:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Łukasz i Antonina Wirkusowie najlepsi w Biegu Króla Eryka

Łukasz i Antonina Wirkusowie najlepsi w Biegu Króla Eryka

W minioną sobotę (12.05) w Darłowie odbyła się wyjątkowa sportowa impreza - IV. edycja Biegu Króla Eryka. W zawodach tych wystartowało łącznie 215 zawodników i zawodniczek, a rewelacyjnie po raz kolejny spisali się Łukasz Wirkus i Antonina Wirkus ze Szczecinka.

Start i meta tego biegu, ulokowane były w Zamku Książąt Pomorskich (Muzeum) w Darłowie. 10-kilometrowa, płaska trasa, wiodła przez zabytkowe centrum miasta, a także przez dzielnicę plażową, Darłówko. Do Darłowa zjechali zawodnicy ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu czy Poznania.

Wśród mężczyzn, triumfował szczecinecczanin Łukasz Wirkus. Do mety dobiegł on w czasie 34 minut i 7 sekund. Reprezentująca barwy MKL Szczecinek Antonina Wirkus była natomiast najlepsza wśród kobiet - jej czas to 38 minut i 40 sekund. Zwycięzcy otrzymali od organizatorów biegu nagrody pieniężne.

fot. archiwum
Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


bieg króla eryka darłowo - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się