:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Maciej Batura: Nie będę kandydatem w wyborach na burmistrza

Maciej Batura: Nie będę kandydatem w wyborach na burmistrza

To, co wydarzyło się podczas ostatniej sesji Rady Miasta i co jednocześnie zostało wnikliwie opisane jedynie na łamach „Tematu Szczecineckiego”, odbiło się szerokim echem, zarówno w komentarzach obserwujących wszystko mieszkańców Szczecinka, jak również w niektórych mediach.

Przypomnijmy. Pytania zadane przez radnego PO Macieja Baturę spowodowały, że jednomyślność radnych PO, którą można było zaobserwować niemal na każdej sesji, pękła. To tylko potwierdziło, że struktury szczecineckiej partii, o której dotąd mówiło się, że panuję tam żołnierska wręcz dyscyplina, od jakiegoś czasu borykają się z poważnym kryzysem. Szerzej na ten temat piszemy tutaj: https://szczecinek.com/artykul/jednomyslnosc-platformy/394334# .

Maciej Batura, który podczas wspomnianych obrad nieoczekiwanie okazał się tym najdociekliwszym radnym, przekonuje, że to, co zrobił było tylko tym, co zwykle robią na sesji radni. Jak zaznaczył w rozmowie z „Tematem” nie ma żadnych ambicji, by w taki sposób ugrać coś dla siebie w czasie wyborów na burmistrza Szczecinka. Powiedział nawet wprost – że nie zamierza kandydować w wyborach na burmistrza, a insynuacje dotyczącego tego zagadnienia, które ostatnio pojawiły się w niektórych mediach, są delikatnie mówiąc nieprawdziwe. 

- Nie będę kandydatem w wyborach na burmistrza. Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że tego w ogóle nie biorę pod uwagę i nie wchodzi to w grę – mówi nam Maciej Batura. – Moje pytania, które szeroko opisywaliście, były zwykłymi pytaniami, jakie radny w trakcie kadencji może zadać, jeśli ma jakieś wątpliwości. Nie wiem, skąd te domysły, że mam być kandydatem na burmistrza. Tak powiedziałem w czasie sesji, moja rodzina była chora i dopiero na sesji mogłem o to wszystko zapytać. Tak samo było w przypadku MOPS-u, kiedy zapytałem o wypożyczalnię łóżek, a zastępca burmistrza nie chciał mi na to pytanie odpowiedzieć. Naprawdę nie widziałem w tych pytaniach nic nadzwyczajnego. 

- Na pewno nie jestem kandydatem, ani z PO, ani z żadnego innego ugrupowania na burmistrza Szczecinka. Kandydować w wyborach na radnego będę, ale na pewno nie będę kandydatem na stanowisko burmistrza – zapewnia na koniec Maciej Batura.


szczecinek wybory burmistrz maciej batura - komentarze opinie

 • Władysław Urbański 2018-03-07 09:37:12

  Guru tupnął noga.:)

 • gość 2018-03-07 10:10:15

  Proszę się nad tym zastanowić , przypuszczam ze miałby Pan wielkie poparcie z innych partii organizacji a nawet wewnątrz PO

 • gość 2018-03-07 10:23:54

  Tym razem nie łączy nas ciasto ale wizja konwersacji w języku angielskim.

 • gość 2018-03-07 10:50:10

  Niestety, jest to próba ucieczki szczura z tonącego okrętu. Lokalne układziki i przekręty, parcie na stołki i kasę nie mają barw partyjnych i dlatego wkrótce dowiemy się, że wielu dotychczasowych zwolenników PO w samorządach całej Polski zacznie łapać podobne figury. Nagle okaże się, że zawsze byli przeciwnikami Platformy - Prezydent Gdańska najlepszym przykładem.

 • gość 2018-03-07 13:33:06

  Panie Badura lepiej z wąsami, stanowczo.

 • gość 2018-03-07 16:08:23

  Maciek, startuj jako niezależny, wszyscy, byle nie rak - nieborak. Ale porażka.

 • gość 2018-03-07 19:15:01

  Batura to by była wielka bzdura człowiek bez właściwości radny bezradny

 • gość 2018-03-08 09:23:52

  Biedny zastraszony chłopiec

Dodajesz jako: Zaloguj się