:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Maciej Gaca: Zdrowym być

Maciej Gaca: Zdrowym być

Porobiło, się łostatnio, oj porobiło. Gdzie by nie spojrzeć, to ich widać, ale nie tak jak przed laty bywało, że ino gdy zmrok zapadał. Oni poszli na całość! Widać ich bladym świtem, w ciągu dnia, a i wieczorową porą też rzadkością nie są. Co gorsza, nikt im pono nie każe, oni tak sami z siebie bez żadnego przymusu. Do tego uparte są bardzo, gdyż każdego dnia nie zważając na aurę muszą (bo bez tego żyć się ich zdaniem nie da), przebyć w pocie czoła ileś tam kilometrów, pedałując, biegając wolno albo szybciej, lubo też maszerując z kijkami czy bez. 


Z początku tom myślał, że taka moda nastała i jak każda minie. Ale gdzie tam, ich wcale nie ubywa, ich jest coraz więcej. Na dokładkie siłowniom pod chmurką nie odpuszczają i nie zważając na to, że zgromadzony tam sprzęt to nie są tanie rzeczy, ćwiczą na nim zapamiętale. Ot chociażby taki Zdzichu, który lat ma siedemdziesiąt ze sporym plusem, a odziany w dres po parkowych alejkach niczym młody źrebak się ugania i to dzień w dzień, znaczy się systematycznie. Twierdzi, iż te przysiady, przebieżki, pompki, skłony i wymachy górnymi kończynami na rożne sposoby, odmieniły jego życie i to całkowicie. Śpi snem sprawiedliwego, na czwarte piętro wchodzi bez zadyszki, wyszczuplał, bo dietę trzyma, młodo się znowu czuje i w ciuchy sprzed lat pięciu z powodzeniem się mieści. 
Dlatego aby udowodnić mi w jak znakomitej jest kondycji poprosił, abym pięścią walnął go w brzuch, no to walnąłem, a on... ani się skrzywił, w dziąsło szarpany. Kurza twarz, wszak gdyby mi tak w moją oponkę przyłożył z piąchy trza by erkę wzywać. Kurde, tak dalej być nie może, pomyślałem i korzystając z faktu, iż Zdzichu pokłusował w siną dal, a w pobliżu żadnych istot ludzkich nie było widać do ćwiczeń na przyrządach przystąpiłem. Nie powiem – szło mi wyśmienicie, choć i owszem ciut się zdyszałem, a gdy dla relaksu zapaliłem papieroska to... oczy o mało mi z orbit nie wyskoczyły. 
Ale się nie poddałem i rankiem nie zważając na obolałe ciało z kijkami w garści ruszyłem na Zdzichową trasę. Po godzinie z hakiem, gdy wróciłem to... mówiąc krótko zdziwiony byłem, że wciąż żyję. Na dokładkie, jak tylko swe nadwątlone ciało chciałem pokrzepić małym co nieco z lodówki tom se przypomniał, że dietę musowo muszę trzymać. Prawdę mówiąc, mało co brakowało, abym się załamał i z postanowień się wycofał ale... „nie ze mną Zdzichu takie numery”. 
Wszak najważniejsza w tychże ćwiczeniach, jak mówiłeś, jest systematyczność! A w tym to ja przecież jestem mistrzem świata. Dzień w dzień od samego rana ćwiczę skłony zakładając skarpetki, buty czy wiążąc sznurowadła. A ileż namachać się rękoma muszę nakładając koszulę, spodnie, że o kurtce nie wspomnę. Aby dojść do samochodu nóżkami też systematycznie przebieram. A płaski brzuch? Toż ćwiczę codziennie i to po razy kilka, gdy mijam jakowąś młodą zgrabną dzieweczkę to robię gwałtowny wdech, brzuch znika obwód klatki się powiększa, a nogi wyraźnie przyspieszają, jednak... wydolić na dłuższą metę się tak przecie nie da. 
A na młodzieńczy wygląd też mam sposób, a zaplotę se warkoczyk, a na grzbiet wdzieję kurtkę skórzaną z jakimś napisem angielskim, a kupie se jakiś motor i już. Ino wagę łazienkową muszę wymienić, bo co na nią wejdę to 80 kg pokazuje, czyli pewnikiem jest zepsuta.
 

maciej gaca felieton zdrowie - komentarze opinie

  • Łukasz Mrowicki 2017-06-24 18:38:09

    Szopenowska kreska...

  • gość 2017-06-25 14:50:40

    Panie Macieju pod palemki za 14 tysięcy złotych z naszych podatków proszę pójść... Miała być druga Japonia, potem druga Irlandia a Strzyga robi ze Szczecinka drugą Jamajkę:) Trzeba pogadać z Kronospanem, żeby jeszcze wodę pokolorowali :)) W ogóle wytnijmy te wieśniackie wierzby, brzozy i topole i będzie Coco Jambo:) I to nie mi w tym przypadku odbiła palma:) Palma to stan umysłu:)) Pozdrawiam serdecznie

Dodajesz jako: Zaloguj się