest również członkinią dobrze znanego w Szczecinku zespołu Swojacy, przegląd podobnie do pozostałych cieszył się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych zespołów folklorystycznych. Oznacza to, że moda na folklor nie przemija. – Chęć występu na naszej scenie zgłosiło 12 zespołów – podkreśliła Marzena Nowacka. – Publiczność będzie więc miała okazję usłyszeć takie zespoły, jak: Biadule z Kinowa, Pomorzanki z Czarnego, Sami Swoi z Żabinka, Stokrotki z Juchowa, Podlotki z Gościna, Turowianki z Turowa, Borneńskie Podlotki, Jagody z Niedalina, Kumoszki z Parsęcka, Leszczyna z Pęczerzyna, Serenada z Czarnego czy Darskowiacy z Darskowa.
Każdy zespół zaprezentował kilka najbardziej popularnych i ulubionych przyśpiewek oraz ludowych piosenek. Ich występom przyglądał się i przysłuchiwał cały plac, głównie starszej, publiczności. Ale nie tylko. Występy ludowych zespołów oceniało jury, wybierając najlepszych. W ocenie sędziów, na I miejscu uplasował się zespół Darskowiacy z Darskowa, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe. II miejsce i nagrodę od Gminy Szczecinek otrzymał zespół Podlotki z Gościna. Na III miejscu uplasował się zespół Serenada z Czarnego, któremu przypadła nagroda od Starostwa Powiatowego. Było również wyróżnienie dla zespołu Jagody z Niedalina, który otrzymał nagrodę od Zespołu Swojacy. Ale to nie koniec wrażeń związanych z folklorem. Za rok impreza będzie obchodzić swój mały jubileusz.
- Przed nami kolejne, piąte już Szczecineckie Spotkanie z Folklorem. Będzie to taki mały jubileusz. I dlatego już teraz myślimy o przygotowaniu czegoś naprawdę wyjątkowego. Chcielibyśmy, żeby nasza piąta impreza zapała w pamięć uczestnikom i publiczności na dłużej, dlatego już teraz szykujemy dla wszystkich niespodziankę. Mam nadzieję, że wszystko uda się zorganizować po naszej myśli – dodaje na koniec pani organizator. 
 


folklor spotkania szczecinek piosenki wiejskie kapele ludowe zamek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się