:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Luksus w samym środku lasu. Namiot sferyczny na Ranczo Panderossa

Czy połączenie wypoczynku w otoczeniu zacisznego lasu i jezior z urlopem all-inclusive jest możliwe? Jak najbardziej tak! W położonej niedaleko Szczecinka Gwdzie Wielkiej, na terenie Rancza Panderossa ruszył właśnie jedyny w Polsce glamping w namiocie sferycznym. Czym jest glamping? To, mówiąc krótko, nowa odsłona biwakowania, dająca możliwość przebywania na łonie natury bez konieczności wyrzekania się wszelkich niedogodności.

 

Znajdujący się w Panderossie luksusowy namiot sferyczny to nic innego, jak ekskluzywny apartament z kominkiem, pięknym widokiem na jezioro i pola z możliwością relaksu pod gołym niebem w balii ogrodowej (saunie mokrej). Jest tu wszystko, czego potrzeba każdemu, kto pragnie spędzić swój wolny czas komfortowo. Klimatyzowane pomieszczenie z wygodnymi łóżkami, sofami i kominkiem, który może ogrzać, kiedy nadejdą chłodniejsze noce; kuchnia, w pełni wyposażona łazienka, toaleta, a także dostęp do ciepłej wody i prądu.

Dla jakich turystów jest glamping?

– To oferta dla kogoś, kto chciałby mieć do czynienia z naturą, chciałby wyjechać na biwak, ale jednocześnie zachowując w swoim otoczeniu komfortowe warunki wypoczynku – mówi nam Filip Kiedel, właściciel Rancza Panderossa i jednocześnie pomysłodawca utworzenia glampingu w okolicy Szczecinka. – To propozycja dla osób, ceniących sobie bliskość natury i wygodę zbliżoną do tej, co w ekskluzywnym apartamencie.

- Skąd taki pomysł? Odwiedzało mnie mnóstwo gości, którzy mówili, że właśnie takie są oczekiwania – dodaje nasz rozmówca. – Goście sami wskazywali, że otoczenie jezior, zwierząt i lasów jest ważne, ale podkreślali też, że istotne jest również to, by podczas takiego kempingu czy biwaku czuli się jak u siebie w domu. Jest wiele osób, które nie chcą wypoczywać na twardej podłodze, bez dostępu do kuchni czy pachnącej łazienki. No i proszę bardzo. Stworzyliśmy w pięknym, naturalnym otoczeniu namiot, w którym jest wszystko, co potrzeba. Można tu korzystać z wszystkich naszych atrakcji: jest jezioro, plaża, są zwierzęta, jest las… Wypoczywając, można również samemu przygotowywać posiłki, ale też, jak na prawdziwym biwaku, zatroszczyć się o ogień w kominku. Trzeba się przejść, przynieść kawałek drewna i wrzucić do kominka, aby utrzymać ciepło. Ale o to też właśnie chodzi.

 

- Na początku wszyscy mi ten pomysł odradzali, wiele osób też się dziwiło, kiedy słyszało, co chciałbym tu stworzyć. Gdy już jednak wypuściliśmy pierwsze informacje w mediach społecznościowych o tym, że pierwszy namiot już jest i że glamping ruszył, okazało się, że wszystkie sceptyczne osoby były w błędzie. Odbiór był naprawdę zaskakujący. Informacje o glampingu w Panderossie otrzymały mnóstwo polubień, komentarzy, a sam post trafił do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców w przeciągu dwóch dni. Turyści przyjeżdżają, oglądają namiot, a kiedy wchodzą do środka, są wprost zachwyceni. Są już też pierwsze rezerwacje. Liczymy na to, że niedługo będą tu przyjeżdżać goście z całego kraju. Tym bardziej, że za miesiąc chcielibyśmy postawić tutaj drugi, identyczny namiot.

Warto nadmienić, że w 50-metrowy namiotowym apartamencie, znajdującym się na terenie Rancza Panderossa, może zamieszkać łącznie 6 osób. To obiekt całoroczny. Goście mogą w nim biwakować dosłownie o każdej porze roku, nawet zimą. Producentem i dystrybutorem tego rodzaju namiotów sferycznych jest polska firma Polidomes International z halą produkcyjną w Świebodzinie. To młody i ambitny zespół sferycznych pasjonatów, który już od 8 lat produkuje konstrukcje geodezyjne na całym świecie: w USA, Azji, Afryce i Europie.  

Rezerwacje, kontakt:

[email protected]
http://www.panderossa.pl
telefony: +48 575 422 227 , +48 94 375 71 01

 

 

artykuł partnera serwisu

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek