:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Ludzi o wielkich sercach w Szczecinku nie brakuje

Przed nami kolejna, tradycyjna już uroczystość, w trakcie której poznamy osoby najbardziej zasłużone w minionym roku w dziedzinie niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Sądząc po liczbie wolontariuszy nominowanych do nagrody, można śmiało powiedzieć, że ludzi o wielkich sercach w Szczecinku nie brakuje. Kogo tym razem Nagrodzi Kapituła Konkursu i kto uzyska zaszczytne, honorowe miano Wolontariusza Roku 2015?

- W ramach konkursu tak jak w poprzednich edycja wolontariusze mogą być nagradzani w następujących kategoriach: pomoc społeczna, sport i kultura, rozwój lokalny i demokracja, ekologia i wolontariat pracowniczy - powiedziała nam koordynatorka przedsięwzięcia, Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, konsultant ds. wolontariatu i kontaktów z organizacjami i instytucjami w MOPS. – Zasady są takie same, jak poprzednio. Będzie jedna osoba, która uzyska tytuł Wolontariusza Roku. Kapituła Konkursowa może również przyznać do czterech wyróżnień. Nominowani mogą być wolontariusze, którzy w okresie od listopada 2014r, do października 2015r., w sposób szczególny zasłużyli się w pracy wolontarystycznej na rzecz społeczności lokalnej.

Co ważne, w tegorocznej edycji konkursu zgłoszeń można było dokonywać do 13 listopada. Ostatecznie zgłoszono 17 kandydatów. 

Znamy już listę nominowanych wolontariuszy. Wśród nich znaleźli się: Artur Grochowski ze Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED, Iwona Gasiul z Fundacji Inicjatywa Społeczna FIS, Irena Sakrajda z Polskiego Związku Niewidomych, Patrycja Kalarusz ze Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 3/ZST, Sylwia Brambor ze „Stowarzyszenia Wiosna” Szlachetna Paczka w Szczecinku, Małgorzata Kuszmar z ZSS STO, Lidia Pieńkos z Fundacji Inicjatywa Społeczna FIS, Ewa Tomczyk z Fundacji „Przyjaciele Języka Migowego”, Joanna Wróblewska z G nr 1, Alicja Berć z G nr 1, Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku, Justyna Stocka z ZS nr 1, Magdalena Petruk z ZS nr 1, Radosław Konopiołko z MOPS, Jolanta Szadkowska z 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego przy Komendzie Hufca ZHP, Ewa Nocoń oraz Natalia Nowicka ze Stowarzyszenia Zwolenników Mądrej Pomocy „Impuls”. 

Jak poinformowała Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, uroczyste spotkanie, podsumowujące tegoroczną edycję konkursu - „Wolontariusz Roku 2015”, będzie miało miejsce 3 grudnia (czwartek) w sali posiedzeń Rady Miasta w szczecineckim ratuszu. Nagrody wyróżnionym w konkursie wolontariuszom tradycyjnie wręczy burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. (sz)


Ludzi o wielkich sercach w Szczecinku nie brakuje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się